İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. O Ses Türkiye Rap İzle
  3. O Ses Türkiye Rap Exxen

O Ses Türkiye Rap Exxen

O Ses Türkiye Rap 2. Bölüm

EXXEN | O Ses Türkiye Rap ne zaman başlıyor? O Ses Türkiye Rap başvurusu ve elemeleri başladı! O Ses Türkiye Rap jürisi Mero, Murda, Eypio ve Hadise!

Acun Ilıcalı’ya ait yeni dijital platformu olan Exxen platformunda sürprizler bitmiyor! Acun Ilıcalı yeni bir konseptle rap müzik severleri Exxen’da rap yarışması olan O Ses Türkiye Rap ile sevindirdi! Peki, O Ses Türkiye Rap ne zaman başlıyor? O Ses Türkiye Rap jürileri belli oldu. Juride bulunan Mero, Murda, Eypio ve Hadise kimlerdir?

Exxen rap yarışması, başlamadan önce bile çok konuşuluyordu. Ceza ve Sagopa Kajmer’in jüri üyeleri olacağı bir rap yarışması gelecek diye bekleniyorken, Acun Ilıcalı bugün programın duyurusunu yaptı. O Ses Türkiye Rap yarışmasının, O Ses Türkiye’nin sadece Rap müzik alanında ekrana gelecek bir müzik yarışması olacağı söyleniyor. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından katılan rapçiler, jüriler önünde Rap parçalarını söyleyecek ve Türkiye en iyi rapçisini seçilecek! Peki ama, O Ses Türkiye Rap ne zaman başlıyor? O Ses Türkiye Rap’a nasıl başvurulur? O Ses Türkiye Rap jürileri belirlendi. Jüride bulunan Mero, Murda, Eypio ve Hadise kimdir?

 

O SES TÜRKİYE RAP NE ZAMAN BAŞLIYOR?

O Ses Türkiye Rap hakkında henüz net bir tarih verilmedi ama en kısa zamanda yayınd! Şu an elemeler davam ediyor. İlk eleme bittikten sonra yarışma Exxen’de başlıyor. www.exxen.com ve Exxen mobil uygulamasından O Ses Türkiye Rap yarışması takip edilecek!

O SES TÜRKİYE RAP BAŞVURUSU NE ZAMAN!

O Ses Türkiye Rap başvurusu çokça merak edilenler arasında… Fakat tam olarak bir netlik kazanması için elemeler hakkında Exxen ve Acun Medya’dan açıklama bekleniyor. Henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi!

O SES TÜRKİYE RAP JÜRİLERİ KİMLER?

O Ses Türkiye Rap yarışmasında yine 4 jüri bulunuyor. Juriler, O Ses Türkiye’nin sevilen jürilerinden olan Hadise ve Rap müziğin sevilen isimleri Murda, Mero ve Eypio!

O Ses Türkiye Rap Exxen

 EYPİO KİMDİR?

Eypio adıyla bilinen Abdurrahim Akça, 2 Şubat 1983 tarihinde Konya ilimizde doğdu. 2002’ye kadar İstanbul Zeytinburnu’nda yaşadı. 2002 yılından sonra Hollanda’ya gitti. A.P.O ilk kez yaptığı kayıtlarını Hollanda’da yabancı bir grupla yaptı. Eypio, ardından tek başına çalışmaya devam etti.

İlk albümü A.P.O E.P olarak 2005 yılında çıktı. Eypio, Hollanda’daki çalışmalarını yine rap üzerine devam ettirdi.

MURDA KİMDİR?

Murda ismiyle ün salan Önder Doğan, 30 Ocak 1984 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam kentinde hayata gözlerini açtı. Murda, hayatının bir kesitini İspanya’nın Madrid kentinde geçirdi. Daha sonrasında yeniden Hollanda’ya dönerek müzikle ilgilenmeye devam etti.

İlk EP kaydını ise 2008 yılında çıkaran Murda; Ronnie Flex, Bizzey ve Kraantje Pappie dâhil olmak üzere bilinen Hollandalı Hip hop sanatçıları ile çalıştı.

Ezhel’le YouTube aracılığıyla tanışan Murda, bu andan sonra kariyerini Türkiye’de devam ettirmek için çabaladı ve başardı.

O Ses Türkiye Rap Exxen

MERO KİMDİR?

Mero olarak tanınan Enes Meral, 2000 tarihinde Almanya’nın Rüsselsheim am Main kentinde hayata geldi. 2017 tarihinde sosyal medyadan yayınladığı videolarla dikkatleri üzerine çeken Mero, rap hayatına başladıktan sonra bir müzik firmasıyla anlaşmaya kadar, 2018’de ‘Baller Los’ adındaki teklisini çıkarmış bulundu.

2019 tarihinde ilk albümünü çıkardıktan sonra Mero, bu albüme de ‘Ya Hero Ya Mero’ adını vermiştir. Bu yıl “Hobby Hobby” teklisini piyasaya süren Mero, 2019 tarihinde yine Adana şehrinin Hürriyet Mahallesi olarak tanınan mahallesinde ‘Olabilir’ adında  çektiği klibiyle büyük çıkış yakalamayı başardı.

Hadise Açıkgöz KİMDİR?

Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’nın Mol şehrinde dünyaya geldi.  Belçikalı-Türk şarkıcı ve söz yazarıdır.

Hadise Açıkgöz,  Mol’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğdu ve orada büyüdü. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasında daha da tanındı. Bu yarışmada birinci olarak başarı elde etmese de albüm teklifi almayı başardı.

Ülkemizi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” adlı şarkısıyla temsil ederek dördüncü sırada yer aldı. Yarışma sayesinde popülerliği arttı. Yine 2009 yılında “Fast Life” ve “Kahraman” albümleri çıktı. Kahraman’ın en çok sevilen ve çıkış şarkısı olan  “Evlenmeliyiz” şarkısıyla tekrar listelerde yerini aldı. 2011 yılında beşinci stüdyo albümü olan “Aşk Kaç Beden Giyer?” yayınlandı.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. gkhn_avatar

    Açılmıyor

  2. gkhn_avatar

    güzel bir program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.