İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

One Captain, Gain İzle

One Captain, Gain İzle
+ - 0

One Captain, Gain İzle

Sadece İtalyan futbolu değil dünya futbolunun en önemli isimlerinden biri. Francesco Totti’nin sıra dışı hayatı bu belgeselle gün yüzüne çıkıyor. Hem Roma hem de İtalyan milli takımı formasıyla sayısız maça çıktı ve dünyanın her yerinden futbolseverleri kendisine hayran bıraktı. Francesco Totti’nin futbolcu olarak son 18 ayının, zamana ve teknik direktörüne karşı verdiği mücadelenin ironik ve dokunaklı hikayesi, spor tarihinde futbola veda ederken en yürek burkan olayı yaşamış futbolcu belki de kendisi.Belgeselde onunla çalışan takım arkadaşları ve sosyal çevresinden antrenörlere kadar birçok ünlü sima da kendilerine yer buluyor.

One Captain, Gain İzle

İtalyan milli takımı dışında forma giydiği tek takım olan Roma’da adeta bir efsaneydi. Birçok efsane futbolcu geldi ve geçti, ancak Totti Roma’yı asla bırakmadı. Adı da her zaman Roma kulübüyle birlikte anıldı. Dünya spor tarihinde bunu başarabilen pek az futbolcu var. İsteseydi daha büyük kulüplere transfer olup çok daha fazla para kazanabilirdi. Fakat, profesyonel olduğu kadar da duygusaldı. Roma onun evi ve ailesiydi ve evini ve ailesini bırakmayı asla aklından bile geçirmedi. Birçok genç yetenek kendisini örnek aldı. Rakipleri dahi karşısında oynayan tüm futbolcular ona büyük saygı gösterdi. Totti ile aynı sahada olmanın bir gurur olduğunu sık sık dile getirdiler.

One Captain, Gain İzle

Saha içinde ve dışında bir futbol efsanesi olan Totti’nin hayatı başka futbolcular gibi sansasyon dolu değil. Onu efsane yapan şey tutku, yetenek, sadakat ve kararlılığı. Dizi, efsanevi Romalı oyuncunun kariyerinin son iki yılına ve ünlü “giallorossi” formasıyla geçirdiği son yıllarının hikayesine odaklanıyor. Belgeselde Totti ve Spalletti kavgasına geniş yer verilmiş. Keza bu kavga tüm şehri ikiye bölmüştü. Taraftarlar bu iki isim arasındaki kavgaya karışmış, farklı gruplar farklı kişilere destek vermeye başlamıştı. Tam anlamıyla Romalı taraftarlar arasında bir iç savaş çıkmıştı. Elbette Totti bu durumdan hiç de memnun değildi, çünkü onun için Roma kulübü kendisinden çok daha önemliydi ve asla zarar vermek istemiyordu.

One Captain, Gain İzle

Even Cassano Totti’ye emekli olmasını önerdiğinde efsane futbolcu bu öneriye önce sıcak bakmadı. Ilary’nin sevgisi ve kendi babasından aldığı tavsiyelerle sözleşmeyi yenilese de artık farklı bir takımda oynama olasılığını da düşünmeye başladı. Belki de emekli olmalıydı. Son Roma derbisi emeklilik için güzel bir maç olabilirdi, fakat aklında hala soru işaretleri vardı. Totti dünya futbolu açısından eşine az rastlanır bir oyuncuydu. Daima efendiliğiyle ön plandaydı ve gereksiz tartışmalara da girmezdi. 40 yaşında olmak onun için bir anlam ifade etmese de dünya değişiyordu ve genç futbolcular da yıldızlaşıyordu. Yine de Totti asla Roma taraftarı tarafından unutulmayacak. One Captain izlemek için Gain abonesi olmak yeterli. Belgeselin 8 bölümü de platformda yer alıyor.

One Captain, Gain İzle

Yorum Yap