İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Disney Plus

Örümcek Adam Örümcek Evreninde, Disney Plus İzle

Örümcek Adam Örümcek Evreninde, Disney Plus İzle
+ - 0

Herkes Örümcek Adam Peter Parker’i tanır. Ancak, sayısız paralel evren içerisinde tek Peter Parker ya da tek Örümcek Adam kendisi değil. Örümcek Adam, Eve Dönüş Yok filminde bunu görmüştük. Gerçi oradaki tüm Örümcek Adamlar Peter Parker’di. Ancak Disney Plus’ta yer alan bu animasyon bizi farklı evrenlerdeki Örümcek Adam ve kadınlarla da tanıştırıyor. Üstelik ana karakterimiz Peter Parker değil. New York’lu siyahi bir lise öğrencisi olan Miles Morales. Örümcek Adam Örümcek Evreninde filminde kendisi diğer evrenlerden dostlarına yardımcı olmaya çalışıyor. Elbette onların evine dönmeleri için.

Örümcek Adam Örümcek Evreninde İzle

Miles Morales’in evrenindeki Örümcek Adam, yani Peter Parker Kingpin ve adamlarıyla savaşırken hayatını kaybediyor. Tam da örümcek güçlerine yeni sahip olan genç Miles ile tanıştığı anda gerçekleşen bu olayın sebebi de Kingpin’in hayatını kaybeden oğlu ve eşini farklı evrenlerden geri getirebilme arzusu. Boyut kapısı açabilen büyük bir makine ters tepiyor ve farklı evrenlerdeki Örümcek Adam karakterlerini Miles’ın evrenine getiriyor. Yine Peter Parker olan ancak yaşlanmış ve biraz kilo almış bir Örümcek Adam, farklı bir boyuttan Peter’ın en yakın dostu Örümcek Kadın Gwen Stacy, 1030’lu yıllardan Siyah Beyaz Örümcek Adam, çizgi film dünyasından Domuzcuk Örümcek Adam ve bir robotla zihinsel bağ kurabilen liseli bir kız olan Peni Parker.

Örümcek Adam Örümcek Evreninde Seyret

Hepsi aynı amaçla Kingpin ve adamlarına karşı savaşıyor. Evrenlerine geri dönebilmek. Bu kötü mafya babasının adamları da Tombstone ve Doc Oc. Doc Oc genelde erkek olarak tasvir edilse de bu sefer düşman bir kadın. Evrenler arası kapı açabilen makineyi çalıştırmak ve yok edebilmek için büyük bir mücadeleye girişiyorlar. Bu sırada ana karakterimiz olan Miles ise epey amatör tavırlar sergiliyor. Örümcek Adam olmaya henüz hazır değil. Ancak, bu durum onun daha fazla azimle çalışmasına neden oluyor. Sonunda gerçek bir süper kahraman olmayı başarıyor ve büyük savaşta arkadaşlarının yanında yer alıyor.

Örümcek Adam Örümcek Evreninde (Disney Plus İzle)

Örümcek Adam Örümcek Evreninde büyük beğeni toplayan Marvel yapımlarından biri oldu. İkincisinin de çekilmesi gündemde. Miles Morales en az Peter Parker kadar eğlenceli bir karakter. Aynı kıvrak zekaya ve espri anlayışına sahip. Zaten diğer Örümcek Adamlar da bu özelliklere haiz kişilikler. İsimleri ve cinsiyetleri değişse de aslında benzer ruh yapılarına, acılara ve kederlere sahipler. Filmde bunu açıklayan sahneleri de sıkça görüyoruz. Örümcek Adam Örümcek Evreninde izlemek için Disney Plus abonesi olmak yeterli. Platformda genel olarak Marvel ile alakalı pek çok içerik mevcut. Disney bundan birkaç yıl önce Marvel karakterlerinin çoğunun yayın hakkını satın almıştı. Fakat, Örümcek Adam’ın sinema hakları hala Sony’nin elinde. Bu yüzden filmlerde yer alacaksa Marvel ve Sony bir anlaşma sağladıktan sonra bu durum gerçekleşiyor.

 

Yorum Yap