İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Ozark, Netflix İzle

Ozark, Netflix İzle
+ - 0

Ozark, Netflix İzle

Netflix’in draması OZARK’ta Martin Byrde (Jason Bateman) sahte bir finansal danışman ve dolandırıcıdır ve on yıldan beri, patronu Del’in (Esai Morales) gözetiminde Meksikalı bir uyuşturucu karteli için kara para aklamaktadır. Martin ve Del, Martin’in uzun süreli ortağının işleri berbat ettiği bir gecede imkansızı ister. Kartel için sadece beş yıl içinde 500 milyon dolar aklamak. Martin bunu Missouri’nin turistik kasabası Lake of the Ozarks’tan yapmak zorundadır; burada ikiyüzlü karısı Wendy (Laura Linney) ve onların şaşkın genç çocukları Charlotte (Sofia Hublitz) ve Jonah ( Skylar Gaertner) da vardır. Yani işe ailesini de karıştırmıştır.

Ozark, Netflix İzle

Başa çıkılması gereken çok şey var ve Byrde ailesi için hiçbir gelecek yok. Dizi Breaking Bad’in ışıltısını biraz ödünç almayı umuyor, ancak onun kıvılcımı ve ilginç karakterlerinden yoksun. Breaking Bad’in Walter’ı, doğru nedenlerle (en azından ilk başta) yanlış seçimler yapan haklı olarak öfkeli bir adamdan farklı olarak, Bateman’ın karakteri zaten işin başında pis işlere bulaşmış durumda. İyi bir adamın kötüye dönüşmesini izlemek her ne kadar daha eğleceli olsa da Ozark’ın kendisine has güzellikleri de yok değil. Karakterler biraz daha karanlık ve bu da atmosfere etki ediyor. Senaryosunda da zekice kurgulanmış pek çok kısım var. Bu da diziyi izlemeyi eğlenceli hale getiren bir unsur olarak göze çarpıyor.

Ozark, Netflix İzle

Netflix’in ciddi dramalarının hayranları bunu denemeli. Diziyi efsane bir yapımla karşılaştırmamak gerekiyor. Karşılaştırma yapılırsa hayal kırıklığı ortaya çıkabilir. Wendy de en az Skylar kadar izleyicileri sinirlendirecek bir eş. Bu bakımdan biraz benzerlik kurulabilir. Çocuklar ise Walter Jr ile pek benzemiyor. Bununla birlikte, bölümler zaman zaman oldukça uzun gelebilir. Bazı konular gereksiz uzatılsa da doruk noktaları yaşandığında bu sorun görmezden gelinebiliyor. Eğer işler daha hızlı ilerleseydi, dizi kolayca daha gergin sahneler verebilirdi. Ayrıca bazen sorunların çok karmaşık hale geldiğini ve hiçbir şeyin doğru gitmeyeceğini de hissetmeniz normal. Fakat, bir şekilde izleyicinin aklındaki sorular cevaplanıyor.

Ozark, Netflix İzle

Ozark asla kötü bir dizi değil. Eğer öyle olsaydı Netflix’te dört sezonu yer alan bir yapım olmazdı. Mekanlar benzersiz, yan karakterler de fena değil. Bölümler çoğunlukla merak uyandırıcı. İzleyeni daha sonra ne olacağına dair merakta bırakmayı biliyor. Karakterlerin başında birden fazla bela olması da olayların alanını genişletiyor. Ana konu bir taneymiş gibi görünse de bölümler ilerledikçe farklı destekleyici konular da görüyoruz. Tek bir noktaya odaklanmaması diziyi daha da izlenebilir kılıyor. Ozark izlemek için Netflix abonesi olmak şart. Dizi dünya çapında da ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip. Dizinin oyuncuları da yapım ekibi de kaliteli isimlerden oluşuyor. Platformda benzer temaya sahip farklı diziler olsa da en izlenesi alternatif.

Ozark, Netflix İzle

Yorum Yap