Pavyon Izle

Pavyon izle

Blutv dizi, Pavyon izle Kas 20, 2021 Yorum Yok

Pavyon Blu TV İzle

Başkent Ankara’nın pek dile getirilmeyen ancak en önemli özelliklerinden biri meşhur pavyonlarıdır. Bu eğlence mekanlarıyla alakalı pek çok şehir efsanesi vardır. Bunların kimi doğru kimi yanlış olsa da Ankara’da eğlence sektörünün % 80’ine pavyonların domine ettiği de tartışılmaz bir gerçektir. Ancak, pavyon kültürü halk tarafından genelde hakir görülen bir kültürdür. İnsanlar pavyonlara, pavyonlara gidenlere ve pavyonlarda çalışanlara pek iyi gözle bakmaz. Hatta birçoğu için pavyonlar batakhaneden farksızdır. Elbette bunun birçok nedeni vardır. Konsomatrisler bu nedenlerden sadece biridir. Genel kanıya göre yaptıkları işin hayat kadınlığından herhangi bir farkı yoktur. Bu yüzden bu kadınlara da sürekli kötü gözle bakılır.

Pavyon izle

Blu TV’nin belgesel dizisi Pavyon, Ankara’nın gece hayatının kalbinin attığı bu mekanlara geniş bir çerçeveden bakmanızı sağlıyor. Müdavimleriyle, çalışanlarıyla, kavga ve gürültüsüyle, şişirilmiş hesaplarıyla pavyonların gerçek yüzünü ortaya koyuyor. Bazı önyargıların gerçek bazılarının ise tamamen yanlış olduğunu izleyenlere gösteriyor. Bu yüzden standart bir diziden çok bir belgesel dizi olarak ele alınması daha doğru. Olaylar, kişiler, röportaj yapılan insanlar tamamen pavyon kültürüne ait insanlar. Onlarla yapılan röportajlar bize pavyon kültürünün aslında ne olduğunu, insanlar pavyona geldiklerinde neleri göze almaları gerektiğini öğreniyoruz. Bu tarz eğlence mekanlarında belli bir “racon” olduğunu görüyoruz. Masadaki kadına içki ısmarlamak ve hesabın kabarık geleceğini bilmek bu raconlardan bazıları.

Pavyon blutv izle

Pavyon dizisinin senaryosu Sami Öztürk’e ait. Dizinin yapımcı koltuğunda ise Enver Ercak yer alıyor. Dizideki karakterlerin tamamen gerçek olduklarını söylemiştik. Bunlardan bazıları işletmeci, bazıları çalışan, bazıları müdavim, bazıları da müzisyen. Mustafa, Sinem, Çirkin Kral Kenan, Cevat, Uzun İsmet, Sedat ve müzisyen Volkan gibi karakterler Ankara’da her pavyonda görebileceğiniz insanlardan oluşuyor. İnsanların pavyona neden geldiklerini, eğlencenin ne şekilde gerçekleştiğini, çalışanların hayatlarını ve müşteri tiplerini anlatıyorlar. Yer yer eğlenceli, yer yer hüzünlü hikayeler dinlememizi sağlıyorlar. Bu saf eğlence mekanlarının duvarları arasında aslında büyük trajedilerin de var olduğunu, acılı hayat hikayelerinin de yer alabileceğini net olarak görüyoruz.

Pavyon bölümleri izle

Pavyon dizisi Blu TV’nin 2019 yılı yapımlarından. Pavyon’un ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. İkinci sezonu ise dört bölüm. Yani, izleyicilerin erişebileceği toplam 10 bölüm bulunmakta. Dansözlerden konsomatrislere, tarlasını satıp pavyonda yemeye gelen amcalardan fedailere, zevk ve keyif düşkünü müdavimlerden pavyon işletmesi sahiplerine kadar belgeselde pavyon kültürü ile alakalı herkese yer verilmiş durumda. Bazıları için pavyon başlı başına bir yaşam tarzıyken bazıları içinse ekonomik olarak daha rahat bir hayat yaşamak için bir yol. Sanatçıların bazıları içinse ünlü olmak için bir basamak. Pavyon izlemek için Blu TV abonesi olmak şart. Platformda tıpkı Pavyon dizisi gibi birçok yerli yapım bulunmakta. Bunların çoğu da Blu TV Orijinal içeriği. Yani başka şekilde izleme imkanı yok.

Tüm bölümleri BluTV ye üye olarak izleyebilirsiniz.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
En Cok Izlenen Blu Tv Yerli Dizileri

Yorum Yok

Yorum Yap