İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Payitaht Abdülhamid İzle
  3. Payitaht Abdülhamid 142. Bölüm İzle

Payitaht Abdülhamid 142. Bölüm İzle

payitaht-abdulhamid-142-bolum-izle

Payitaht Abdülhamid 142. Bölümde Neler oldu?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid, Osmanlı padişahlarından 34. padişah 2. Abdülhamid’in geçirdiği son 13 yılı konu alıyor. Payitaht Adülhamid dizisinin son bölüm özetini ve yeni bölüm fragmanını sizlerle paylaşıyoruz.  Payitaht Abdülhamid dizisinde olup bitenleri öğrenmek için bu içeriklerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Oyuncu Kadrosu:

Başrolde Bülent İnal olmak üzere kadro kısaca bu şekilde: Hakan Boyav, Gözde Kaya, Bahadır Yenişehirlioğlu, Selen Öztürk, Saygın Soysal, Ezgi Eyüboğlu, Özlem Conker, Can Sipahi ve Duygu Gürcan.

Payitaht Abdülhamid her Cuma akşam saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında. Payitaht Abdülhamid dizisi 142. Bölüm Fragmanı Yayınlandı…

5 Mart Cuma tarihli 141. Son Bölümünde Neler Oldu?

Abdülhamid, Selim Paşa adını yeniden duyunca meselelerin arkasında kalan sırları yeniden çözmeye çalışır. Sultan İstanbul’a çağırdığı hukukçu Martin Efendi’nin öldürüldüğünü duyar. Bu ölüm hadisesini öğrenen Abdülhamid bir sürprizle karşılaşacaktır. Bunun yanı sıra Saliha, Aliye’nin gerçek yüzü ortaya çıkacak diye beklerken Aliye’nin tuzağına düşer. Naime’nin gelini olmayı hedefleyen Sabuha soluğu hemen sarayda alır. Amaçlarına ulaşan Aliye’nin tek engeli artık ablası Fatma kalmıştır.

Payitaht Abdülhamid 142. Bölüm İzle

Peki Payitaht Abdülhamid Eski Bölümlerinde Neler Oldu?

Abdülhamid, sadaret mevkisinden çıkarılan sahte iradenin yanında eski subayların da kaçırıldığını öğrenir ve meselelerin iç yüzünü görmek için harekete geçer. Bu olayın peşine düşen Şehzade Ahmet Nuri Efendi ise sarayın mahzeninden kaçırılmış eski subayları bularak ihanet eden kişiyi bulmaya çalışır. Stefano ile Aliye birlikte Naime’ye son darbeyi indirir. Aliye de hemen bu kara haberi Naime’ye ulaştırarak üzerindeki şüphelerden kurtulmaya çalışır. Yaptığı planla hem Naime hem de Saliha az daha kalsa canlarını kaybedecek duruma düşerler. Tahvillerle oynanan oyunlar yüzünden Abdülhamid ve devlet zor duruma düşer.Bu sırada Abdülhamid, sarayın içinde başka hainlerin olabileceğini düşünür. Eşref Aziz edindiği yeni bilgilerle düşmanları olan Mithras örgütüne büyük bir baskın düzenler.

Fatma tuzağı bulmaya çalışırken Saliha ise Emsal’i zindandan kurtarmaya çalışır. Naime, babasının gözünden aklanmak için Fatma’yı bir ateşin içine sürükler. Aliye ise tüm çabalarına rağmen yakayı ele vermekten kurtulamaz. Serasker Rıza Paşa da Tahsin Paşa gibi Mithras örgütünün eline esir olarak düşer. Sultan ise Hindistan kozunu kullanarak düşmana darbe indirmek ister. Eşref Aziz, bu gizli örgütün peşine düşer ve planlarını  Şehzade Ahmet Nuri ile birlikte yaparlar. Kendi içlerindeki hainleri bulmak için çabalarken Emsal’e gelen bir mektupla Naime ve Aliye şüphelenir. Saliha, Emsal’in kendisine ve çevresine yaptığı ihanet karşısında çaresiz kalır. Fatma, Aliye’nin peşine düşer ve bu sırada kendini zor bir durumun içinde bulur.

Payitaht Abdülhamid 142. Bölüm İzle

Tahsin Paşa’dan harp planını öğrenmeye çalışan Cassel, Mithras kumandanı olan Nerva’ya anında emir verir. Abdülhamid’ten ise Tahsin Paşa’ya karşılık yapılandırma hamlelerinden vazgeçmesi istenmektedir. Abdülhamid de hem dostunu hem de devleti borçlardan kurtarmak için yeni yollar arar. Tahsin Paşa’yı aradıkları esnada Eşref ve ekibi kötü sürprizlerle karşılaşırlar. Naime, Saliha’nın yaptıklarından şüphe ederken Aliye’nin sahte gözyaşlarına inanır. Fatma’nın Aliye’ye olan güveni bu sırada sarsılmıştır. Naime bir kaçış yolu ararken Aliye onu tam anlamıyla köşeye sıkıştırır. Gazetelere verdiği bilgilerle Naime’nin zor durumda kalmasına neden olur.

Dizinin Hikayesi

Yeni yüzyıl başında acı, ümit ve mücadele de son cephe olarak bu coğrafyada açılıyor. Payitaht, büyük savaşını burada veriyor işte.  Abdülhamid, 2 asırdır savaş kazanamayan Osmanlı’nın bu gidişatını durdurmuş ve Yunan savaşını kazanmıştır. Cephede bitmiş olan savaşın şimdi masada mücadelesi devam edecektir. Global Monarşi, Parvus aracılığıyla hedefine Abdülhamid’i ve devleti almıştır. Devletin ayakta kalmasını sağlayan değerler hedef alınmaktadır. Bu değerler devletin sütunlarıdır. Abdülhamid, devlet çatısına göz dikenlerin ve onu yıkmak isteyenlerin tek engelidir.

Parvus, Abdülhamid’e düşman olan kişi ve kurumları tek bir yerde birleştirmek ve Osmanlı’nın yıkılışını devreye koyacak planı başlatacaktır. Abdülhamid de bir an zaman kaybetmeksizin kalkınma planları yapıp devleti bu büyük savaşa hazırlamaktadır. Abdülhamid, ileri görüşlülüğüyle Osmanlı topraklarındaki petrol sahalarının haritasını çıkarmıştır. Çünkü hammaddeyi elinde bulunduranların yeni dünyaya yön vereceğini bilmekteydi. bu nedenle bu değerleri korumak için elinden geleni yapacaktır. Böylelikle Abdülhamid, uğrunda harpler verilecek petrol hamlelerini hayata geçirecektir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap