İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv film
  3. Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Pokemon Dedektif Pikachu Izle Blu Tv

Pokemon Dedektif Pikachu BLU TV

Dünyanın en meşhur anime ve mangalarından biri. Ayrıca franchise açısından da yapıumcılarına milyar dolarlar kazandıran bir efsane. Oyunlar, çizgi filmler, kart oyunları, animasyon filmler ve diziler derken Pokemon işine Hollywood da eğlenceli bir yapımla el atmış durumda. Pokemon Dedektif Pikachu filmi dünyası izlediğimiz efsane çizgi filmle paralellikler gösterse de hikaye olarak farklı bir şekilde ele alınmış durumda. Sevdiğimiz birçok Pokemon’u, özellikle Pikachu’yu görmek bizi sevindirse de ne Ash ne de Roket Takımı filmde yer almıyor. Ana karakter Pikachu ve kötü karakter de tıpkı ilk Pokemon animasyon filminde olduğu gibi Mewtwo. Adından da anlaşılacağı gibi film aslında eğlenceli Pokemon dünyasında geçen bir polisiye filmi.

İlk canlı aksiyon Pokémon filminin Ash Ketchum’un (hatta Red’in) başrolde olmayacağını, bunun yerine ipuçlarını bulmak için hızlı konuşan Dedektif Pikachu’yu duyduğumuzda biraz kafa karıştırıcıydı. Ancak Dedektif Pikachu’nun kusursuz bir şekilde işlenmiş Pokémon’u, büyük bir kalbi olan bir hikaye ile Ryan Reynolds’un baş karakter olarak zekice, kendine güvenen performansı arasında, Pokémon: Detective Pikachu’nun neden süper etkili olduğunu görmek kolay. Bir Pokémon filminin artık Pokémon’u sevmeyen bir adamın hikayesini anlatması garip görünse de, aslında Pokémon’un neden bu kadar özel olduğunu ilk etapta göstermeye hizmet ediyor.

Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Dedektif Pikachu’nun bunu yapma şekli, Tim’in kayıp babasına ne olduğunun gizemini çözmek için birlikte çalıştığı Dedektif Pikachu aracılığıyla beklentilere meydan okuyor. Ama bu anime’deki neşeyle itaatkar Pikachu değil. Tim’i duvara iten, erken gelişmiş, takıntılı-kompulsif bir Pikachu. Yine de Tim için can sıkıcı olan şey bizim için çok komik ve sizi cazibeyle kazanan Reynolds ile Smith’in karakterleri arasındaki dinamik. Ryme City’nin Pokémon’la iç içe olan metropolüne yapılan ilk gezi, Harry Potter Hogwarts’a ilk seyahatinden bu yana hissedilmeyen bir merak, heyecan ve korku uyandırıyor. Geleneksel olarak, Pokémon, görünmeyen Pokeballs’a yerleştirilir, ancak bu film onları dışarı çıkarıyor. Çeşitli Pokémonlar, her türlü tepkiye ilham veren etkileyici gerçeklikle canlı aksiyon dünyasına getirilmiş durumda ve aralarında mutlaka favori Pokemonunuzu görebilirsiniz.

Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Pokemon Dedektif Pikachu Konusu

Jigglypuff ve Psyduck gibi küçük tatlılar, Loudred ve Greninja gibi garip harikalar ve hayranlık uyandıran Charizard ve Mewtwo var. Ve tabii bir de efsane sahnesiyle Mr Mime tabii. Pokémon, filmin en büyük eğlencesi olsa da, hikaye anlatımı da harika. Dedektif Pikachu, en denenmiş ve gerçek Pokémon adanmışlarının bile beklentilerini alt üst etmek için bazı cesur seçimler yapıyor ve büyük ölçüde eğlenceliler, bu da bu kelime oyunlarını yumuşatmaya yardımcı oluyor. Pokemon hayranlarının elbette farklı şeyler beklemesi doğal. Mesela, Pokemon dövüşleri gibi. Az da olsa bunlardan biraz görüyoruz ama filmin esas amacı Pokemon ustalarının kapışmaları değil. Bunu bilip de izlemek lazım.

Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Dediğimiz gibi, bu Pikaçu’nun başrolde olduğu bir dedektif filmi. Pikachu’yu şimşek hızında espriler ve neredeyse varolmayan dikkat süresiyle tamamlanmış bulanık bir Sherlock Holmes’a dönüştürüyor. Tim bu sarı yaratıktan rahatsız olur ve kendi akıl sağlığını sorgular çünkü Pokémon’un kurallarını bilen biri gibi küçük adamların konuşmaması gerekir. Bu, Pikachu’nun Pokémon ile iletişim kurarken Tim’in insanlardan istihbarat alabildiği eğlenceli ve taze bir dinamik yaratarak, onların yeteneklerini bir araya getirerek vakanın altına inmelerine olanak tanır. Dedektif Pikachu’nun bu ikisinin anlaşmazlık içinde olmaktan ortak bir zemin bulmaya doğru evrimleştiğini gösterme şekli, maskaralıklara sağlam bir duygusal çekirdek sağlamaya yardımcı oluyor.

Pokemon Dedektif Pikachu İzle BLU TV

Ryan Reynolds Kimdir?

Pikaçu’nun seslendirmesini yapan Ryan Reynolds Hollywood’un en gözde oyuncularından biri. he Croods (2013), Turbo (2013) ve Pokémon: Detective Pikachu (2019) adlı animasyon filmlerinde seslendirme sağladı. Kariyerine Kanadalı genç pembe dizisi Hillside’da (1991–1993) başrol oynayarak başladı ve 1998 ile 2001 yılları arasında sitcom Two Guys and a Girl’de başrol oynamadan önce küçük roller üstlendi. Blade: Trinity (2004), Deadpool (2016) gibi süper kahraman filmlerinde yer aldığı gibi Buried (2010), Woman in Gold (2015) ve Life (2017) filmlerinde dramatik rollerde oynadı. Reynolds’un en büyük ticari başarısı, baş karakterini oynadığı süper kahraman filmleri Deadpool (2016) ve Deadpool 2 (2018) ile geldi.

Yorum Yap

Yorum Yap