İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Ramy, Blu TV İzle

Ramy, Blu TV İzle
+ - 0

Ramy, Blu TV İzle
Ülkemizde Ramy izlemek için Blu TV abonesi olmak en uygun yöntem. Keza kesinlikle izlenmesi gereken, gayet güzel ve eğlenceli bir yapım. Ramy kimlik krizinin ortasında bir adam. 28 yaşında, bekar ve Mısırlı ebeveynleri ve New Jersey’de kız kardeşiyle birlikte yaşıyor. İşini henüz kaybetmiş bu genç komedyen Ramy Youssef tarafından canlandırılıyor. Dizinin senaryosu da bizzat kendisine ait. Ancak asıl uğraştığı şey, nasıl iyi bir Müslüman olunacağı. Bir yandan Cuma namazına giderken diğer yandan da gece diskolara ve barlara akmak istiyor. İç dünyasında sürekli bir çatışma mevcut.
Konu aslında Türkiye’de yaşayan Müslüman gençlere pek uzak değil. Dindar olsak da olmasak da kendimizi Müslüman olarak görüyorsak biz de benzer çatışmaları sık sık yaşıyoruz. Ancak, yabancı ülkede durum elbette daha farklı. Orada azınlıktasın ve insanlar seni belli bir kalıba kafalarında sokmuş durumda. Ramy bu kalıplar ve kendi kişiliği arasında kalmış bir adam. İnancı konusunda seçici, helal yemek konusunda katı ama evlilik öncesi cinsel ilişkiye giriyor ve etkilemek istediği kadınlar tarafından kendisine sunulan uyuşturucuların cazibesine kapılıyor. Bütün bunlar komik, samimi ve mükemmel bir durum komedisi yapıyor. Amerika’da gösteri büyük bir başarı elde etti – Youssef geçen yıl En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre kazandı ve iki Emmy’ye aday gösterildi.
Aslında, Ramy’nin seks konusundaki suçluluğu ve tam olarak yanlış kişiye çekilme eğilimi iç çatışmalarının ana sebeplerinden. Her bölüm, Ramy’nin sık sık kötü yargılara sahip olmasına rağmen doğru olanı yapmaya çalıştığı bağımsız bir hikaye. Ailesi, onun inancına ve köklerine olan ani ilgisi karşısında şaşkına dönüyor. Ramy’nin erkek kardeşinin sahip olduğu özgürlüğün tadını çıkaramayan ve ebeveynlerinin ve toplumun erkekler ve kadınlar için sahip olduğu çifte standarda karşı çıkan kız kardeşi Dena da işleri onun için pek kolaylaştırmıyor. ABD’de Hulu platformunda yayınlanan dizi büyük ilgi gördü ve daha şimdiden üçüncü sezon onayını aldı bile. İşin önemli yanı toplumdaki Müslüman algısını da olumlu etkiledi.
İlk birkaç bölümde Ramy’nin hayatı keşfettiğini görüyoruz. New Jersey’de yaşayan bir Y kuşağı. O sadece dininin ve amacının hayatında nereye uyduğunu görmeye çalışan genç bir adam. Ramy’nin mücadeleleri aslında sadece iyi bir insan olmak ile alakalı. Ancak, dinen iyi ve kötünün belirlendiği net hatlar var. Bu sadece İslam için geçerli değil, tüm dinlerde durum böyle. Aslında Ramy sadece Müslüman bir adamı değil Tanrı inancı ve günah korkusu olan herkesi temsil ediyor. Ramy izlemek için Blu TV abonesi olmak yeterli. Yerli dijital mecralarımızdan olan Blu TV hem kendi özel yapımlarıyla hem de global ün sahibi dizi ve filmlerle izleyicileri kendisine çekmeyi başarıyor.

Ramy, Blu TV İzle

Yorum Yap