İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

Reacher, Amazon Prime İzle

Reacher, Amazon Prime İzle
+ - 0

Reacher, Amazon Prime İzle

Herkes Tom Cruise’un başrolde yer aldığı Jack Reacher filmini bilir. Amazon bu filmi bir seriye çevirdi ve izleyiciyi aksiyon dolu bir macerayla buluşturdu. “Reacher” teknik olarak bir başlangıç ​​hikayesidir ve yaratıcı Nick Santora, Child’ın ilk filmi “Killing Floor”a sadık kalmış. Jack Reacher rolü dizide Alan Ritchson’a ait. Bu konuda da hayli iyi hazırlanmış gibi duruyor. Tom Cruise’u aratmıyor. Asıl hikayede Jack karakterinin hayli iri ve kaslı olması kısa boylu Tom Cruise bu rolü kaptığında epey tuhaf karşılanmıştı. Dizide ise tam da orijinale uygun bir Reacher karakteri var.

Reacher, Amazon Prime İzle

Reacher, kendisini esrarengiz, yalnız bir efsane olarak tanıtan bu sekiz bölümlük ilk sezonda yine epey aksiyon ile karşımıza çıkıyor. Reacher sadece kas olarak değil zihinsel olarak da epey güçlü bir karakter. Kafası zehir gibi çalışan bir ajan. Daha doğrusu artık emekli olmuş bir devlet görevlisi. Banka hesabı yok, telefonu yok, resmi olarak sadece ismi var. O sizi bulmadığı sürece sizin onu aramanızın bir yararı yok. Zaten havası ve karizması da biraz bu gizemden kaynaklı. Kafasının içi tam bir ansiklopedi gibi. Yumrukları hız yapan kamyonlar gibi çarpıyor ve kamera sık sık aynı anda çok sayıda rakibini acımasız bir ustalıkla alt ettiğini görmemize izin veriyor. Genel olarak aksiyon, çarpıcı dövüş koreografisi için yaratıcı alan sağlayarak Amazon’un diziye ne kadar özen gösterdiğine dair ipuçları veriyor.

Reacher, Amazon Prime İzle

Reacher aksiyon seven izleyicilerin tüm arzularını fazlasıyla karşılayan bir yapım. Yan rollerde yer alan oyuncular ve karakterler de diziye ayrı bir hava katıyor. Bazıları karanlık, bazıları tehlikeli ve bazıları da eğlenceli. Tam da olması gerektiği gibi. Ritchson karakteri, gaddarlığını gizleyen büyüleyici bir mizaçla oynuyor, büyüklüğünün ve gücünün farkında olarak çok eğleniyor. Tüm gücüyle fermuarlı kelepçelerden zahmetsizce kurtulmaktan, bir şeyler içmek için dışarı çıkarken bir bira şişesini pazı ile gelişigüzel açmaya kadar her şeyi yapıyor. Orijinal hikayeyi bilenler de zaten ekranda bunu görmek istiyor.

Reacher, Amazon Prime İzle

Jack’in kimseden korkusu yok. Dövüş sahneleri oldukça sert ve bolca kanlı. Ama Jack kan ve şiddeti pek umursamıyor. Bunu yapma tarzı ürkütücü olduğu kadar eğlenceli de. Ritchson’ın son derece ciddi bir tavrı var, ancak çok sayıda tek satırlık bilgi verme şekli onu karizma ile dolup taşan çok yönlü bir karakter yapıyor. Hem döveceği çeşitli zorbalara korku salarken, hem de işleri hafife almak için tüm doğru komedi notlarına ulaşabiliyor. Karaktere onun gibi hayat veren hiç kimse yok ve muhtemelen hiçbir zaman da olmayacak. Bazıları Tom Cruise’u çoktan unutmaları gerektiğini bile söylüyor. Reacher izlemek için Amazon Prime üyeliği gerekiyor. Platform her geçen gün yeni yapımları Türkçe’ye çevirerek izleyiciyle buluşturuyor. Fakat, dublajlı yapım sayısı çok az. Geneli alt yazılı.

Reacher, Amazon Prime İzle

Yorum Yap