İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Sadakat, Netflix İzle

Sadakat, Netflix İzle
+ - 0

Sadakat, Netflix İzle

Netflix 14 Şubat Sevgililer Günü’nde tuhaf bir işe imza attı. Aldatma konulu iki diziyi vizyona soktu. Bunlardan biri bir Japon dizisi olan Fishbowl Wives. Diğeri ise Sadakat. Sadakat dizisinin orjinal ismi Devotion, A Story Of Love And Desire. Genellikle, bir evlilikte veya ilişkide sadakatsizlikle ilgili bir hikaye gördüğünüzde, o ilişkinin temelinde bazı çatlaklar görürsünüz. Sebepsiz bir aldatma yoktur. Ufacık da olsa bir neden vardır. Ancak, ya her şey mükemmel görünüyorsa? Ortada hiçbir sıkıntı yoksa ve diğer insanlar da ilişkinizin kusursuz olduğunu düşünüyorsa? Netflix’in bu yeni serisi biraz da kusursuz gibiymiş duran ilişkileri konu alan bir öykü.

Sadakat, Netflix İzle

Günümüzde boşanma oranları hayli yüksek. Tek eşlilik önceden erkek için kabul edilemez bir durumken artık kadınlar arasında da buna sıcak bakmayanların sayısı epey fazla. Bazıları, çekirdek ailenin güvenliğinin günümüz dünyasında daha az önemli olduğuna inanıyor. Bazılarına göre ise aile kavramı tamamen gereksiz. Dolayısıyla Netflix’in iletişimsizlik ve arzular nedeniyle bocalayan bir evliliğe altı bölüm ayıran bir Sevgililer Günü dizisi yayınlaması şaşırtıcı değil. Sadakat dizisi evli çift Carlo ve Margherita’yı anlatıyor. İlk olarak Carlo’nun aldatma macerasını görüyoruz. Kendisi bir öğretim görevlisi. Hikaye, Carlo ve Margherita’nın güçlü bir seks hayatından nasıl keyif aldıklarını anlatıyor. Sorun seks değil, dürüstlük ve şeffaflık.

Sadakat, Netflix İzle

Sadakat izleyicileri aşırı müsamahalı bir cinsel olay örgüsüyle boğmuyor. Sahneler gayet yerinde kullanılmış. 6 bölümden oluşan dizi hiç sıkmıyor. Karakterler kendilerini iyi satıyor ve hikaye de oldukça ilgi çekici. Carlo ve Margherita’nın ne yapacağını asla kestiremiyorsunuz. Gizem olmasa da sürprizler bol. Arzularına teslim mi olacaklar, yoksa sadık kalacaklar mı? Dizinin aslında en önemli sorunsalı bu. Seri, günümüz ilişkilerinin karşılaştığı zorluklara bir nebze olsun ışık tutan bir yapım. Carlo ve Margherita ilişkileri için gerçekten çok çabalıyor. Ancak bu hiçbir şeyin garantisini vermiyor. Dizi, tek eşli ilişkilerle dürüstçe yüzleşiyor, onu utançla yıkmak için değil, bir partnerle bir hayat yaşarken insan aklının nasıl çalışabileceğinin dürüst bir hesabını vermek için.

Sadakat, Netflix İzle

Serinin başında, Carlo’nun öğrencilerine hayal güçlerini keşfetme ve hikayeler yazma sanatını öğrettiğini duyuyoruz. Bu ders sırasında, “Sadakatimizi kime borçluyuz? Başkalarına mı yoksa kendimize mi?”. Bu söz, bu hikayenin temelini oluşturuyor. Dizi, aldatma, ihanet, hayallerin nasıl insanlardan önce geldiği ve insanların başkalarını nasıl hafife aldığı ile ilgili bu sorular ve çok daha fazlası etrafında dönüyor. Netflix’in mini dizisi, ilişkilerin özüne iniyor ve bize dünyanın siyah beyaz olmadığını, hayatın her koridorunda bir bütün olarak gri boyanmış olduğunu gösteriyor. Sadakat izlemek için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda aşk ve ilişkiler konulu yerli ve yabancı daha birçok dizi ve film de yer almakta ve meraklılarını bekliyor.

Sadakat, Netflix İzle

Yorum Yap