İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Sahipli Dizisi

Sahipli Dizisi

Sahipli-3-600x338

Sahipli

Sahipli dizisi BluTV özel içerik olarak izleyicilere 2017 yılında sunulmuştur. Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Alper Mestçi yapmıştır. Filmin genel hatları korku ve gerilim olarak geçmektedir. İnternet dizisi olmasından dolayı ise BluTV platformunda yayınlanmaktadır. Prodüksiyonunu ise D Productions yapımcılığı tarafından yapılmıştır.

Sahipli dizisi Selim ve Büşra adındaki iki karakterin yıllar öncesinde terk ettikleri köylerine geri dönmesi ve orada birbirlerine yakınlaşarak aşk yaşamaya başlaması ile konusu ortaya çıkmaktadır. Daha sonrasında ise köy de ürkütücü ve anlam verilemeyen olaylar başlanıyor. Genel olarak gerilim, aşk ve korku üçgenin de geçen bir mini dizi olarak da tanımlanabilmektedir.

Sahipli Dizisi

BluTV Nedir?

BluTV 2015 yılında Doğan Holding tarafından kurulan ve Türkiye de İnternet Televizyonu olarak geçen bir medyadır. Bilgisayar, telefon veya diğer akıllı cihazlar üzerinden üyelik yapılarak içerisinde bulunan film veya dizilerin izlendiği platform olmaktadır. 2017 yılında ise internet dizisi olarak yayınlamış olduğu Masum adlı yapım ülke genelinde ses getirmiştir.

BluTv içerisinde dizilerin yanı sıra film, spor, yaşam ve yerli yabancı film içerikleri bulunmaktadır. Bu alanda ise Türkiye gündeminde birçok kişinin severek izlediği; Sıfır Bir, Yaşamayanlar, Behzat Ç, Aynen Aynen, Pavyon, Yarım Kalan Aşklar, Sokağın Çocukları ve Dudullu Postası gibi içerikleri BluTV’nin orijinal yapımları olmaktadır.

Doğan Holding tarafından 2015 yılında kurulan ve günümüzde de hala içerik üretmeye devam eden BluTV 19 Ocak 2021 itibari ile %35 hissesini Discovery adlı büyük bir şirkete sattı. Böylelikle içerisinde bulunan orijinal içerikler ve diğer filmler dünya genelinde BluTV aracılığı ile izlenmeye başlaması için önü açılmış oldu.

Sahipli Dizisi

Sahipli Dizisinin Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşur?

Sahipli dizisi 24 Şubat 2017 yılında İlk bölümün yayınlanması ile birçok kişi tarafından sevilerek takip edilen dizi oyuncuları ile de ilgi çekmektedir. Başrollerinde oynayan oyuncuların deneyimleri ve hikâyenin karmaşık yapısı da her bölüm de izleyicilerinin merakla diğer bölümün gelmesini beklemelerini sağlamıştır. Oyun kadrosundaki oyuncular ve karakterleri ise şunlardır;

-Sait Genay dizideki Davut karakterini canlandırmaktadır.

-Erdoğan Sıcak, Vahi karakterini

-Ferit Kaya, Aziz karakterini

-Seda Türkmen, Hülya karakterini

-Baran Akbulut, Selim karakterini

-Funda Güray, Büşra karakterini

-Nevin Efe, Hatice Nine karakterini

-Koray Şahibaş ise Memur Halil karakterini canlandırmaktadır.

Dizinin kadrosunda bulunan Funda Güray (Büşra) ve Baran Akbulut (Selim) ise filmin baş rolünde olan kişilerdir. Filmin konusu ve ortaya çıkan olaylar ikisinin etrafında oluşan olaylar olmaktadır.

Sahipli Dizisi Kaç Bölüm Yayınlandı?

Sahipli dizisi Funda Güray ve Baran Akbulut’un başrolünü oynadığı bir internet dizisi olmaktadır. Karmaşık olay örgüsü ve korku dolu sahneleri ile de izleyicileri tarafından çok sevilerek izlenmiştir. Türkiye de çekilen korku filmlerinde imzası olan Alper Mestçi ise Sahipli dizisinin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yapmıştır.

Herkes tarafından heyecanla takip edilen bu dizi ilk iki bölümünü 24 Şubat 2017 yılında seyircilerine sunmuştur. Beğenilmesinin ardından ise 3 Mart 2017 yılında 2 bölüm daha yayınlayarak seyircilerinden olumlu geri dönüş almaya devam etmiştir. İnternet dizisi olmasının yanı sıra kurgusunun ve oyuncu kadrosunun iyi olması ile 1 sezonluk bir dizi haline gelmiştir. Son bölümü ise 24 Mart 2017 yılında çekilerek dizi final vermiştir.

24 Şubat 2017 tarihi ve 24 Mart 2017 tarihleri arasında seyircilerine sunulan bu mini internet dizisi toplamda 10 bölümden oluşmaktadır. Diziyi izlemek isteyen kişilerin ise BluTV de üyeliğinin bulunması gerekmektedir. Üyelik tamamlandıktan sonra rahatlıkla istenilen her an izleme şansı bulunmaktadır.

Sahipli Dizisi Nerede Çekildi?

BluTV de 10 bölümlük olarak sunulan mini dizi şeklindeki Sahipli, İstanbul da bulunan Beykoz, Sarıyer ve Şile gibi ilçeler de çekimleri yapılmıştır. Dizinin içerisinde işlenmiş olduğu konu ile ilgili yaşanılan köy ise Beykoz da bulunan Akbaba köyü olmaktadır. Tuhaf ve korku dolu olayların ardı ardına yaşandığı köşk ise Akbaba köyünde bulunan bir yerde olmaktadır. Aynı köşk ise geçmiş zamanlarda çekilen Kabuslar Evi adlı filmde de kullanılmıştır. Dizinin 10 bölümlük çekimlerinden sonra birçok alandan kişinin ilgisini çekmesi ile birlikte 10 bölüm daha çekileceği konusunda iddialar bulunsa da mini dizinin yönetmeninden herhangi bir resmî açıklama yapılmadı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap