İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Sandman, Netflix İzle

Sandman, Netflix İzle
+ - 0

Netflix’in merakla beklenen, gizem ve macera dolu yapımı Sandman nihayet gösterime girdi. İlk sezonu, yani on bölümü yayınlanan dizide özellikle görsellik ön plana çıkıyor. Konusu da hayli ilginç. Rüyalar ve gerçek dünya arasındaki denge. Bu dengeyi de rüyaların lordu sağlıyor. Uzun zamandır sosyal medyada geleceği gün iple çekiliyordu. İlk sezon itibarı ile birçok izleyici hayli memnun oldu. Dizi hakkında bazı olumsuz eleştiriler olsa da genel anlamda çok beğenildi ve insanlar şimdiden ikinci sezonu bekliyor. Fantastik türdeki yapım Türk izleyicisinin de beğenisini kazanmış durumda. Hakkında yapılan yorumlar genel olarak pozitif.

Sandman İzle

Neil Gaiman’ın çizgi romanından uyarlanan dizide ana karakterimiz “Düş”. Kendisine kısaca böyle deniyor, keza düşlerin lordu. Gerçeklik ve düşler arasındaki dengenin yöneticisi. Gerçek dünyada terör estiren bir yardımcısının peşinden gittiğinde kaza ile de olsa bir şeytan çağırma ritüelinde tuzağa düşüyor. Onu yaklaşık 100 yıl boyunca bir mahzende hapsediyorlar. Kum kesesi, miğferi ve en önemli eşyası olan kırmızı yakutu da çalınıyor. Aradan yüz yıla yakın bir zaman geçip serbest kaldığında ise kendisinden çalınanların peşine düşüyor. Amacı hem kendi dünyasına yeniden nizam vermek hem de eşyalarını geri alabilmek. Bunu yaparken maceradan maceraya atılıyor. Tüm eşyaları henüz elinde olmadığı için güçlerinin biraz kısıtlı olduğuna tanık oluyoruz.

Sandman Seyret

Öncelikle kum kesesinin peşine düşüyor ve burada tanıdık bir isimle, Constantine ile karşılaşıyor. Kendisinden kesesini aldıktan sonra sıra maskeye geliyor. Bu arada kuzgunu Matthew de ona yardımcı oluyor. Maskesinin cehennemde, bir ibliste olduğunu öğreniyor ve Lucifer’i, yani cehennemin yöneticisini ziyaret ediyor. Burada maske için onunla ufak bir düello yapmak zorunda kalıyor. Maskesini bileğinin hakkıyla kazandıktan sonra sıra yakuta geliyor. Ancak, bu pek de kolay değil. Yıllar önce yakutu çalan kadının oğlu onun üzerinde bazı oynamalar yapmış ve istediği gibi çalışmıyor. Üstelik, sahibi olmasına rağmen yakut Düş’e de zarar verebilir bir hale geliyor. Bu da çözmesi gereken önemli bir sorun.

Sandman Netfilx İzle

Sandman için bazı izleyiciler çok fazla eşcinsel ağırlıklı SJW konusu içerdiği eleştirisi yapmış durumda. Öyle ki çizgi romanın orjinaline bağlı kalınmadığı da yapılan eleştiriler arasında. Bunlar kısmen doğru olsa da dizinin heyecanından bir şeyler alıp götürmüyor. Çizgi romandan haberi olmayan biri bile rahatlıkla izleyip keyif alabilir. Fantastik bir dizi olarak bu türde bir yapımın sunabileceği her şeyi sunuyor. Bu açıdan herhangi bir eksiği yok. Netflix gayet izlenesi bir dizi ortaya çıkartmış. Oyunculuklar da hayli iyi. Sandman izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Daha şimdiden platformdaki diğer fantastik yapımlar arasında önemli bir yere sahip oldu. Sevilen dizileri iptal etmesiyle meşhur olan Netflix bakalım bu diziye ikinci sezon yapacak mı?

 

Yorum Yap