İlginizi Çekebilir
Mo Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

School Tales, Netflix İzle

School Tales, Netflix İzle
+ - 0

Her ne kadar Güney Kore dizileri Asya dizileri içerisinde en popüler olanları olsa da Japonya ve Tayland yapımları da ilgi çeken yapımlar arasında yer alıyor. Bunun son örneği yine bir Tayland yapımı olan korku antolojisi serisi School Tales. Adından da anlaşılacağı gibi dizide olaylar okul temasına sahip ve her bölüm farklı bir yönetmen tarafından yönetilen korku hikayelerine ayrılmış durumda. 8 bölümlük seride her bölüm farklı okullarda öğrencilerin başına gelen ürkütücü hadiseleri izliyoruz. Korku türünü sevenler bu diziye şans vermek isteyeceklerdir. Öyle muhteşem bir yapım değil, ancak yine de eğlenceli.

School Tales İzle

School Tales The Series, popüler bir çizgi romana dayanan bir korku antolojisi dizisi. Farklı yönetmenler Tayland’daki çeşitli okullarda korkunç kan ve terör hikayelerini üstleniyorlar. Bazı bölümler kanlı, bazı bölümler psikolojik, bazılarında hayaletler ve bazılarında da canavarlar var. Yani, hemen hemen tüm korku unsurları farklı bölümler içerisine yayılmış durumda. İlk bölüm olan “7 AM”, öğrencilerinin lanetli olduğuna inandıkları bir sınıfı konu alıyor. Her sabah saat 7’de kara tahtaya belirli bir sınıf için bir kitap yazılır. Sabah 8’de ders başladığında kitabı elinde olmayan biri varsa, sınıfa musallat olan “hayaletler” o kişiyi öldürür. O kişi de herkesin hafızasından silinir.

School Tales Seyret

Korku antolojileri, film yapımcılarının bu hikayeleri anlatmak için yalnızca bir bölümlük zamanları olsa bile oldukça korkutucu hikayeler anlatabilir. Ancak genel olarak acı çektikleri yer ayrıntı eksikliğidir. School Tales The Series ile gördüğümüz bu. Zaman kısıtlaması olduğu için yönetmenler ayrıntılara pek fazla yer verememiş. Yani, özellikle bazı bölümlerde sanki olay havada kalmış etkisi yaratıyor. İzleyenler hikayede birçok boşluk bulabiliyor. Bu da elbette yapımın kalitesini düşüren unsurlardan biri. Korku yapımları aslında ayrıntılarla doludur ve izleyenler bu ayrıntılara odaklanır. Bu tarz detayların eksikliği insanları yapımı izlemekten uzaklaştırabilir. School Tales de bu sıkıntıyı çekiyormuş gibi görünüyor. Aslında malzemesi çok iyi. Çok daha iyi bir iş ortaya çıkabilirdi.

School Tales Ücretsiz izle

Yine de School Tales şans verilmesi gereken bir yapım. Eğer izleyici çok bir şey beklemezse ve sadece eğlenmeye odaklanırsa büyük keyif alacaktır. Zaten 8 bölümlük kısa bir seri. Bu yüzden sıkıcı olup olmadığı konusunda endişeye mahal yok. Çok sıkıcı sayılmadığı gibi korku dünyasına yeni bir şeyler katan bir dizi de değil. Çerezlik olarak nitelendirilebilecek bir yapım. Genel olarak Tayland yapımı korku filmlerine baktığımızda da bu dizidekiyle benzer atmosferler görürüz. Yönetmenler klasik Tayland korku unsurlarına sadık kalarak bölümleri çekmişler. School Tales izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platformda birçok Asya yapımı dizi ve film var. Tayland yapımı içerikler de gayet başarılı içerikler ve izlenmeye değer yapımlar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Yorum Yap