İlginizi Çekebilir
Dunkirk Blutv
  1. Ana Sayfa
  2. Blog

Şeref Bey Dizisi Konusu

Şeref Bey Dizisi Konusu
+ - 0

Şeref Bey Dizi Konusu ve Oyuncuları

Teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerin ve yaptığı değişikliklerin haddi hesabı yok desek yanlış olmaz. İnsanlar artık günlük hayatında ne yaparsa yapsın bir şekilde teknolojiden yararlanıyor, ondan destek alıyor. Teknolojinin, akıllı cihazların bu denli yaygınlaşmasıyla beraber “dijital” kavramı da hayatımızın her yerine girmiş durumda. Artık birçok iş ve hizmetin önüne dijital kavramının geldiğini görmekteyiz. Örneğin eskiden sadece pazarlama kelimesi hayatımızdayken bugün dijital pazarlama diye bir terim hayatımıza girdi. Üstelik önüne dijitalin geldiği her kavramın daha ilgi çekici ve yenilikçi olduğunu da söyleyebiliriz. Önüne dijital kavramının eklendiği terimlerden biri de dizilerdir.

Çok değil bundan 10 sene öncesini düşünürsek dizileri izlediğimiz yegâne mecra televizyon kanallarıydı. İnternetten ve dijital ortamlardan dizi izlesek bile, televizyonda yayınlanan dizilerin tekrarlarını izliyorduk. Yani dizilerin yayınlandığı ilk ve en önemli yer, televizyonlardı. Fakat bugün durum hiç de öyle değil çünkü hayatımıza dijital yapımlar girmeye başladı. Dijital yapımlar olarak adlandırılan yapımları geleneksel televizyonda yayınlanan yapımlardan ayıran özellik, dijital platformlarda yayınlanıyor olmasıdır. Diziyi izlemek isteyenler televizyondan değil de internet üzerinden izlemek zorundadır.

Bu durumun, özellikle ülkemizi baz alacak olursak, avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Dijital dizilerin en önemli avantajı, şüphesiz televizyonda yayınlanan dizilere göre çok daha özgür olmasıdır. Televizyonu izleyen kitle her yaş grubundan çok genel bir kitle olduğu için özgürlüğünüz belli bir yerde kısıtlanıyor. Ama dijital yapımlar, yapısı ve yayınlandığı platform itibariyle daha fazla özgürlüğe sahiptir. Öte yandan dijital yapımların en büyük dezavantajı ise henüz gelirlerinin televizyondakilere kıyasla düşük olduğundan bütçelerinin yeterli seviyede olmamasıdır.

Ülkemizde son yıllarda dijital dizi sayısında ciddi bir artış yaşanmıştır. Karşımıza çıkan ilgi çekici dijital dizilerden biri de Şeref Bey dizisidir. Exxen platformunda yayınlayan dizinin konusu ve oyuncu kadrosu, dikkatlerin üzerine toplanmasına neden olmaktadır.

Şeref Bey Konusu

Ana karakterlerin ve yan karakterlerin epey fazla olduğu Şeref Bey konusu da bu sebepten dolayı biraz detaylı bir yapıya sahiptir. Diziye ismini veren Şeref Bey’in üzerinden ilerleyen hikâyede daha sonra pek çok karakter karşımıza çıkmaktadır. Şeref Bey, belli bir yaşa gelmiş emekli bir kişidir. Yapısı itibariyle çok asabi ve çabuk parlayan biri olan Şeref’in Baki isminde bir oğlu vardır. Öz oğlu olmasa da küçüklükten beri büyüttüğü kişi olan Baki, avukat olmuştur. Şeref’in bulunduğu apartman, yıkım tehlikesinden dolayı boşaltılmıştır ve bu sebepten ötürü de Şeref, kiraya verdiği diğer evine geçmek istemektedir. Fakat diğer evindeki kiracılar evden çıkmamakta ısrar etmektedir. Müzmin bir aileye verdiğini sandığı ev aslında pavyon gibi işletilmektedir. Bunu öğrenen Şeref, adeta sinir krizi geçirir. Kiraladığı evdeki kadın olan Neşe’ye âşık olan Şeref, onları kovmayıp onlarla yaşamaya ikna olur fakat dertler yine de peşini bırakmaz.

Şeref Bey Oyuncuları

Dizinin en dikkat çeken oyuncusu yılların tecrübesi ve uluslararası alanda da kendini kanıtlamış olan Haluk Bilginer’dir. Haluk Bilginer, dizide Şeref Bey karakterine can vermektedir. Şeref Bey’in oğlu ve aynı zamanda avukat olan Baki karakterini ise Ahmet Rıfat Şungar oynamaktadır. Şeref Bey’in kiraladığı evinde oturan Neşe karakterini güzel oyuncu Songül Öden canlandırırken Neşe’nin illallah ettiği kişi olan Nejat’ı ise Serhat Kılıç oynamaktadır. Evde Neşe ile birlikte yaşayan iki kızdan biri olan Suna karakterini Şükran Ovalı oynarken diğer kız Yıldız’ı ise Ecem Uzun oynamaktadır. Son olarak Şeref’in yeğeni Luran karakterine de Ertan Saban’ın hayat verdiğini belirtelim.

Şeref Bey Dizisi Konusu

Şeref Bey Nerede Yayınlanıyor?

Exxen platformunda yayınlanan ve genel olarak komedi türünde bir yapım olan Şeref Bey’in hikayesini kaleme alan kişi Ali Atay’dır. Dizinin senaristliğini üstlenen isimler ise Yusuf Reha Alp ve Özlem Çadırcı’dır. Şu ana kadar 10 bölümü yayınlanan dizinin her bölümü ortalama 60 dakika uzunluğundadır. Daha önce birçok başarılı yapıma imza atan ünlü yönetmen Onur Ünlü, Şeref Bey dizisinin de yönetmenliğini yapmaktadır. İstanbul’da çekilen dizinin 2. sezon onayını da alması bekleniyor. Most Production tarafından yapımcılığı üstlenilen dizinin 4K formatında çekildiğini de sözlerimize ekleyelim.

Yorum Yap