İlginizi Çekebilir
See Apple TV İzle
  1. Ana Sayfa
  2. Apple Tv

Servant, Apple TV+ İzle

Servant, Apple TV+ İzle
+ - 0

Apple TV+’ın dizisi Servant, son derece başarılı hayatları olan varlıklı bir çift olan Dorothy ve Sean’a odaklanıyor. Dorothy aileden zengin bir haber spikeri. Sean ise bir gurme aşçısı ve alanında dünyaca ünlü bir isim. Jericho adını verdikleri yeni bebekleriyle Manhattan’da biraz gotik olsa da görkemli bir konakta yaşıyorlar. Her şey güllük gülistanlık ilerliyor. Aile gayet mutlu. Ta ki bebeğin ölümüne kadar. Dizinin üç sezonu yayınlanmasına rağmen hala bu konuda bazı soru işaretleri var. Dorothy bu durumu kaldıramadığından oyuncak bir bebeğe sanki kendi bebeğiymiş gibi davranmaya başlıyor. Sean ise bu durumdan oldukça rahatsız.

Servant İzle

Sean karısının iyileşmesi için oyuncak bebek olayına fazla ses etmese de içten içe rahatsız oluyor. Hatta bu oyuncak için bir de bakıcı tutuyorlar. Dorothy’e göre o bir oyuncak değil, gerçekten Jericho. Tony Basgallop tarafından yaratılan ve M Night Shyamalan’ın baş yapımcılığını üstlendiği doğaüstü bir gerilim olan bu dizi ilk bölümünden beri büyük ilgi topladı. Oyuncak bebek, genç kadının psikiyatristi tarafından reçete edilen “geçiş nesnesi terapisinin” bir parçası. 18 yaşındaki Leanne Grayson elinde bir bavul ve bir incille ailenin yanına bakıcı olarak yerleşiyor. Sean genç kadını oyuncak bebek konusunda uyarsa da genç kız bebeğe gerçek bir çocuk gibi davranıyor.

Servant Seyret

Olayların kopuşu da böyle başlıyor. Annesi bebeği beşiğinden aldığında Sean büyük bir şok geçiriyor. Çünkü, o an Dorothy’nin kucağındaki bebek bir oyuncak değil. Gerçek, canlı kanlı bir bebek. Dorothy için bu bir sorun değil, çünkü ona göre Jericho asla ölmedi. Sean ise yeni bakıcıdan şüpheleniyor ve ona ne yaptığını soruyor. Genç kız Sean’a cevap vermek yerine onun aklını daha da bulandırıyor. Dorothy’nin yozlaşmış kardeşi Julian rolündeki Rupert Grint de eniştesiyle birlikte ablasını içinde bulunduğu çılgınlıktan kurtarmak istese de pek başarılı olamıyor. Leanne sırlarla dolu bir kız ve geçmişinde bir şeyler sakladığı kesin. Bazı özel yeteneklere de sahip.

Servant Apple Tv

İşin içine sapkın bir dini tarikat da karışıyor ve onlar da hem genç kızın hem de bebeğin peşinde. Dizi bugüne kadar izleyeceğiniz en iyi gerilimlerden biri. Her anı gerilimle dolu ve karakterlerin her biri kendine has özellikler taşıyor. Ara ara korku unsurları da var, ancak asıl işi izleyeni gerçek ve bunu aşırı derecede başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. İzlerken epey rahatsız olabilirsiniz ve bu rahatsızlık duygusu dizinin en büyük başarılarından biri. Son yıllarda yayınlanmış en iyi gerilim dizilerinden biri. Belki de en iyisi. Servant izlemek için Apple Tv abonesi olmanız yeterli. Elbette dizi farklı ortamlarda da yayınlanıyor. Eğer gerçek anlamda bir gerilim dizisi arıyorsanız Servant sizlere istediğinizi fazlasıyla verecek türden bir yapım.

 

Yorum Yap