İlginizi Çekebilir
Baraj Dizisi 32. Bölüm
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Sex Education 3. Sezon Çıkış Tarihi

Sex Education 3. Sezon Çıkış Tarihi

featured

Netflix’in beğeni toplayan gençlik dizisi Sex Education’ın yeni sezonundan uzun bir süredir haber yok. İzleyiciler yeni sezonun ne zaman çıkacağını öğrenmek istiyor. Gelin Sex Education 3. sezon çıkış tarihiyle ilgili gelen son bilgilere bakalım.

Netflix dizileri tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Dünyada milyonlarca insan dijital ortamda yayınlanan Netflix dizilerini izlemeyi tercih ediyor. Bu tercihin altında yatan birden fazla sebep vardır. Birincisi Netflix yapımlarının oldukça özgün bir yapıya sahip olması. Yenilikçi yapımlar ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyen Netflix, bu özelliğiyle izleyicilerin gönlünü kazanmayı başarıyor. Hele ki geleneksel televizyon kanallarının reyting vb. sebeplerden özgün işlere imza atmaktan çekindiği bir ortamda Netflix’in özgün ve yenilikçi işlere kucak açması, çok daha değerli bir hal alıyor. Netflix dizilerinin bir diğer güzel tarafı da her kitleye seslenebilmesidir. Nasıl yani? Netflix kütüphanesine girip orijinal yapımlara baktığınızda hangi türü seviyorsanız o türe ait çok sayıda yapımla karşılaşmanız mümkündür. Bu da her ne tür seviyorsa sevsin kullanıcının o türle ilgili dizi veya film bulabileceğini göstermektedir. Diğer taraftan Netflix dizilerinde genellikle her özelliğe sahip insanlar görmek mümkün. Örneğin Netflix dizilerinin genelinde ten rengi açısından beyaz ve siyah karakterler, cinsel yönelim açısından da heteroseksüel ve homoseksüel karakterler görmek mümkündür.

Netflix’in farklı ve aynı zamanda ülkemizde bazı insanlar tarafından biraz aykırı görülebilecek bir dizisi vardır: Sex Education. Gençlik türünde bir dizi olan Sex Education’ın dünyada ve ülkemizde ilgi toplamayı başardığını söyleyebiliriz. İsminden de anlaşılacağı üzere cinselliği konu alan bir dizi olan Sex Education’ın birinci ve ikinci sezonu Netflix’de yayınlanmış ve izlenebilir durumdadır. Fakat Sex Education 3. sezon uzun bir zamandır beklenmesine rağmen bir türlü yayınlanmamıştır. Dizinin takipçileri 3. sezonun ne zaman yayınlanacağını merak etmektedir. 3. Sezonun yayın tarihiyle ilgili bilgiler paylaşılmış durumdadır.

Sex Education Konusu

Otis isimli genç hayatta genel anlamda bir özgüven sorunu yaşamaktadır. Ergenlik döneminde olan Otis’in yaşadığı bu özgüvensizlik okul hayatına, kızlarla ilişkisine ciddi anlamda yansımaktadır. Öte yandan Otis’in cinsel açıdan da çeşitli sorunları vardır ve bunları çözmek için çaba sarf etmektedir. Diğer taraftan Otis’in annesi olan Dr Jean F. Milburn’de tanınmış ve işinde başarılı olan bir seks terapistidir. Buna rağmen Otis yaşadığı sorunları annesiyle paylaşmaktan imtina eder. Otis’in okulda hoşlandığı bir kız vardır. Maeve ismindeki bu kız, Otis’in aksine hayatı daha rahat yaşamaktadır. İnsanları çok kafaya takmayan Maeve’in kişisel hayatı çeşitli yönlerden dramatiktir.

Zira anne babası Maeve’i hayatı boyunca yalnız bırakmıştır ve genç kızda hep tek başına ayakta kalmaya çalışmıştır. Maeve’in halihazırda bir ilişkisi vardır ve Otis’e ilişki bakımından pek yüz vermez. Maeve, bir gün Otis’in okulda cinsel yönden çeşitli sorunları olan birine öneriler verdiğini görür. Bu durumu paraya dönüştürmeyi düşünen Maeve, okuldaki öğrencilere para karşılığında seks terapisi yapabileceklerini söyler. Otis bu fikre başta karşı çıksa da sonradan Maeve’e yakınlaşma ihtimalinden dolayı bu teklife sıcak bakmaya başlar. İngiliz yapımı dizinin şu anda halihazırda 16 bölümü yayınlanmıştır.

Sex Education Oyuncuları

Dizinin ana karakteri olan Otis’i Asa Butterfield canlandırmaktadır. Sex Education oyuncuları arasında yer alan ve Otis’in annesi olan Millburn karakterine can veren kişi ise Gillian Anderson’dır. Otis’in hoşlandığı kişi olan okulun güzel ve girişimci kızı Maeve Willey’in rolünü ise güzel oyuncu Emma Mackey canlandırmaktadır. Otis’i hiç yalnız bırakmayan ve kelimenin tam anlamıyla yakın dost olan Eric karakteri Ncuti Gatwa tarafından canlandırılmaktadır.

Sex Education Yeni Sezon Çıkış Tarihi

Sex Education 3. sezon onayını uzun bir süre önce almıştı. Fakat buna rağmen yeni sezonun ne zaman yayınlanacağına dair net bir bilgi paylaşılmamıştır. Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi COVID-19 pandemisi dizi sektörünü etkilemiştir. Dizinin yeni sezon çekimlerinin başladığı açıklanmıştı. Gelen son bilgilere göre Nisan 2021 gibi Sex Education 3. sezon izleyicilerle buluşacak. Netflix’in resmi Birleşik Krallık hesabı yakın zaman önce dizi setinden çeşitli görseller paylaşmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap