İlginizi Çekebilir
Clark Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Spiderhead, Netflix İzle

Spiderhead, Netflix İzle
+ - 0

Netflix diziler kadar filmlere de yer veren bir platform ve kaliteyi esas alıyor. Spiderhead de en son filmlerinden biri. Filmde distopik bir gelecekte bir hapishanede geçen olayları görüyoruz. Thor olarak tanıdığımız Chris Hemsworth başrolde yer alıyor. Bu ilginç bilimkurgu gerilim filmi, mahkûmlara, onları dehşete düşürmekten tutun da onlara her şeyi yapan deneysel farmasötik tedavilere tabi tutulmaları karşılığında şaşırtıcı miktarda özgürlük verilen uzak bir hapishane araştırma merkezinde geçmekte. Ancak, bir filmde deneyler varsa elbette bir an gelip ters gidecektir. Bu film de istisna değil. Hemsworth bu yapımda gerçekten harika bir oyunculuk sergilemiş.

Spiderhead Seyret

Spiderhead George Saunders’ın ilk olarak 2010’da New Yorker’da yayınlanan kısa öyküsü “Escape from Spiderhead”e dayanıyor. Hemsworth, Spiderhead Hapishanesi ve Araştırma Merkezi’ni yöneten eksantrik bir teknoloji ve bilim vizyoneri olan Steve Abnesti rolünde. Hapishane, uzak bir ada gibi görünen bir yerde bulunuyor. Spiderhead’in açık kapı politikası var ve görünüşe göre konuşlandırılmış muhafız yok. Mahkumların hepsine .eşitli görevler verilmiş ve onları yerine getiriyorlar. Üzerlerine yerleştirilen cihazlarda Abnesti’nin cep telefonu yardımıyla harekete geçirdiği kimyasallar var. O düğmeye bastığı an vücuda enjekte ediliyor. Abnesti, bu kimyasalları belirli bir ilacı vermek ve mahkumların durumunu değiştirmek için manipüle edebiliyor. Gördüğünüz ilk örnek, gülmeden duramayan bir adam.

Spiderhead İzle

Mahkumları kontrolsüz bir şekilde azgın veya aç yapan ilaçlar ve herhangi bir manzarayı kişinin gördüğü en güzel manzaraya dönüştüren ilaçlar var. Bir ilaç, basit bir nesneyi – örneğin bir zımba teli gibi – mutlak en büyük korkunuza dönüştürebiliyor. Suistimale çok açık bir sistem. Mahkumlar etkileri deneyimledikçe, Abnesti büyük bir cam duvarın arkasından izliyor ve sık sık bir hoparlörden talimat veriyor. Mahkumlar özellikle konuşkan değilse, duygularını tarif etmelerini sağlamak için de bu kimyasalları kullanıyor. Deneyler açıkça rahatsız edici, ancak hepsi bir ayrıcalık kaplaması ve seçim yanılsaması altında gizli. Mahkumlar, gerçekten berbat olsalar bile, buna uyuyorlar. Kendilerine herhangi bir seçenek sunulmuş değil.

Spiderhead (Netfilix)

Ayrıca, bir doz verilmeden önce prosedürü “kabul ettiklerini” açıkça belirtmeleri gerekiyor. Bunu kabul etmelerinin nedeni sıradan hapishanelerin buradan çok daha kötü olması. Burası özel bir yer ve kendilerini burada buldukları için şanslı görüyorlar. Hemsworth filmde tam bir pislik ve izlerken seyircilerin aşırı derecede sinirleneceği kesin. Mahkumlarla resmen alay ediyor ve onları istediği gibi kullanıyor. Daima zavallı asistanını azarlıyor ve mahkumlara, onlar için yaptığı her şey için şükranlarını ifade etmeleri gerektiğini sürekli hissettiriyor. Sürekli dış görünüşünün güzelliği ile de övünüyor. Spiderhead izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Sürekli iyi adam rolünde gördüğümüz Hemsworth’ün kötü adam olarak da gayet başarılı bir performans sergilediğine tanık oluyoruz. Sırf bunun için bile izlenebilir.

 

Yorum Yap