İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

State of the Union, Blu TV İzle

State of the Union, Blu TV İzle
Chris O’Dowd as Tom, Rosamund Pike as Louise - State of the Union _ Season 1, Gallery - Photo Credit: Marc Hom/SundanceTV
+ - 0

State of the Union, Blu TV İzle

State of the Union 10 bölümlük toplam süresi iki saatin biraz altında olan bir dizi. Bir İngiliz yapımı. Nick Hornby tarafından yazılan ve Stephen Frears tarafından yönetilen dizi 10-15’er dakikalık bölümlerden oluşuyor. Dizi ana karakterlerimiz olan çifti canlandırıyor. uzun vadeli ilişkiler hakkında sert bilgelikler vaat ediyor. Zaten ana karakterlerimiz de terapiye gelen bir çift. Chris O’Dowd ve Rosamund Pikeana karakterlerimiz olan çifti canlandırıyor. İlişkileri hakkında bolca suçlama duyuyoruz. Ancak, birbirlerinden nefret de etmiyorlar. Aslında sahip olduklarını korumaya çalışıyorlar ve bu yüzden terapiye odaklanıyorlar.

State of the Union, Blu TV İzle

Ana karakterler olan çiftin başka bağlamlarda yorucu ve döngüsel olabilecek argümanlarını duymaktan asla bıkmıyoruz. Dizi zaten kısa ve diyaloglar da çok iyi şekillendirilmiş. Ayrıca bolca komik, eğlenceli ve duygusal sahne de var. Yani izleyiciyi duygudan duyguya sürüklüyor. Ayrıca birbirlerini açıkça seviyorlar. Evet, fikir ayrılıkları çok fazla ancak bunun bilincindeler. Kriz anında bile mizahi bir şeyler ortaya çıkartabiliyorlar. Terapiye kendilerinden önce gelen çiftleri çekiştirirken hayli uyumlu görünüyorlar. Dizi hem zaman kısıtlaması hem de hikaye anlatımı açısından disiplinli olmasıyla dikkat çekiyor. İzleyici, kahramanların yaşamlarından yalnızca kesitler göstererek, onların dinamiklerindeki değişiklikleri aramakla görevlendiriliyor, yani işin içine izleyici de sokulmaya çalışılıyor. Bu da ilgi çekici başka bir özelliği.

State of the Union, Blu TV İzle

State of the Union, muhtemelen aşkın aldatıcılığına dair kendi içgörüleriyle donanmış izleyiciler fikirlerini değiştirmeye sevk edebilecek türden bir dizi. Metaforlar kullanmadan ilişkilerinin konusunu açmaktan kaçınmak için inandırıcı bir tavra sahipler. Aslında basit şeyler arzuluyorlar. Yine de bazı sahnelerde çift arasındaki huzursuz durumu sezebiliyorsunuz. Ritmik diyaloğu ustaca ve güzel bir şekilde taşıyorlar, evli bir çiftin düşündüklerinden daha fazlasıyla uğraşan karmaşık kimyasını yakalıyorlar. Çiftin terapi seansları boyunca evliliğin aslında çok zor bir iş olduğunu anlıyorsunuz. Her evlilikte yaşanabilecek, sıradan tartışmalar bile çok yaratıcı bir şekilde ele alınmış ve bu yaratıcılık diyaloglarla da desteklenmiş durumda. İzlerken asla sıkmamasının nedenlerinden biri de bu.

State of the Union, Blu TV İzle

Kısa format, hikayenin yaratıcılığına doğal olarak uygun. Tom ve Louise, birbirlerine ne söyleyeceklerini bilemedikleri anlarda bile bakışlarıyla çok şey anlatabiliyorlar. Tom biraz basmakalıp umutsuz bir koca: Hayatında yeterince başarısızlık gördü ve bunu kimliğine yansıtmaya başlamış biri. Louise ise ilişkiyi asıl yönlendiren kişi. Zaten eve ve kocasına da o bakıyor. Tom ve Louise’in evliliklerini kurtarıp kurtaramayacakları sorusu, bu 10 bölümlük diziyi sürdürmek için açıkça yeterli. Dizinin merak unsuru da zaten tam olarak bu. State of the Union izlemek için Blu TV abonesi olmak yeterli. Keza ülkemizde yayınlandığı platform Blu TV. Platformda benzer konulara sahip yerli ve yabancı yapımlar da mevcut. Romantik komedileri sevenler için gayet izlenebilir bir yapım.

State of the Union, Blu TV İzle

Yorum Yap