İlginizi Çekebilir
Uysallar Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Super Crooks, Netflix İzle

Super Crooks, Netflix İzle
+ - 0

Super Crooks, Netflix İzle

Süper kahraman çizgi romanlarından ilham alan şaşırtıcı derecede az anime dizisi var. Super Crooks, yazar Mark Millar ve sanatçı Leinil Francis Yu’nun dört sayılık serisinin en yeni uyarlamalarından biri. 13 bölümlük anime serisi, süper kötü adam Johnny Bolt’un nihai soygunu gerçekleştirmeye çalışmasını konu alır: Dünyanın en güçlü kötü adamı Christopher Matts’e ait özel bir kumarhaneyi soymak. Johnny’nin uyumsuz süper kötüleri arasında psişik kız arkadaşı Kasey, emekli yaşlı kötü adam Carmine, havayı değiştiren bilgin Forecast, ikiz şifacılar Roddy ve Sammy Diesel ve telepatik yetenekleri olan hırsız Ben yer alıyor.

Super Crooks, Netflix İzle

Bir grup insanın süper güçler kazandığı Atlantik Okyanusu’ndaki keşfedilmemiş bir adayı araştıran Jupiter’s Legacy dünyasında geçen Super Crooks, aslında özel yeteneklerini elde eden “ilk” insanları içeren bir yan ürün. Bolt’un elektrik temelli güçlerini erken yaşlardan itibaren nasıl elde ettiğini, genç Johnny’yi nasıl tanıttığını, sorunlu bir evde yaşayan ve en sevdiği süper kahraman çizgi romanlarının yardımıyla her günü nasıl atlattığını öğreniyoruz. İlk başta basit bir “açma” ve “kapatma”dan elektrik üretmeye ve üretimine kadar elektriği istediği zaman kontrol edebiliyor. Her genç kahramanın ve kötü adamın yaptığı gibi, onun yeni keşfettiği güçlerle deneyler yaptığını, arkadaşlarına bu konuda övündüğünü ve ardından esrarengiz yeteneğiyle birkaç zorbanın hakkından geldiğini görüyoruz.

Super Crooks, Netflix İzle

Zamanla, genç Johnny bir arkadaşının yardımıyla “ilk” süper kahramanların soyunun bir parçası olması gerektiğini, ebeveynlerinden birinin de güçleri olması gerektiğini öğreniyor. İlerleyen dönemlerde de gücünü kontrol edememeye başlıyor ve bu durum onu bir süper kötüye dönüştürüyor. Super Crooks bizi Johnny’nin kötü arkadaşlarıyla ve süper güçlere sahip bireylerin keyifsiz yeraltı dünyasıyla tanıştırıyor. Tabii ki, The Bastard’a ve servetine ulaşmak istiyorlarsa işbirliği içerisinde olmaları gerekiyor. Bu kadar zıt karakterin bir araya gelmesini izlemek keyifli. Konu olarak olmasa da karakterler açısından amazon Prime’daki Vox Machina ekibine benziyorlar. Hırsızların bu soygunu gerçekleştirmek için çalışmasını izlemek ise gerçek bir zevk.

Super Crooks, Netflix İzle

Çizgi romanları takip edenler olaylara vakıf. Orijinal esere epey sadık kalınmış. Mark Millar’ın çalışmalarına ve olgun süper kahraman hikayelerine ilgi duyuyorsanız kesinlikle seveceksiniz. Kendisi en az Stan Lee kadar bu konuda dahi sayılan isimlerden. Zaten Stan Lee ile birlikte Örümcek Adam’da da çalıştı. Kendi eseri olan Wanted sinemaya uyarlanmıştı. Ultimate Fantastik Dörtlü, Kick-Ass gibi seriler de bizzat onun elinden çıktı. Studio Bones da animeler konusunda büyük şöhrete sahip. Full Metal Alchemist ve My Hero Academia’yı üreten stüdyo. Super Crooks’ta da harika bir iş çıkarmışlar. Animasyonlar çok iyi. Super Crooks izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platform animeler ve animasyonlar açısından çok geniş bir menüye sahip ve ülkemizde de epey seviliyor.

Super Crooks, Netflix İzle

Yorum Yap