İlginizi Çekebilir
Inside Man İzle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Taboo, Netflix İzle

Taboo, Netflix İzle
+ - 0

Taboo, Netflix İzle

Tom Hardy ortak yaratıcısı olduğu Taboo dizisi Netflix’te Türk izleyicilerle buluşur buluşmaz son haftaların en çok izlenen yapımlarından biri oldu. 1814 yılında Londra’da geçen karanlık ve düşündürücü bir hikaye. Tom Hardy genellikle aksiyon yapımlarında yer alan bir aktör, ancak bu sefer canlandırdığı karakter biraz daha sakin. Keza dizi de öyle. Aksiyondan çok entrikalarla dolu bir hikaye anlatılıyor. Tarihi bir kurgu olmasından dolayı ortam ve kostüm de büyük önem taşıyor. Dizide dönem gayet başarılı bir şekilde izleyiciye aktarılmış. Ortamın hafif karanlık ve grimsi havası da kendine has bir gizem ve çekicilik katıyor. Tom Hardy’nin karizması da yine zirvede tabii.

Taboo, Netflix İzle
Dizinin yavaş bir hızı var ancak izleyeni sıkmıyor. Zaten konuya baktığımızda bu gerekli bir durum. Tom Hardy hor görülen ve ölmüş bir nakliye kralının oğlu olan James Keziah Delaney’i oynuyor. Çılgın ve daha da önemlisi ölü olarak kabul edilen James, Afrika’da on yıl kaldıktan sonra İngiltere’ye dönerek herkesi şaşırtıyor. Üvey kız kardeşi Zilpha ve onun kocası Thorne babasından kalan işleri devralmışlar ve Doğu Hindistan’da büyük geliri olan bir iş anlaşması üzerinde çalışıyorlar. Dizi entrikayı etkili bir şekilde dile getiriyor. Aslında genç adamın aklındaki tek şey babasının intikamını almak. Para henüz onun için önemli değil.
Ancak James babasının işlerini de tamamen bırakmış değil. Çünkü, nakliye işi babasının ölümüne sebep olan unsurların başında yer alıyor. Genç adamın sürpriz dönüşü herkesi yakından etkiliyor. Tabii iş anlaşmalarını da. Çünkü, yasal varislerden birisi ve en önemlisi kendisi. James’in hala ölü hatta bir hayalet olduğunu düşünenler var. Keza James de bizzat bazen kendisi ölen annesiyle iletişime geçiyor. Ancak bu durum diziyi doğaüstü unsurların ağırlıkta olduğu bir yapım yapmıyor. Sahip olduklarını terk etmemekte direnen bir varis izliyoruz. İnatçı ve gözü kara. Kimseden de korkusu olmayan bir adam. Zaten çevresindeki insanlar ona söz geçiremedikleri için varlığından rahatsız oluyor.

Taboo, Netflix İzle
Dizinin diğer dünyaya ait yönleri aynı anda hem merak uyandırıcı hem de dikkat dağıtıcı. James’in Londra’da yapması gereken işleri var ve 1814’te Londra iş yapmak için çok riskli bir yer. Gerçek konular ve olağanüstülükler art arda geldiğinde izleyenlerin kafası biraz da olsa karışabiliyor. Çok fazla soru işaretinin olduğu, bir gizem dizisi değil. Ancak yine de yeteri kadar soru işareti var. Gerek başroldeki Tom Hardy gerekse diğer oyuncular çok iyi birer iş çıkartmış ve yapım sanatsal anlamda da göz kamaştırıyor. Taboo izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Özellikle İngiltere’den ve tarihi kurgu yapımlarından hoşlananlar için tatmin edici bir alternatif olabilir. Eğer Tom Hardy hayranıysanız ve onu farklı tarzda bir yapımda da izlemek istiyorsanız Taboo tam olarak sizin için biçilmiş kaftan.

Taboo, Netflix İzle

Yorum Yap