İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle
+ - 0

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Lemony Snicket’ın çocuk romanı Talihsiz Serüvenler Dizisi daha önce sinemaya uyarlanmış ama ne yazık ki başrolde Jim Carrey olmasına rağmen büyük bir başarı gösterememişti. Aslında fena bir film değildi, ancak ağır eleştiriler bir domino etkisi gibi geldi ve bu filmi beğenmemiş olmak bir moda olarak algılandı. Bu çocuk kitabı daha sonra Netflix tarafından diziye uyarlandı ve başrolde de How I Met Your Mother’da Barney olarak tanıdığımız Neil Patrick Harris yer aldı. Popüler Lemony Snicket çocuk kitabı serisinin Netflix uyarlaması, tuhaf, aşırı ilginç, kasvetli ve eğlenceli bir yapım olarak dikkat çekiyor.

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Lemony Snicket’in A Series of Unfortunate Events’i, 1999’daki çıkışından bu yana, mutlu sonlara inanmayan bir çocuk dizisi olmasıyla dikkat çekiyor. Ailelerini yangında kaybeden üç çocuk uzak akrabaları Kont Olaf’ın himayesine giriyor, ancak kontun tek derdi çocuklardan kurtulup onların miraslarına konmak. Serinin en önemli karakterlerinden biri de asla yüzünü görmediğimiz anlatıcı. Sanki olaylara şahit olmuş gibi birçok ilginç yorum yapıyor. 13. ve son kitabın yayınlanmasından on yıl sonra, Netflix’ten bir TV uyarlamasının yapılacağı haberi serinin hayranlarını epey heyecanlandırmıştı. Baudelaire yetimlerinin talihsiz hikayesi sonunda değerli bir uyarlamaya kavuşmuş gibi görünüyor. Netflix’in A Series of Unfortunate Events’i, aşırı saygılı olmadan kitapların ruhuna ve özelliklerine sadık kalmak için etkileyici bir çaba gösteriyor.

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Sonuç olarak , gizem katmanları, tuhaf bir mizah anlayışı ve hiperaktif yapısıyla hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap edecek bir dizi ortaya çıkıyor. Dizi üç kibar ve zeki Baudelaire yetim ve ebeveynleri hakkında ortaya çıkarmaya başladıkları geniş, karmaşık gizem etrafında dönüyor. 14 yaşındaki Violet, hevesli bir mucit (Malina Wiessman tarafından oynanıyor), 12 yaşındaki Klaus, doymak bilmez bir kitap kurdu (Louis Hynes); ve bir şeyleri ısırmakta usta olan bebek kız kardeşleri Sunny (Presley Smith). Ve bir de zalim ve hesapçı Kont Olaf (Neil Patrick Harris tarafından canlandırılıyor) var. Çocukları almasının tek nedeni ailelerinden kalan servete konmak.

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Dizinin ilk sezonu, her bölümü yaklaşık 45 dakika uzunluğunda olan serinin ilk dört kitabını kapsıyor. Baudelaire’lerin zamanının çoğu, ister şifreli harflerin kodunu çözmek, ister hayat kurtaran araçlar icat etmek olsun, benzersiz becerilerini kullanarak Kont Olaf’ı alt etmeye çalışmakla geçiyor. Yetişkinlerin ve kardeşlerin etrafındaki otorite figürlerinin tamamen beceriksizliği ve okullar ve hukuk sistemi gibi kurumların onları korumayı amaçladığı yol, onları olağanüstü bir şekilde başarısızlığa uğratıyor. Bazen çocukların başına gelen talihsizlikler inanılırlığı zorlayacak kadar sadistçe. Yine de dizinin ana temasına uygun. Her ne kadar renkli gibi görünen bir dizi olsa sonuçta çocukları öldürmeyi planlayan kötü bir adamla olan mücadeleyi anlatıyor. Kitap serisinin hayranlarının diziden filme göre çok daha memnun kaldıkları da bir gerçek.

Talihsiz Serüvenler Dizisi, Netflix İzle

Yorum Yap