İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi
  3. The Attache

The Attache

featured

The Attache

The Attache 2019 yılında yayınlanan dram türü bir dizidir. Tek sezon yayınlanmıştır. Evli bir çiftin hayatlarını konu edinen dizi sevgi ile yapılan bir evliliği yürütmenin dahi zorluklarını başarıyla işliyor.

Dizinin hikayesinin etrafında döndüğü çift Avshalom ve eşi Annabelle. Avshalon başarılı bir müzisyen. Annabelle’nin Paris’te iş bulması sonucu ortak bir karar ile Paris’e taşınmaya karar veriyorlar ve olaylar taşınmanın ardından gerçekleşiyor.

The Attache

Bir dönem dünyanın her yerinde yaşanan ve korkunç sonuçları olan terör saldırıları iki mutlu insanın hayatını da zora sokar. Paris’e taşındıklarından sonra bir yıl geçmeden bir terör saldırısıyla karşı karşıya gelirler. Sonrasında yaşanan sorunlar, psikolojik travmalar ve olayların etkisinin çift üzerindeki yıpratıcı gücü dramatik bir şekilde işlenir. The Attache oyuncuları şu kişilerdir:

  • Eli Ben – David (Avshalom)
  • Heloise Godet (Annabelle)
  • Ilay Lax
  • Florence Bloch
  • Patrick Braoude

Yetenekli ve usta oyuncu ekibiyle de dizi pek çok kişi tarafından izlenmiş ve beğeni toplamıştır. Dizinin başrol oyuncularından Avshalom İsraillidir. Paris’i vuran terör saldırıları bir dönem ülke üzerinde de büyük travmatik izler bırakmıştır.

Özellikle tek bir gecede birçok ayrı noktaya saldırı düzenlenen zamanda yaşananlar hala olumsuz etkilerini sürdürmektedir. Terör saldırısı sonucunda ölenlerin yakınları için asla unutulmayacak bir kabustur.

Terör saldırılarından sağ çıkanlar için ise etkileri seneler boyu sürer. Dizideki çift de bu etkilerin nasıl insan hayatını etkilediğini bize çarpıcı şekilde aktarır.

The Attache Dizi Konusu

Son yıllarda özellikle Avrupa’da artan terör saldırıları pek çok ailenin kayıplar yaşamasına sebep olmuştur. Birçok kişi ölmüş, birçok kişi sevdiklerini kaybetmiştir. Ölüm yaşanmasa bile terör saldırısıyla karşı karşıya kalanlar uzun süre psikolojik sorunlar yaşamıştır.

The Attache dizisi terör saldırısının ardından birbirinden kopan bir çiftin hayatını ele alır. Yeni taşındıkları Fransa’ya farklı ve güzel hayallerle gelmişken gün geçtikçe daha da kötü olan terör saldırıları sonucu yaşanan kaygı, anksiyete ve birbirinden kopuşu ele alır.

Hayatları bir anda tamamen değişen çift bu sorunlarla başa çıkamaz ve çabaları dramatik bir şekilde izleyiciye aktarılır. Avshalom önceleri İsrail’de yaşayıp orada müzisyenlik yapar sonra eşine Paris’te göçmen bürosunda bir pozisyonda iş teklifi gelince ikisi birlikte taşınırlar ve güzel bir geleceğin hayaliyle bir seneliğine hayatlarını değiştirirler.

Fakat geldikleri dönemde Paris eskisi gibi huzurlu ve refah bir şehir değildir. Şehirde bir kaos hakimdir ve terör saldırıları gün geçtikçe artmaktadır. Aynı zamanda İsrailli olan eşi sebebiyle de aşırı sağcı grupların kötü muamelelerine maruz kalırlar. Paris’te aşırı sağcı ve ırkçı görüşler yükselişe geçmiştir. Karmaşanın ortasında kalan çift birbirlerini korumak ve psikolojik olarak etkilenmemek için çaba harcarlar. Fakat bu o kadar da kolay bir iş değildir.

Yeni işe başlayan Annebelle’in yoğun mesaisi de çiftin arasında oluşan problemler için ayrı bir sorun teşkil etmektedir.

The Attache Dizi İncelemesi

Güzel umutlarla ve hayallerle Paris’e taşınan çiftin yaşadığı sorunları konu alan The Attache farklı anlatımıyla da ilgililerin oldukça ilgisini çekmiştir.

Eski yaşadığı yer İsrail’de tanınan ve sevilen bir müzisyen olan Avshalom, Paris’te dil bilmediği için ortama uyum sağlayamaz. Burada kimseyi tanımıyordur ve yabancı olduğu hemen anlaşıldığı için birtakım olumsuz tavırlara maruz kalıyordur. Tüm bu olanlar da evliliklerine yansımaya başlar.

Drama türünü beğenen izleyiciler için her bölümü dolu dolu geçen dizi insan psikolojisi ve toplumun birey üzerindeki etkisini başarılı bir şekilde ele alır.

The Attache Dizi Yorumları

Türü sevenler için olumlu yorumlar alan The Attache dizisi izleyiciyi sıkmayan ve konuları ele alışıyla izleyiciye farklı perspektifler sunan başarılı bir dizi olmuştur. Fazla aksiyonun olmadığı akıcı bir drama olan diziden çok bir beklentiye girilmeden sakin bir akşamüstü geçirmek isteyenler için oldukça idealdir.

Dizi müzikleri de oldukça beğeni almıştır. Sıkıcı olmayan ve akıcı bir şekilde konuları işleyen dizide oyuncular da rolün hakkını vermiştir.

Boş vakitlerinizde beğeniyle izleyeceğiniz ve toplumsal bir sorunu ele alan dizi aile içi psikolojiye de değişik bakış açıları sunar. Birbirlerini severek evlenmelerine rağmen olayların ve toplumun etkisinin birey üzerindeki büyük etkisine çarpıcı bir bakıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap