İlginizi Çekebilir
Goodnight Mommy İzle
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

The Boys, Amazon Prime İzle

The Boys, Amazon Prime İzle
+ - 0

The Boys, Amazon Prime İzle

Amazon Prime dizisi olan The Boys klasik Marvel ve DC süper kahramanlarından sıkılanlar için sığınacak bir liman niteliğinde. The Boys süper kahraman olgusunun sıradan olduğu bir alemde geçiyor. Kahramanlık artık ticarileşmiş bir durumda. Sponsorları ve bağlı bulundukları firmalar ve menajerler var. Hayranların gözünde kahramanların büyük ve ulvi özellikleri var. Fakat, kahramanlar aslında o kadar da kusursuz varlıklar değillerdir. Maske ve pelerinlerinin arkasında hepsinin bazı kusurları, hatta toplum tarafından hoş görülmeyecek özellikleri vardır. İşin bu kısmı bize biraz Watchmen filmini hatırlatıyor. O filmde de bazı kahramanların aslında ne kadar berbat insanlar olduklarını izlemiştik.

The Boys, Amazon Prime İzle

The Boys dünyasında süper kahramanlar, kurumsal sponsorluklar ve kendilerine ait film serileri ile ünlüler tarzında hayatlar sürdürürler. Hughie (Jack Quaid), yüksek profilli üst grup The Seven’in bir üyesi olan A-Train’in aşırı ihmalinden kaynaklanan travmatik bir olay yaşadığında, gizemli Kasap ile temasa geçer ve süper kahramanların kapalı kapılar ardında nasıl olduğunu öğrenmeye başlar. Kahramanlık hayatı dışarıdan göz alıcı görünse de, Yedi’nin bencillik ve yozlaşma tarafından yönlendirildiğini çabucak keşfeder. 80’li ve 90’lı yıllarda, Alan Moore ve Frank Miller gibi çizgi roman yazarları, süper kahraman fikrinin ortaya çıkarabileceği bazı etik ve ahlaki soruları araştırmak için çalışmalarını kullanmaya başladılar.

The Boys, Amazon Prime İzle

Bu sorulardan en yaygın olanı, güç ve yolsuzluk arasındaki ilişkiyle ilgiliydi: Eğer süper kahramanlar, toplumun tipik davranış normlarının dışında yaşayan insanlar olsaydı, bu, kaçınılmaz olarak, bazı süper kahramanların güçlerini iyilik dışında başka bir şey için sömürmesine yol açmaz mıydı? Bu sorunun cevabı belli. Elbette yol açardı. The Boys Watchmen kadar meşhur olmasa da bu sorunun cevabını veren ilk yapımlardan biri. Süper kahramanlık fikri en başta göze gayet güzel görünebilir, fakat roketlerin ve nükleer silahların bile işlemediği bir adam veya kadının sonsuza kadar iyi olarak kalmasını da beklemek pek mantıklı sayılmaz. Nitekim Batman V Superman filminde gelecek sahnesinde Superman’in dünyayı ne hale getirdiğini görmüştük.

The Boys, Amazon Prime İzle

Dizinin ana karakteri Hughie’nin süper kahramanlara karşı olan nefreti sevgilisi Robin’in yanlışlıkla bir süper kahraman tarafından öldürülmesiyle ve tamamen toza dönüştürülmesiyle başlıyor. Robin’in öldürülmesi, Hughie’nin masumiyetini kaybetmesini hızlandırır. Robin’in ölümüne kadar Hughie, bir ses ekipmanı mağazasında çalışan ve babasıyla birlikte yaşayan sıradan bir serseriydi, yatak odasının duvarlarında hâlâ Yediler’in posterleri vardı. Sevgilisini öldüren kahraman da bu “Yediler” birliğinin bir üyesi. Genç aslında ilk olarak süper kahramanların firması olan Vought’a giderek olanlara karşı bir açıklama ve özür niyetinde bir işlemin yapılmasını bekliyor. Ancak, firma eline üç kuruş tutuşturup onu yolluyor. Zaten kahramanların aslında yozlaşmaya hizmet ettiğini de o anda anlıyor. The Boys Amazon Prime’ın en sevilen yapımlarından biri. İzlemek için üye olmak gerekiyor. Platformda yerli yapım bulunmamakta.

The Boys, Amazon Prime İzle

Yorum Yap