İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Disney Plus

The Falcon and the Winter Soldier, Disney Plus İzle

The Falcon and the Winter Soldier, Disney Plus İzle
+ - 0

Falcon ve Winter Soldier, yani Kış Askeri’ni Avenger serisinde bolca görme şansımız olmuştu. Şimdiyse bu ikili hakkında Disney Plus tarafından bir dizi yapıldı. İkisi de Kaptan Amerika’nın en yakın arkadaşlarından. Sam Wilson ve James “Bucky” Barnes’ın hikayesi, bir aksiyon dizisinden çok kurumsal ırkçılık, radikalleşme ve kayıp kahramanların baş gösteren gölgesinin bir incelemesi niteliğinde. The Falcon and The Winter Soldier, şaşırtıcı derecede ağır ancak buna rağmen epey de sürükleyici bir yapım. Hatta diğer Marvel dizileri içerisinde en iyilerinden biri demek de mümkün.

The Falcon and the Winter Soldier İzle

Falcon ve The Winter Soldier’ın en belirgin teması ırkçılık üzerine. Sam Wilson’ın (Anthony Mackie) karakteri vefat eden arkadaşı Steve Rogers’ın ayak izlerini takip etme mücadelesini ele alıyor. Kalkan artık kendisinde ve bu da ona büyük bir sorumluluk veriyor. Siyah bir adamın bu rolü üstlenmesi düzen içerisinde yer alan bazı siyahi karşıtlarının hoşuna gitmiyor. Bu, Marvel Sinema Evreni için anormal derecede ağır bir konudur ve akademik düzeyde bir inceleme olmasa da, konuyu bir süper kahraman merceğinden inceleyerek mesaj açık ve herkes için erişilebilir hale getiriliyor. Filmlerde bu konuya hemen hiç değinilmedi, çünkü filmlerin teması tamamiyle aksiyon üzerine bina edilmişti.

The Falcon and the Winter Soldier Seyret

Anthony Mackie’nin güçlü bir lider performansı var. Bir filmde sahip olabileceğinden çok daha fazla alana sahip olan Mackie, bakışlar ve ince hareketler yoluyla duyguları ve iç karışıklığı aktarma yeteneğine sahip. Carl Lumbly, onlarca yıl önce ırkçı bir sistemin elinde acı çeken Kore Savaşı gazisi Isaiah Bradley rolüyle mükemmel bir şekilde eşleşiyor. Bradley, bir acı sisi içinde Sam’in deniz feneri gibi davranır ve birlikte oldukları sahneler yürek parçalayıcı bir şekilde izleyicilerle buluşuyor. Bu yaşananlar, Kaptan Amerika’nın mirasının keşfini birçok kişinin beklediğinden daha dokunaklı bir konu haline getiriyor. Sam’in yolculuğunun gidişatı ilk sahnelerden belli olsa da kendisini izletmeyi sonuna kadar başarabiliyor.

The Falcon and the Winter Soldier (Disney Plus)

The Falcon açık ara baş kahraman olsa da, dizinin başlığındaki tek isim onunki değil. Sebastian Stan’in Bucky Barnes’ı da elbette dizide, ancak bir başrolden çok ikinci karakter gibi görünüyor. Ekran süresi hayli fazla olmasına rağmen sahneler genellikle Falcon ile alakalı. Kişisel düşmanı, kendi geçmişi e dizinin bazı bölümleri, Hydra suikastçısı olarak hayatında neden olduğu hasarı telafi etmesiyle geçiyor. Onun baş düşmanı Civil War’dan tanıdığımız Helmut Zemo. Fakat bazı ortak çıkarlar yüzünden birlikte çalışmaları da gerekiyor. Zemo Bucky’i epey manipüle ediyor. The Falcon and the Winter Soldier izlemek için Disney Plus abonesi olmak gerekiyor. Marvel alemi artık tamamen Disney’in ellerinde ve hem film hem de dizi anlamında epey zengin bir platform. Bazı filmler sinemaya değil platforma özel olarak çekilmiş.

 

Yorum Yap