İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

The Mallorca Files, Gain İzle

The Mallorca Files, Gain İzle
+ - 0

Yerli dijital yayın platformlarından olan Gain BBC First dizilerini ekrana getiriyor. The Mallorca Files da bunlardan biri. Güneşli İspanyol Mallorca adasında geçen bu 10 bölümlük Gain dizisi Dan Sefton tarafından yazıldı. İngiliz polis Miranda Blake (Elen Rhys) ve Alman ortağı Max Winter (Julian Looman) tarafından çözülmeye çalışılan polisiye olayları anlatıyor. Dizinin BBC ile ortak yapımcısı Alman ZDF kanalı. Dizi aslında Mallorca’daki geçici bir görevle başlıyor. Ancak, işler planlandığı gibi gitmeyince polisler bu adada kalmak zorunda kalıyor. Keza çözülmesi gereken olaylar var ve aldıkları emirler de bu yönde.

The Mallorca Files İzle

Miranda kısa süre sonra kendini bir şekilde İspanyol polis teşkilatında geçici görevde buluyor. Alman polis memuru olan Max ile ortaklık yapmaya mecbur kalıyor. Miranda çalışkan, küstah, takıntılı ve öfkeli; ve Alman klişesine rağmen, Max soğukkanlı ve İspanyol yaşam hızına çok daha fazla uyum sağlayan kişi. Pek de Alman disiplinine sahip sayılmaz yani. Polisiyenin yanında ustaca yedirilmiş komedi unsurları da diziyi izlenebilir kılıyor. Kesinlikle sıkıcı değil ve tam olarak çerezlik bir yapım sayılır. Ayrıca, Mallorca Adaları’nın güzelliği de görülmeye değer. Dizinin her bölümünde farklı bir olayı çözmeye çalışan dedektifler tüm görevlerinden alınlarının akıyla ayrılıyor. Gizem unsuru çok da kafa karıştırıcı değil.

The Mallorca Files Seyret

Aslında İnterpol’den olmadığınız sürece gidip başka bir ülkede görev yapma şansınız yok. Ancak dizinin yazarı da bu durumun uydurma olduğunu söylemiş. Yani, ayrıntıları çok fazla kafaya takmayıp sadece eğlenmeyi vaat ediyor. Bunu da büyük ölçüde başarıyor. Dizinin yazarı Sefton aynı zamanda Trust Me ve Delicious gibi dramaların da yazarı. İnsanların izleyecekleri dizilerde sadece eğlenmeleri gerektiğini savunan bir yazar. Bu yüzden yazdığı dizilerde çok fazla kafa karıştırıcı hadise yok. Bu durum bazen basit işler yaptığı konusunda eleştiriler getirse de tarzını asla değiştirmeyecekmiş gibi duruyor. The Mallorca Files dizisinde yaptığı da tam olarak bu. İzleyenlerin bir şekilde eğlenmelerine yardımcı olmak.

The Mallorca Files Ücretsiz İzle

The Mallorca Files sıradan bir polis ve ortağı draması gibi görünebilir, ancak kendisine has yönleri de var. Olayların çözülüş aşamasında biraz Lucifer tarzını anımsatıyor. Mutlaka komik ve eğlenceli unsurlar yer alıyor. Her ne kadar suçlar bazen epey kanlı ve trajik olsa da. Tam olarak eğlencelik bir dizi yapılmış ve seyirci için de bu gerçekten güzel bir durum. Bazen sadece izleyecek eğlenceli bir şeyler ararsınız ve The Mallorca Files gibi diziler bu konuda izleyenlere yardımcı olur. The Mallorca Files izlemek için Gain abonesi olmak yeterli. Bu yerli platformda BBC First imzalı birçok farklı dizi de yer alıyor ve devamı da gelecek. Ayrıca beklenen bazı yerli dizilerin yeni sezonları da gelmek üzere.

 

Yorum Yap