The North Water Gain Izle

The North Water, Gain İzle

Gain İzle Tem 24, 2022 Yorum Yok

Ian McGuire’ın The North Water adlı romanı kolay kolay unutulmayacak cinsten. Acımasız, kendine özgü bir tarzda, kaba bir mizahla donanmış, kötü bir Viktorya dönemi balina avcılığı seferi ile alakalı. Bu bir açgözlülük, kan ve şehvet hikayesi. İhanet, hırsızlık ve şiddet iç içe. Hikayenin ana karakteri olan ve ordudan askeri mahkemeye sevk edilen bir doktor olan Patrick Sumner başarılı oyuncu Jack O’Connell tarafından hayat buluyor. Yine başka bir ünlü isim, Colin Farrell da bu yapımda Henry Drax’ı canlandırıyor. Drax, Sumner’ın geçmişi hakkında daha fazla şey öğrendiğinde ve Sumner, Drax’in yoluna çıkan herkesi mahvedeceğini anladıkça olaylar bambaşka bir seviyeye taşınıyor.

The North Water İzle

The North Water izleyiciyi resmen o buz gibi suların içine çekip dehşete düşürüyor. Fokların dövülerek öldürüldüğünü ve yarılarak açıldıklarını görüyoruz. Keza insanların da gemide başlarına benzer şeyler geliyor. Kuzey Kutbu soğuğunun talihsiz mürettebatın çoğunu tüketmesini izliyoruz. Ortam sert ve çetin ve tabii ki bu ortamda yaşam mücadelesi vermeye çalışan insanlar da öyle. Birbirlerine her türlü acımasızlığı yapıyorlar. Çoğunlukla, bölümlerinin her biri birer saatlik olmasına rağmen, The North Water fevkalade korkunç ve fevkalade harika. Muhteşem kadrosu, senaryosunun ve sinematografisinin kalitesinin kanıtı niteliğinde. Oldukça sert sahneler izleyenleri derinden etkileyebilir.

The North Water Seyret

Seri, 1859’da Grönland ve Kanada arasındaki buzlu sularda post ve balina aramak için bir yolculuğa çıkan bir balina avcısı gemisiyle başlıyor. Bu giderek küçülen bir endüstri ve Kaptan Brownlee’nin (Stephen Graham) komutasındaki bir gemi olan Volunteer, gizli bir amaçla yola çıkıyor. Mürettebatın hemen hepsi karanlık tipler ve daga geçmiş bir tarihte rahatlıkla korsanlık yapabilecek insanlar. Ana kahramanımız Patrick Sumner (Jack O’Connell), Hindistan’daki bir askeri görev onu utanç içinde bıraktıktan ve afyon bağımlısı olduktan sonra bu gemide doktor olarak çalışmaya başlıyor. Collin Farell tarafından canlandırılan Drax ise tam bir canavar. İnsani melekelerini kaybetmiş, usta bir zıpkıncı ve aynı zamanda bir savaşçı.

The North Water Gain

Gemi kuzeye yönelip medeniyetten uzaklaştıkça mürettebat da uygar insan kisvesinden sıyrılıp vahşileşmeye başlıyor. Aslında insanoğlunun gerçek doğasını ortaya çıkarıyor. The North Water’daki denizcilerin hayvanlara gösterdikleri kötülüğün birbirlerine karşı gösterdikleri kötülüğün bir aynası olduğunu görmek izleyicileri asla şaşırtmayacak. Keza bu adamlardan her şey beklenir. Görüntüler harika. İzlerken kendinizi gerçekten kuzeyin soğuk hiçliğindeymiş gibi hissediyorsunuz. Oyuncular ve efektler de göz kamaştırıcı. Tüm başrol ve yan roller ellerinden gelenin en iyisini yapmış. Diziyle alakalı tüm ayrıntılar kelimenin tam anlamıyla nefes kesici. The North Water izlemek için Gain abonesi olmak yeterli. Bu yerli platformda yakında pek çok BBC yapımı dizi yayına başlayacak. Bunların hepsi de aşırı derecede kaliteli yapımlar ve eleştirmenlerden tam not almış içerikler.

 

Yorum Yok

Yorum Yap