İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi izle

The Old Man FX İzle

The Old Man FX İzle
+ - 0

Jeff Bridges 72 yaşında ama hala oyunculuğunun zirvesinde. The Old Man maalesef Türkiye’de herhangi bir dijital platformda yok, ancak mutlaka izlenmesi gereken bir seri. Belki ileriki dönemlerde platformlardan biri diziyi gösterir. Thomas Perry’nin 2017 tarihli romanına dayanan politik polisiye ve aksiyon dizisi The Old Man gizemli bir yaşlı adamı anlatıyor. Bir FBI ekibini, kendisinden çok daha genç erkekleri alt edebilen, iki köpeğiyle yaşayan, yalnız bir adam. Jonathan E Steinberg ve Robert Levine tarafından geliştirilen yedi bölümlük sınırlı seri bir erkeğin yaşlanınca olmak istediği adamı tasvir ediyor diyebiliriz.

The Old Man

Jeff Bridges’in onlarca yıldır altında yaşadığı kaçak kimliği keşfedildiğinde çok sayıda insanı öldürmek zorunda kalan eski bir CIA ajanı olarak oynadığı bir gerilim dizisi aslında. Dizinin ana platformu aslında FX, ancak ülkemize henüz getirmedi. Sürükleyici yakın dövüş sahnelerine sahip ve bu sahneler oldukça iyi çekilmiş. Kareografiler tek kelimeyle harika. CIA’i bıraktıktan sonra sıradan ve huzur dolu bir hayat yaşamaya başlayan Dan Chase 30 yıl boyunca bunu başarır. Ancak, geçmişin gölgesi kendisi 70 yaşını aşsa bile onu bulur. Zamanında Afganistan’da görev yapmış bir ajandır. Bir sürü parası ve her emekli kaçak ajanda olduğu gibi bir sürü de sahte kimliği var.

The Old Man İzle

The Old Man, baştan sona sempatimizi değiştiren zekice yazılmış, oynanmış ve yönetilen bir gerilim yapımı. Asla sıkıcı değil. Zaten sadece 7 bölümü var. Bir çırpıda izlenip bitirilebilecek bir dizi. Dan de her yaşlı gibi yaşı ilerledikçe yüreği yufkalaşan bir adam. Keza, bulunduğu durumdan istediği gibi kaçabilir. Fakat, Zoe adlı genç bir kızı koruma arzusu onu yavaşlatmaktadır. Eskiden olsa kimseyi geride bırakıp bırakmadığını düşünmezdi. Hem konu hem de oyunculuklar harika. Sadece Bridges değil, kadronun tamamı olağanüstü bir iş çıkartmış. Dizinin yedi bölüm olması bazıları için avantaj bazıları içinse dezavantaj olabilir. Çünkü, tadı damağınızda kalıyor. Bu yaşlı adamın mücadelesini izlemek hem keyifli hem de heyecanlı.

The Old Man Seyret

Eski hikayeler, hesaplaşmalar, bol aksiyon ve dövüş sahneleri… Dizi izleyene tam olarak istediğini veriyor. Üstelik yer yer felsefik bir havası da var. Dan epey hırpalanıyor, epey kavga ediyor ve yaşlı olmasının bir yan etkisi olarak sürekli tuvalete gitmesi gerekiyor. Karşımıza yenilmez, süper kahraman benzeri bir ihtiyar koymamışlar. Aslında gerçekten yaşlı olmanın getirdiği sorunları bizzat yaşıyor. Ancak, bu sorunlarla bir şekilde baş etmesi gerekiyor. Özellikle de erkekler diziyi izlerken “Keşke ben de yaşlanınca böyle olsam” diyebilir. The Old Man izlemek için FX kanalına gelmesini bekleyeceğiz. Ya da başka ülkelerde olduğu gibi Disney Plus yayınlayabilir. Şimdilik izlemek için resmi bir ortam yok. Fakat güzel bir dizi ve her an bir platformda yer alabilir.

Yorum Yap