Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

The Patient İzle

Bir terapist olan Dr. Alan Strauss (Steve Carell), iki yetişkin çocuğu olan bir dul. Hayatında çok fazla aksiyon yok. Aksine gayet rutin ve keyifli bir şekilde ilerliyor. Hastalarıyla çalışıyor, çocuklarını kontrol ediyor ve zamanın yaşlandırıcı etkilerini yavaşlatmak için taze meyve ve ayak kremi ile elinden geleni yapıyor. Bir gün, bir hasta Sam Fortner (Domhnall Gleeson) onu kaçırdığında, onu hiçliğin ortasında bir eve götürdüğünde ve yere zincirlenmiş halde seanslarına devam etmeye zorlayınca, Alan’ın mütevazı hayatı altüst olur. Görünüşe göre Sam, istismarcı bir çocukluk travmasıyla başa çıkmaya çalışan garip bir genç adam değil, aynı zamanda bir seri katil.

Sam farklı yapımlarda gördüğümüz karizmatik seri katillerden değil. Aksine, sorunları ve kurtulamadığı bir ezilmişliği var. Dizi çoğunlukla bir odada geçiyor. Zorunlu terapi seansı bu odada gerçekleşiyor. Zaman zaman geri dönüşlerle iki karakterin de geçmişlerini öğrenme şansı doğuyor. Eşi Beth ile ve çocuklarıyla yaşadığı uzaklaşmayı, eşinin hastalığını görüyoruz. Ancak bu sahnelerin ana olayla bir alakası yok. Tamamen alan karakterinin kişiliğini tanıtmaya yönelik. Asıl konu doktorun karşısında yer alan seri katil. Alan’dan Beth’e ve hatta Sam’e kadar herkes, dünyaya çok farklı ve inatçı bakış açılarına sahip. Fakat bir şekilde bu kaçırma olayı sayesinde ikili arasında empati de oluşuyor.

Alan, Sam’in insanlığıyla temasa geçmesini sağlamaya çalışırken, kendini daha çok kendi başarısızlıkları ve onlar için ödediği bedel hakkında düşünürken buluyor. Sıkça hatalarını düşünüyor ve bu sahneler bir dizide tek mekanın getirebileceği tekdüzeliği ortadan kaldırıyor. Sam ilk başta geçmişinden kaynaklanan topluma karşı kin besleyen öfkeli bir genç adam olarak görünür. Fakat bölümler ilerledikçe karakterin aslında daha derin olduğunu görüyoruz. Kesinlikle bir aptal değil. Aksine gayet zeki bir genç adam. Dizi açıkça erkeklik, travma ve istismar konusunu ele alıyor. 10 bölüm boyunca çeşitli iniş ve çıkışları var. Fakat genel anlamda bakıldığında kendisini sıkmadan iletebilen bir yapım. Özellikle de psikolojik gerilim seven izleyiciler kesinlikle bayılacaktır.

Dizi boyunca, Alan düzenli olarak Sam’i bıçaklamak ya da kafasını uçurmak için çeşitli fanteziler kuruyor. Ancak, bu kafasında gerçekleşenleri asla denemiyor bile. Çünkü, şiddet denen şey Alan’ın içinde yok. O kadar şefkatli bir figür ki onun zaferini görmek istiyorsunuz. Hastalık derecesinde merak uyandıran konusu ve merkezinde iki güçlü aktörle The Patient gayet güzel ve türünün iyi örneklerinden olan bir yapım. Empati denen şey hakkında izleyicinin bir şeyler hissetmesini sağlıyor. Karakterler gayet gerçekçi ve herhangi bir abartı yok. The Patient maalesef ülkemizde herhangi bir platformda henüz yayınlanmıyor. Bu diziyi izlemek için izleyiciler farklı yollar bulabilir. Kesinlikle başarılı ve şans verilmesi gereken son dönem dizilerinden birisi.

Tür: Dram, Suç               İlk Bölüm :2022-08-30

Ülke: Amerika                Yapım Yılı: 2022

Puan:5

The Patient İzle, The Patient Seyret, The Patient Video İzle, The Patient Full İzle, The Patient Tek Parça İzle, The Patient Tanıtım İzle, The Patient Shot İzle, The Patient Dizipal İzle, The Patient Dizibox izle, The Patient Exxen İzle, The Patient Exxen, The Patient Exxen Seyret, The Patient Exxen Full İzle, The Patient Seyret, The Patient Video İzle, The Patient Full İzle, The Patient Tek Parça İzle, The Patient Tanıtım İzle, The Patient Shot İzle, The Patient Dizipal İzle, The Patient Dizibox izle, The Patient Exxen İzle, The Patient Exxen, The Patient Exxen Seyret, The Patient Exxen Full İzle, The Patient Seyret, The Patient Alt Yazılı İzle, The Patient Full HD İzle, The Patient Türkçe Alt Yazılı İzle, The Patient İmdb, The Patient Ekşi, The Patient Fragman

The Patient İzle

2 Görüntülenme
The Patient İzle

The Patient İzle

Kategori