The Pier BLU TV izle

the-pier-blu-tv-izle

The Pier BLU TV

Ünlü mimar Alexandra, yerel polis Conrado’dan Valensiya’nın dışındaki güzel Albufera manzarasında bir iskelede bulunan kocası Oscar’ın cesedini teşhis etmek için bir telefon aldığında en kötü kabusuyla yüzleşir. Fakat bu ölüm aslında tüm olayların başlangıcıdır. Oscar, Veronica adında başka bir kadınla ikili bir hayat sürmektedir. Bu kadın kim? 15 yıldır sevdiği adam kimdi? İskeledeki o ölümcül gece ne oldu? Sahte bir kimliğe bürünen Alex, Veronica’nın yanına taşınır ve Conrado’nun yardımıyla, Oscar’ın sakladığı sırları araştırır ve kısa süre sonra onu, Albufera’nın büyüleyici uzaklığında kimin dost, kimin düşman olduğunu sorgulamaya yöneltir.

Alex, Veronica’dan nefret etmeyi çok istese de aslında kendisinden daha baştan çıkartıcı ve daha güzel bir kadın keşfeder. Peki Oscar’ın ölümü üzerine kurdukları bağ, Alex’in gerçek kimliğini açıklamak zorunda olduğu anda nasıl bir şeye dönüşecek? Ve en önemlisi, Oscar gerçekten de kendi canına mı kıydı yoksa bir cinayete mi kurban gitti? İşte bu güzel İspanyol dizisi temelde bu sorular üzerine yoğunlaşıyor.

Dizinin yaratıcıları aynı zamanda La Casa de Papel gibi büyük ve ilgi çeken bir yapımın da yapımcıları. Yazarları da aynı. Olayın geçtiği kasaba harika bir yer. Alejandra’nın (Verónica Sánchez) bakış açısından baktığımızda bile bu güzel sahil kasabasına aşık oluyoruz. Kocası Óscar (Álvaro Morte), La Albufera’da arabasında intihar gibi görünen bir durumda ölü bulunduktan sonra cebinde ikinci bir telefon bulan güzel kadın Óscar’ın Alejandra ile yaşadığı hayattan tamamen farklı bir hayat sürdürdüğü şehirden birkaç kilometre uzakta yaşayan Verónica (Irene Arcos) ile ikinci bir hayat kurduğunu keşfeder. Hatta bir kızı bile vardır. Alex’in Oscar’ın gerçekte kim olduğunu bulmak için o kadın hakkında daha fazla bilgi istemesi ve ona yaklaşması da hikayeyi daha güzel bir yere götürüyor.

The Pier Konusu

Bu bölüm 1’den itibaren, izleyici Alejandra, Verónica ve hatta Óscar ile sürekli bakış açısını değiştirerek ve bu aşk üçgeni hayatının bulmacasını aşamalı olarak tamamlamak için zaman içinde sonsuz atlamalarla el ele gittiği duygusal bir yolculuğa başlıyor. Karakterlerin duygularına ve hislerine ne kadar çok dalarsanız, dizi o kadar sizi kendine çekiyor. Güçlü bir kadın oyuncu kadrosu (Veronica Sanchez, Irene Arcos, Marta Milans, Cecilia Roth…) bu duygusal dönüşü aktarmayı başarıyor.

Çıplak gözle en çok dikkat çeken şeylerden biri İskele, çünkü birçok olayın yaşandığı yer. Alejandra ve Verónica’nın iki evreni, birincisi için daha soğuk, mavimsi, ikincisi için daha sıcak ve sarımsı farklı ışıkla mükemmel bir şekilde farklılaşmıştır. Dizide ayrıca pastoral bir Albufera, bir seyahat broşürü gösteriliyor ve mekanın olumlu özelliklerinden yararlanılıyor.

Dizinin başrolünde La Casa de Papel’in Profesör’ü Alvaro Morte yer alıyor. Kendisinin bu dizide rol alması zaten ünlü dizinin de izleyicilerinin dikkatini bu diziye yöneltmişti. Burada tamamen farklı bir rolde. Bir yandan dizide sadakat kavramları sorgulanırken bir yandan da Alexandra’nın kocasının metresi sayesinde aslında yıllardır içinde sakladığı arzuları keşfetmesine de tanık oluyoruz. Tabii, Oscar’ın intiharı da dizinin teme konusu olan gizemi sunuyor. Böylece dizi tek yönlü bir dizi olmaktan kurtuluyor.

Ya delireceğini ya da gizemin derinliklerine ineceğini bilen Álexandra, Veronica’ya yaklaşır. İlk başta ona Oscar’ın ölümünden bahsetmek ister, ancak bunun yerine Oscar’ın Álexandra’ya olan aşkında samimi olmasına rağmen neden bu yalanı yaşadığını öğrenmek için sahte bir kimlikle arkadaş olmaya karar verir. O ölümcül gecede aslında ne olmuştur?

The Pier, El embarcadero BLU TV’de

Esther Martínez Lobato, Álex Pina gibi isimlerin dümeninde olduğu bu güzel dizi Türkiye’de sadece BLU TV tarafından yayınlanıyor. Başrolde popüler dizi La Casa de Papel’de Profesör rolünde yer alan Alvaro Morte bu dizide bambaşka bir kişilikle karşımıza çıkıyor. Karısını çok sevdiği halde ondan tamamen farklı, ikinci bir hayat kuran ve bunu başka bir kadınla yapan Oscar’ın hikayesi izleyiciyi kimi zaman kızdırırken kimi zaman da duygusal bir moda sokuyor.

Olayların geçtiği ve serinin gerçek başrolü Albufera kasabasının güzelliği de izleyenleri büyüleyerek yapıma görsel anlamda pastoral bir hava katıyor. Dizi hem göze hem de duygulara hitap ediyor.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık