İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

The Silent Sea, Netflix İzle

The Silent Sea, Netflix İzle
+ - 0

The Silent Sea, Netflix İzle

Netflix’in en son Kore draması olan “The Silent Sea” ile bu sonbaharın yayın fenomeni “Squid Game” arasındaki karşılaştırmalar, ortak dillerinin çok ötesine geçiyor. Konuları birbirinden tamamen farklı. O yüzden bir karşılaştırma yapmak yersiz. Tabii, bundan sonraki tüm Kore dizileri Squid Game’in popülaritesini kullanacak. O da bir gerçek. Keza çocuk oyunlarının cinayet araçlarına dönüştüğü dizi çıtayı epey yükseltti. The Silent Sea çölleşen bir Dünya’nın susuzluğunu gidermek için ayda su toplama girişimini anlatan bir bilimkurgu öyküsü. Choi Hang Yong’un yönettiği ve aynı adlı kısa filmine dayanan “The Silent Sea” kore’nin izleyenlere sunduğu en son yapımlardan biri.

The Silent Sea, Netflix İzle

Dünya ölmek üzere. Su sadece zenginlerin elinde ve sosyal statüye göre paylaştırılıyor. Ve Güney Kore’nin “İnsanı Hayatta Kalma Önlemleri Ulusal Komitesi”, bir ay istasyonuna yeni bir misyon başlatıyor ve burada esrarengiz bir toplu ölüm olayı, suyun potansiyeline ilişkin araştırmaları rayından çıkarıyor. Aya varan ve su arayan astronotların bize ay hakkında anlatılan her şeyin aldatmaca olduğunu kanıtladıkları an çok iyi sahnelerden biri. Keza, miğferlerini çıkarıp nefes alabiliyorlar. “The Silent Sea”nin görsel olarak verdiği keyif de hayli etkileyici. 8 bölümlük dizide en çok eleştirilen nokta izlerken yaşanan aceleye getirilmiş hissi. Birçok eleştirmen bu özelliğinden dem vurdu.

The Silent Sea, Netflix İzle

The Silent Sea, suyun toplumun en önemli unsuru olduğu bir dünyada geçiyor. Vatandaşlara, sıvının ne kadarına erişmelerine izin verildiğini belirleyen sosyal sınıfa dayalı bir “su derecesi” atanıyor. Evcil hayvanlar yasak, balıklar geçmişte kaldı ve yağmur efsanevi bir olay. Artık görmek imkansıza yakın. Aksiyon, Dr. Song’un kız kardeşi de dahil olmak üzere bir ay üssünün tüm ekibinin bir radyasyon sızıntısı tarafından yok edilmesinden sonra bir kurtarma görevine gönderilen bir astrobiyolog olan Dr. Song Jian ile başlıyor. Üs pek de bekledikleri gibi çıkmaz. Dr. Song’un hayal edebileceğinden daha fazla sır barındırmaktadır. Mürettebat üyeleri gizemli bir hastalığa yakalanmaya başlayınca da olaylar tamamen çığrından çıkar.

The Silent Sea, Netflix İzle

Netflix yapımı The Silent Sea’nin kadrosu da senaryosu da oldukça beğenildi. Aslında bize geçmişteki bazı bilim kurgu klasiklerini hatırlatsa da kendisine has bir öyküsü var ve bu öykü hayli sürükleyici bir şekilde ele alınmış. Bölümler ilerledikçe izleyicilerin aklına birçok soru takılsa da hiçbiri yanıtsız bırakılmamış. Öykü tek tek hepsini cevaplamış. Bu da izleyiciyi rahatlatan bir unsur olma özelliğini taşıyor. Bilim kurgu, korku ve gizem seven izleyiciler için şu anda en uygun seçeneklerden biri. The Silent Sea izlemek için Netflix abonesi olmak gerekiyor. Platformda başka birçok Kore yapımı dizi de mevcut. Squid Game’in büyük başarısından beri Kore dizileri büyük bir ilgi görüyor ve tüm dünya tarafından beğeniliyor.

The Silent Sea, Netflix İzle

Yorum Yap