İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

The Summer I Turned Pretty, Amazon Prime Video İzle

The Summer I Turned Pretty, Amazon Prime Video İzle
+ - 0

The Summer I Turned Pretty amazon Prime Video’nun yeni gençlik dizilerinden biri. Dizinin konusu gözlüklü ve kimsenin çekici bulmadığı bir genç kızken birden dönüşüm geçirip güzelleşen 15 yaşındaki Belly’ye odaklanıyor. Bu yeni görünüm yeni bir özgüven getiriyor ve bu yaz ilk aşkı Conrad’ın dikkatini çekmeyi umuyor. İki gencin aileleri yakın dost ve yaz tatillerinde sürekli birlikte takılıyorlar. Bu artık bir gelenek olmuş durumda. Bu gelenek iki aileyi birbirine daha da yakınlaştırıyor. Fakat, Conrad bu yıl tatile gelmeyince annesi genç kızı sosyetik bir baloya götürüyor.

The Summer I Turned Pretty Amazon Prime Video

Bu balo gençlerin kendilerini takdim ettikleri ve tanıştıkları bir organizasyon. Genç kız imaj ve statü takıntılı başka bir dünyaya yolculuk ediyor. Belly sosyeteye yeni başlayan görgü kurallarına alışırken diğer şımarık veletlerle arkadaş oluyor. Belly kısa süre içinde kendisini bir aşk üçgeni içerisinde buluyor. Sadece Conrad değil Condrad’ın kardeşi Jeremiah da Belly’e ilgi duyuyor. Gerçek aşkı bulma yolu, birçok iniş ve çıkışları olan zorlu bir yol. Gençler bu yola çok erken çıkıyor. Dizinin hedef kitlesinde de zaten genç izleyiciler var. Yaşı biraz büyük olan izleyiciler diziden pek keyif almayabilir. Çünkü konu da gelişmeler de oldukça klişe ve beklenmedik hiçbir olay yok.

The Summer I Turned Pretty İzle

Ancak gençlerin, özellikle de romantizme karşı ilgili olanların amazon Prime Video’nun yeni dizilerinden olan The Summer I Turned Pretty yapımını sevecekleri bir gerçek. Oyuncular da gayet iyi iş çıkarmışlar. Bu arada dizi bir bestseller kitaptan uyarlanma. Yazarı da Jenny Han. Kitabı da elbette genç okuyucular en çok satanlar listesine soktu. Bir üçleme kitabı. Bazı yönlerden İpek Ongun’un Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisine de benzemiyor değil. Belly Lola Tung tarafından canlandırılıyor. Genç oyuncu bu rolde hayli hünerli ve gelecek vaat eden bir aktris olduğunu kanıtlamış. Diğer genç oyuncular da rollerinin hakkını veriyor. Çoğunu ileride başka projelerde de görebiliriz.

The Summer I Turned Pretty Seyret

The Summer I Turned Pretty dizisi açıkçası 20 yaş üstüne çok fazla şey vermiyor. Tam anlamıyla bir gençlik dizisi. Fakat yer yer sıcak ve samimi sahneler de var. Yürek ısıtan türden bu sahneler herkese hitap edebilir. Amazon bu dizide kelimenin tam anlamıyla gençlere odaklanmış. Çok satan kitapların sinema ve dizi projeleri olarak karşımıza çıkması artık sıradanlaştı. Yapımcılar edebiyat dünyasını çok yakından takip ediyor. Bu dizi de edebiyatın başarılarından biri. Kitaptan hemen her şey senaryoya aktarılmış ve okuyucuların yorumlarına göre pek fazla değişiklik yok. Konuya tamamen sadık kalınmış. The Summer I Turned Pretty izlemek için Amazon Prime üyesi olmak yeterli. Mecrada daha büyük yaş kitlesine hitap eden başka yapımlar da var.

 

Yorum Yap