The Tender Bar Sefkat Bari Amazon Prime Izle

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Amazon Prime Video, The Tender Bar izle Oca 23, 2022 Yorum Yok

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Amazon Prime video dizilerin yanında orijinal filmlere de büyük önem veriyor. Pek çok film platformda izleyicilerin beğenisine sunulmuş durumda. George Clooney, J.R. Moehringer’in aynı adlı anı kitabından uyarlanan The Tender Bar’da yönetmenliğe geri dönüyor. William Monahan’ın senaryosuyla The Tender Bar çok satmış bir kitabın uyarlaması. Oyuncu kadrosunun kimyası ve güçlü karakter dinamikleri tarafından bir araya getirilen The Tender Bar, büyümek ve sizi şekillendiren insanlar hakkında dokunaklı bir film. Ayrıca yer yer de eğlenceli sahneler mevcut. Fakat, ağırlıklı olarak dokunaklı sahnelere yer verilmiş. Oyunculuklar da gayet iyi.

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Tender Bar, babası radyo DJ’i Jonny Michaels’ın onları geride bırakmasının ardından annesiyle büyükbabasının Long Island’daki evine taşınan genç J.R.’ı konu alıyor. J.R. zamanını The Dickens adlı yerel bir barın sahibi olan dayısı Charlie ile takılarak geçiriyor. Film aslında J.R.’ın küçüklüğünden gençliği ve eğitim hayatına kadar takip eden bir biyografi niteliğinde. Dayısından çok şey öğreniyor ve tek amacı annesini gururlandırmak ve ona layık bir evlat olmak. The Tender Bar, yavaş, sıradan, sıcak kalpli karakterlere sahip bir yapım. Kaybolan babalar ve bulunmuş baba figürleri temalarıyla J.R.’nin hikayesinde özellikle çarpıcı veya derin hiçbir şey yok. Hatta birçok eleştirmen filmi klişe olmakla suçladı. Ancak, bu klişe konu çok iyi işlenmiş.

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Tender Bar izleyen seyirciler konunun sıradanlığından şikayetçi değil. Aksine, içten bir öykü izledikleri için film bittiğinde mutlu oluyorlar. Bununla birlikte, The Tender Bar o kadar acı verici, iyi, hassas ve düşünceli ki hikayeye ve gittiği yöne çekilmemek zor. Kendisini izletmeyi başarıyor. Film, melankolisi nedeniyle temellendirilmiştir ve oyuncu kadrosunun birbirleriyle olan muazzam kimyası, en monoton anları bile canlandırabilir. Bu kimyayı her zaman yakalamak zor. Oyuncular ve karakter dinamikleri, nihayetinde filmin kalbi ve ruhudur; aralarındaki diyalog ve dostluk kusursuz, yürek parçalayıcı ve çoğu zaman komik. Oyuncu kadrosu kaliteli isimlerden oluştuğu için birçok aksaklık seyirci tarafından göz ardı ediliyor.

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Ben Affleck, Daniel Ranieri, Lily Rabe, Christopher Lloyd gibi isimler filmin kadrosunu oluşturuyor. Yönetmen koltuğunda ise George Clooney var. Elbette Affleck performansı ile başroldeki karakterden epey sahne çalıyor. Burası bir gerçek. Charlie Dayı rolünde J.R.’ı şüpheye düştüğünde, asla zorba veya zalim olmadan gitmesi gereken yere itiyor. Babasının yapması gerekenleri dayısı yapıyor. J.R.’ın oğlunun ne yaptığına veya nasıl bir insan olacağı konusunda mesafeli ve ilgisiz olan babasının tam tersidir. Film boyunca nüfuz eden derin bir topluluk duygusu var ve bu onun en belirgin özelliklerinden biri. Özellikle de aile olmak teması üzerinde sıkça duruluyor. Şefkat Barı izlemek için Amazon Prime üyesi olmak gerekiyor. Platformda daha birçok orijinal içerik bulmak mümkün.

The Tender Bar, Şefkat Barı, Amazon Prime İzle

Yorum Yok

Yorum Yap