The Umbrella Academy, Netflix 3. Sezon İzle

Netflix Dizi Tem 24, 2022 Yorum Yok

Netflix’in en iddialı yapımlarından The Umbrella Academy yeni sezonuyla karşımıza çıktı. Bu üçüncü sezonda da konu değişmiş değil. KIYAMET. Dizide yine bir kıyamet senaryosu var ve kardeşler bu kıyametten kurtulmaya ve hayatta kalmaya çalışıyor. İlk iki sezondan anladığımız kadarıyla bu işlerin sonu daha da kötüye çıkabilmekte. Elbette bu sezonun final bölümünde de aynı sonuca ulaşıyoruz. Bu tam olarak bir spoiler sayılmaz, keza üçüncü sezon bölümlerinin her saniyesinde seyirci başarısız olacaklarının farkında. Tek merak edilen bu sefer nasıl bir felaket yaratacakları.

The Umbrella Academy izle

İkinci sezon farklı bir zaman diliminde Şemsiye akademisi kardeşlerinin evlerinde başka birilerini bulmalarıyla sona ermişti. Serçeler. Babaları Reg zaman akışı içerisinde orijinal çocuklar yerine başkalarını evlat edinmişti. İki sezondur hayalet olarak gördüğümüz Ben de bunlardan biriydi. Ben bu zaman akışında kardeşlerini elbette tanımıyor ve Şemsiyeler ve Serçeler arasında bir savaş başlıyor. Serçeler kendi zaman dilimlerinin süper kahramanları ve geniş bir hayran kitleleri var. Planlı ve programlı çalışıyorlar ve aralarında belli bir hiyerarşi var. Ancak, şemsiyelerle araları pek iyi değil. İlk bölümdeki kavga sırasında güçlerini görme şansı elde ediyoruz. En ilginç karakter ise kuşkusuz havada süzülen bir küp olan Christopher. Onun hakkında çok az şey bilsek de Diego’dan nefret ettiğini görüyoruz.

The Umbrella Academy Seyret

Şemsiye kardeşler bu zaman dilimine gelirken yanlarında bir de kara delik getiriyorlar. Tüm sorunların kaynağı da bu kara delik. Yavaş yavaş evreni yutmaya başlıyor ve her ne kadar Şemsiyeler ve Serçeler birlikte çalışmaları gerekse de birbirlerini esir almayı ya da öldürmeyi tercih ediyorlar. Bu süreç içerisinde bazı sırlar da ortaya çıkıyor ve bazı karakterlerin güçleri daha da gelişiyor. İlk iki sezonda sadece ölülerle konuşabildiğini zannettiğimiz Klaus’un aslında çok daha farklı ve etkili bir gücü olduğunu görüyoruz. Reginald ise bu sezon gerçek yüzünü gösteriyor. İlk iki sezonda gördüğümüz baba figüründen çok daha farklı.

The Umbrella Academy Netflix

5’in yaşlı halini görmesi ve ortaya çıkan büyük sırrı, Diego’nun babalık deneyimi, Vanya’nın Victor adını alması ve daha birçok farklı yan konu da üçüncü sezonun sürprizlerinden. The Umbrella Academy yeni sezonu en az ilk iki sezon gibi eğlenceli ve aksiyonlu. Sadece mekan darlığı söz konusu. Bu sefer olayların çoğu bir otelde geçiyor ve bu otel farklı boyutlara açılan bir kapı niteliğinde. Yeni sezonun en önemli karakteri otelin bizzat kendisi diyebiliriz. Kısa bir süreliğine de olsa bu farklı zaman diliminde yer alan Pogo’yu da görme şansımız oluyor. The Umbrella Academy 3. sezon izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Yeni sezon ile alakalı henüz bir ipucu yok ancak bu kadar sevilen bir dizinin dördüncü sezonu da elbette gelecektir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap