İlginizi Çekebilir
Uncoupled Netflix Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle
+ - 0

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle

History Channel’in efsane dizisi The Vikings, Vikingler efsane bir final sezonuyla hayranlarına veda ediyor. Dizinin son sezonu olan 6. sezon iki kısım halinde yayınlandı. İlk on bölümü zaten izlemiştik. Devam bölümleri de Netflix’teki yerini aldı. The Vikings dizisi efsanevi viking kralı Ragnar Lothbrook’un hikayesiyle başlamıştı. Ragnar daha önce hiçbier viking savaşçısının gidemediği topraklara gitmiş, halkı için yeni yerler aramış ve birçok orduya karşı zafer kazanmıştı. Savaştığı ordular arasında öz kardeşi Rollo’nun orduları da vardı. Ragnar yaşlandıkça etkisinin azalacağını düşünenler yanıldı. Ölümü biraz acı ve aşağılayıcı olsa da tarihteki en efsanevi kuzeyli olarak kitaplarda yerini aldı.

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle

Netflix’te yayınlanan The Vikings dizisinin son sezonlarında ise Ragnar’ın oğullarına ağırlık verildi. En büyük oğlu Björn Ironside, diğer oğulları Ubbei Siegfried, Hvitserk ve Ivar artık ana karakterler halini aldı. Zaten araları çok da iyi olmayan Ragnar’ın oğulları babalarının ölümüyle birbirlerinden daha da uzaklaştı. Ivar’ın ağabeyi Siegfried’i öldürmesiyle son sevgi bağları da kopmuş oldu. Tüm kardeşler kendi yollarına çekilmişken Ivar’ın Lagertha’ya olan hıncı asla dinmemişti. Bu uğurda ağabeyi Björn ile de karşı karşıya gelmekten çekinmedi. Ivar’ın iktidar hırsı alevlendikçe artık sadece kardeşlik bağları değil, tüm İskandinavya tehlike altına girmeye başladı. Björn dünyayı dolaşırken Ivar’ın hayalleri bambaşkaydı.

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle

The Vikings 6. sezonun son bölümünde en büyük ve en küçük kardeşin savaşına tanık olmuştuk. Hvitserk Ivar’ın tarafında olsa da aslında kimsenin umrunda değildi. Lagertha’yı öldürmesine rağmen Björn onu serbest bırakmış, o da soluğu Ivar’ın yanında almıştı. Kemiksiz Ivar’ın Ruslar ile yaptığı işbirliği ise kuezeyi tamamen tehlikeye soktu ve Ruslar viking topraklarını işgal etmeye başladı. Savaşlar hayli çetin geçse de Rus ordusu epey kalabalıktı ve başlarında ise veliaht prensi himayesi altına almış, zalim bir hükümdar bulunuyordu. Aslında ne küçük prens ne de Ivar Oleg’den asla hoşlanmamıştı. Oleg Ivar’a kuzeyin kukla kralı olma sözü vermişti. Krallık kulağa güzel gelse de Ivar prens ve Oleg’in düşmanlarıyla da işbirliğine girdi.

The Vikings, Netflix 6. Sezon İzle

Sezonun yayınlanan yeni bölümleri bizi savaşın sonuna ve Ubbe’nin büyük yolculuğuna götürüyor. Ubbe’nin de İzlanda’da çözmesi gereken bazı sorunlar var. Özellikle Ketill ve Floki arasında yaşandığından şüphelendiği olaylar yola çıkmadan önce onun aklını kurcalıyor. Kattegat’ta ise sorunlar çok daha büyük. Bu sorunlardan etrafıyla bahsetmek spoiler içereceğinden diziyi henüz izlemeyen ve bitirmeyenlere saygısızlık etmemek için pek bir şey söylemiyoruz. The Vikings son sezon izlemek için Netflix üyesi olmak yeterli. Yakında olaylardan yüz yıl sonrasını konu alacak olan yeni bir viking temalı dizi de gösterime girecek. Ragnar ve oğullarının efsaneleri son bulsa da isimleri tarih kitaplarında sonsuza kadar anlatılacak.

Yorum Yap