İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

The Witcher 2. Sezon Netflix izle

The Witcher 2. Sezon Netflix izle
+ - 0

The Witcher 2. Sezon Netflix

Netflix’te yayınlanan The Witcher dizisinin ilk sezonunda bolca büyü, canavar, savaş ve kan gördük. İkinci sezonda da izleyicilerin bu konudaki beklentisi fazlasıyla karşılandı. The Witcher 2019’da Netflix’e geldi ve bazıları tarafından “sonraki Game of Thrones” olarak kabul edildi. Fakat bazı kesimler de bu karşılaştırmayı asla doğru bulmuyor. Keza, The Witcher’in öyküsü ve evreni çok daha farklı. Genetik olarak geliştirilmiş canavar avcısı olan Geralt of Rivia (Henry Cavill), artık kimsenin tam olarak anlayamadığı inanılmaz güçler veren gizemli bir mirasa sahip sürgündeki bir prenses olan Cirilla’nın (Freya Allan) baba figürüdür. Hikayenin temelinde bu iki karakter yer almaktadır.

The Witcher 2. Sezon Netflix

Ciri ilk sezonda ülkesi ve ailesinin başına gelenlerden dolayı öfkeli bir kız olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi Geralt’ın hamiliğinde savaş eğitimlerine de başlıyor. Dünyanın genelinde ise mücadele ve çalkantılar devam ediyor. Monolitler olarak adlandırılan yapılar doğal afetlere neden oluyor ve Kıta’ya yeni canavarlar getiriyor. Bu arada Elfler de kendilerine yapılan ırkçılıkla mücadele içerisinde ve kuvvet toplamaya başlıyor. Onların amacı da daha önce sahip olduklarını geri almak. Witcher evreni de bu farklı olay ve yaratıklarla gelişmeye devam ediyor. İlk sezonun aksine bu sefer olaylar genel olarak kronolojik sırayla ilerliyor. Bu da ilk sezon yaşanan ufak kafa karışıklıklarını önlemede epey etkili.

The Witcher 2. Sezon Netflix

Önceki sezonda ima yoluyla yanıtlanan sorular daha açık bir şekilde yanıtlanıyor -yani, Witcher’ların ne olduğu, nasıl yapıldığı ve artık var olup olmadıklarını net olarak görüyoruz. Diğer Witcherlar ile de tanışıyoruz ve hikayenin önemli bir kısmını oluşturuyorlar. Dizinin dünyası (uyarlandığı kitaplar ve popüler video oyunu uyarlamaları ile birlikte) gayet ilgi çekici. Oyunları oynayıp kitapları okumadıysanız bile sizi içine çekebilme özelliğine sahip. Bu sırada Yennefer de kendi macerasına atılmış durumda. Elflerin elinde esirken daha sonra serbest bırakılıyor. Geralt’ın sevgilisini aradığını da söylemeye gerek yok. Buluşup buluşmadıklarını ve Ozan Basker’a ne olduğunu söylemek ise spoiler içerdiğinden bu konudan uzak duruyoruz.

The Witcher 2. Sezon Netflix

2. sezon yapı ve odak açısından ilk sezondan sapsa da bu olumsuz bir durum değil. Aksine, izleyenler için görecek daha fazla şey var. Bu sadece canavarlarla ilgili bir hikaye. Daha spesifik olarak, canavarları anlamakla ilgili bir hikaye: Nasıl yapıldıkları, nasıl bulunacağı ve onlara nasıl son verileceği. Canavarlarla ilgili pek çok hikaye gibi, The Witcher da sözde normal insanların dişleri veya pençeleri olan herhangi bir yaratıktan daha canavarca olabileceğine dair ahlaki bir kurgusu da var. Elbette bağnazlık ve açgözlülük var, ama aynı zamanda kontrol de var: Kendi iradenizi başkalarının kaderi üzerinde kullanma, kendileri için gördükleri olasılıkları sınırlama, dünyanın tek yönlü olmasını talep etme arzusu yaşadığımız dünyada da insanoğlunun en kötü özelliklerinden biri.

The Witcher 2. Sezon Netflix

The Witcher fantezi dünyası içerisinde belli bir gerçeklik sunuyor demek mümkün. İnsanların güçleri arttıkça yozlaşma da beraberinde geliyor. Witcher aleminde de durum farklı değil. İkinci sezon bu konulara biraz daha fazla dalıyor ve derinlerine iniyor. Geralt’ın kardeşleri olarak nitelendirdiği diğer Wticherlar ile ilişkisi de ilginç bir şekilde anlatılıyor. Yeneffer de ruhsal bir gelişim gösteriyor. Ciri’nin gelişimi ise hem fiziksel hem de ruhsal bir boyut kazanıyor. Tam bir savaşçı olmak istese de Geralt’ın kormuacı tutumu zaman zaman canını sıkıyor. The Witcher’in 2. sezon tüm bölümleri Netflix’te mevcut. Üçüncü sezonun gelmesine de garanti olarak bakılıyor.

Yorum Yap