İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Film izle

The Witcher Netflix

The Witcher Netflix
+ - 0

THE WİTCHER

Bir Netflix dizisi olan The Witcher’ın ilk ve son bölüm senaryosu Lauren Schmidt Hissrich aracılığı ile yazmıştır. Diğer bölümleri farklı senaristler yazmıştır. Bu senaristler; Mike Ostrowski, Haily Hall, Sneha Korse, Declan De Barra, Beau De Mayo, Jenny Klein gibi isimler yazmıştır. Fantezi drama şeklindeki internet dizisi Amerikan yapımı olan dizi Aralık 2019 yılında yayınlanmıştır. Dizi aynı zamanda Andrzej Sapkowski’nin The Witcher isimli kitap serisine dayanır. The Witcher’ın yapımcısı olan Lauren Schmidt Hissrich bu yapıtın dışında, The West Wing, Do No Harm, Daredevil, Power, Şemsiye Akademisi gibi yapımlarda da yer almıştır.

The Witcher Netflix
The Witcher Netflix

İnsanların yeryüzü üzerindeki bütün canlılardan daha kötü olabileceğini düşünen Rivyalı Geralt, tek başına hareket eden bir yaratık avcısıdır. Fakat bir şekilde tehlikeli ve oldukça büyük bir sır saklayan güçlü bir prense dönüşmüştür. Her geçen gün daha fazla karmaşık olan bir yere dönüşen Kıta’da rotasını çizmeye başlamalıdır.

The Witcher Netflix Karakterler ve Oyuncular

The Witcher isimli fantastik dizide bir arada yaşayan cüceler, insanlar, elfler ve farklı bir ırk arasında yaşanıyor. Acımasız komplo ustası The Witcher olarak tanınan Geralt of Riva beklenilen çocuğun doğumunu beklerken, tüm evrenin dengesini alt üst edecek gücü bulunmaktadır. Aşağıda size The Witcher serisinde bulunan karakter ve oyunculardan bazılarını vereceğiz.

Hanry Cavill’in canlandırdığı Rivyalı Geralt karakter özel güçleri ve yetenekleri olan bir canavar avcısıdır. Yalnız yaşamaya alışık olan Geralt’a toplum pek sıcak davranmaz. Doğacak bir kız çocuğunun tüm kaderini değiştireceğine inanır ve tüm dizi boyunca amacı o kızı bulmaktır.

Prenses Ciri rolünü ise Freya Allan oyunculuğu ile canlandırmaktadır. Nilfgraad ülkesinin işgal altına alınmasıyla, prenses Geralt’ı bulmak için kaçar ve özel güçlerini kullanır.

Anya Chalotra ise Vengerbergli Yennefer karakteri ile karşımıza çıkıyor. Eğitim aldığı büyücü okulunda, özel eğitim alarak büyütülen bir büyücüdür. Danışman olarak atandığı krallıkta görevini yapamaz. Nilfgaard’da karşı düzenlenen büyücüler ordusu ile birlikte şavaşır.

Joey Bateyse, Jaskier rolünde elinde mandolini ile gezinerek şarkılar söyleyen bir gezgindir. Geraldt’ın yanında gezerek onun hikâyelerini anlatır ve Geraldt’ın ününe ün katmasını sağlar. Bu karakterler ve dışındaki bazı karakterler ve o karakterleri canlandıran oyuncular aşağıda verilmiştir.

The Witcher Netflix
The Witcher Netflix
 • Rivyalı Geralt / Henry Cavill
 • Prenses Ciri / Freya Allan
 • Vengerbergli Yennefer / Anya Chalotra
 • Jaskier / Joey Batey
 • Cahir / Eamon Farren
 • Tissaia de Vries / MyAnna Buring
 • Fringilla Vigo / Mimi Ndiweni
 • Sabrina Glevssing / Therica Wilson
 • Vilgefortz / Mahesh Jadu
 • Kraliçe Calanthe / Jodhi May
 • Fareçuval / Adam Levy
 • Kral Eist Tuirseach / Björn Hlynur Haraldsson
 • Prenses Renfri / Emma Appleton
 • Stregobor / Lars Mikkelsen
 • Istredd / Royce Pierreson
 • Sir Lazlo / Maciej Musial

Sekiz ayrı kitabın bir filme sığdırılmasının çok mümkün olmayacağını düşünen Netflix Uluslar arası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl’nin yönlendirmesi ile serinin film değil dizi olmasına karar verildi. Mayıs ayınca açıklaması yapılan dizinin senaryosu 2018 Nisan ayında tamamlanmıştır. Her bölümüne farklı bir isim verilen dizinin her bölümünde daha farklı hissedeceksiniz.

Genel Özet

Garip yaratıkların, elflerin, cadıların, cücelerin ve insanların birlikte yaşadığı büyünün egemen olduğu sihir dünyasını anlatan bir dizidir. Hayatını devam ettirmeye ve canavar avlayarak hayatını idame ettiren Rivyalı Geralt bir cadıdır. Rivyalı’nın ardından her geçen gün güçlenen bir diğer isim ise Vengerbregli Yennefer’dir. Dünyayı değiştirebilecek ve müthiş bir gizeme sahip olan Prenses Ciri ile mücadeleleri anlatılmaya çalışıyor. Nilfgaard ismindeki krallık, diğer tüm krallıkları fethederek, bütün dünyayı ele geçirmek istiyor. Bunun önündeki en büyük engelin Prenses Ciri olduğunu düşünen Nilfgaard kralı Cahir Prenses Ciri’yi bulmaya çalışırken, işgallerini de tüm hızıyla sürdürmeye devam eder.

Rivyalı Geraldt, Prenses Ciri’yi çocukluğunun geçtiği ve olabildiğince güvendiği Kaer Morhen’deki evine götürür. Prenses Ciri’nin kıtanın krallarından daha tehlikeli olan bir durumdan korumak zorundadır.

Dizinin şimdilik tek sezonu yayındadır fakat 2021 yılının ikinci yarısında yayınlanacağı açıklandı. Birinci sezonda Prenses Ciri, Rivyalı Geralt ve büyücü Vengerbregli Yennefer asla yan yana gelemezler. Bu üçlünün bir araya gelip Nilfgaard kralı Cahir’e karşı savaşmanın yollarını aramaya çalışacaklar.

Yorum Yap