İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv film
  3. The Young Pope İzle BLU TV

The Young Pope İzle BLU TV

The Young Pope Izle Blu Tv

The Young Pope BLU TV

Jude Law, kinci otoriter ve yaralı insan-çocuk arasında şaşırtıcı bir çekicilikle gidip gelen Pius XIII olarak mükemmel bir performans sergiliyor. Oscar ödüllü Paolo Sorrentino’nun küçük ekrandaki ilk macerası güzel bir resimden çok daha fazlası oldu. Jude Law, Pius XIII olan, ultra muhafazakar, manipülatif yeni bir Amerikan papazı olan Lenny Belardo rolünde. The Young Pope çarpıcı, düşünceli ve rüya gibi bir yapım. Lenny veya Pius, Vatikan arkadaşlarına göre, ilk sezonun çoğunu ne tür bir Kutsal Baba olmayı planladığını göstererek geçiriyor. Katolikliği reformdan geçirme fikri, ahlaki ihlalleri kırmak gibi fikirleri olsa da yüzünün gösterilmesini bile istemiyor.

Genç Papa’nın kilisede çocuk istismarını haber yapmaktan çekinmemesi harikaydı. Düşmanları eski aşk mektuplarını basına yayınlayarak Pius’un itibarını yok etmeye çalıştı, ancak New Yorker’da yayınlanması, kürtaj konusundaki duruşuyla ilgili küresel protestoların zemininde olsa bile, onun insani tarafını göstererek popülaritesini artırmaya hizmet etti.

Papalığın düzenini korumaya çalışırken Vatikan Dışişleri Bakanı Angelo Voiello (Silvio Orlando) ile kafa kafaya verir ve her iki taraf da Katolik Kilisesi vizyonları uğruna aşırılıklara başvurmaya isteklidir. Kardinal Michael Spencer (James Cromwell), eski öğrencisine papalığı kaybettikten sonra joker bir karttır ve itirafçı Don Tommaso (Marcello Romolo), yeminleri ile yeni Kutsal Babasına olan görevleri arasında çelişki içindedir. İlk sahneden itibaren dizinin en dikkat çekici yanı, Vatikan’ı yeniden yaratırken görsel olarak ne kadar çarpıcı olduğu. Ruhban sınıfı üyeleri arasında alçakgönüllülük ve zenginliğin yan yana gelmesi, Katolik Kilisesi’nin bu kurgusal versiyonunun oluşturulmasında etkili.

The Young Pope İzle BLU TV

İtalyan film yapımcısı Paolo Sorrentino’nun yarattığı, yönettiği ve yazdığı The Young Pope, HBO ile birlikte Birleşik Krallık’ın Sky ve France’s Canal’ının ortak yapımı. Yeni bir papanın taç giyme töreninin ardından başlayan 10 bölümlük ilk sezon, tepedeki bir değişikliğin Vatikan, kilise ve dünya genelinde değişimi nasıl etkileyebileceğine odaklanıyor. Vatikan’ın salonlarında dolaşan çeşitli Kardinaller, kilisede yankılanan çeşitli tartışmaları veya inançları somutlaştırıyor, hepsi de kaçınılmaz olarak hem papanın kendisi hem de dostları ile çarpışmaya hazır görünüyor.

The Young Pope Konusu

Jude Law tarihin en genç ve yakışıklı Papası rolünde gayet iyi iş çıkartıyor. Yönetenin kurduğu dünyanın gerçek Vatikan ile ne kadar alakalı ve benzer olduğunu tam olarak bilemiyoruz, ancak dizi bize bazı fikirler veriyor. Lenny, başkalarının gündemini yıkarak kendi gündemini belirler. Kilise bütçesinin büyük bir kısmından (yeni bir pratik gündem belirleyerek) sorumlu olan bir pazarlama planını alt üst eder, kendisiyle aynı fikirde olmayan memurları (kişisel gündemi) neşeyle kovar. Bu yüzden de birçok düşman edinir.

The Young Pope İzle BLU TV

Bu etkileşimlerde, papanın sırrı ruhban sınıfına yavaşça açıklanır; Hepimizin çok çabuk öğrenmeye başladığı bir sır. Genç Papa aslında o kadar da yenilikçi ve ilerici sayılmaz. Tanrı’nın otoritesini bir savaş baltası gibi kullanan eski bir Katolik. Sorrentino’nun dışa dönük süslü dizisindeki iç güzelliğin çoğu bu ters köşelerde yatıyor. Lenny’ye kızan herkesten öfkesini kiliseye kaydırması isteniyor. Kardinaller liderlerinin fikirlerini protesto eder, seçimler yapılır, gündemler belirlenir ve yanılmazlık dünyasında insanın yanılabilirliği belirgin hale gelir. O kişi Papa olsa bile.

The Young Pope İzle BLU TV

Vatikan Şehri’nde tartışılan konular hiçbir zaman önemsizleştirilmez. Fakat Lenny’nin bazen bir Papa’ya yakışmayacak ciddiyetsizlikte olduğunu da görüyoruz. Hatta Papa olmasına rağmen Tanrıya inanmadığını bile söyleyip daha sonra bunu şakaya vuruyor. The Young Pope BLU TV izleyenlerini bekliyor ve emin olun pişman olmayacaksınız.

The Young Pope İzle BLU TV

The Young Pope Jude Law Kimdir?

29 Aralık 1972 doğumlu David Jude Heyworth Law, BAFTA Film Ödülü dahil olmak üzere birçok ödülün yanı sıra iki Akademi Ödülü ve iki Tony Ödülü adaylığı aldı. 2007’de Fahri César aldı ve Fransız hükümeti tarafından Sanat ve Edebiyat Düzeni’nin şövalyesi seçildi. Law, Sherlock Holmes (2009) ve Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) filmlerinde Dr Watson, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018) filminde genç Albus gibi rollerde yer aldı. Tabii, oyuncunun birçok meşhur başka filmleri de var. Diğer önemli rolleri, Contagion (2011), Hugo (2011), Side Effects (2013), The Grand Budapest Hotel (2014) ve Spy (2015); ve The Young Pope (2016) ve The New Pope (2020) televizyon dizileri.

Yorum Yap

Yorum Yap