İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Tinder Avcısı, Netflix İzle
+ - 0

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Netflix gerçek suç belgesellerine asla ara vermiyor. Felicity Morris tarafından yönetilen belgesel, bir dolandırıcının sayısız Avrupalı ​​kadının hayatına nasıl girdiğini ve sonunda onları yüz binlerce dolarını nasıl çarptığını anlatıyor. Netflix gerçek suç hikayelerini uzun bölümlere ayırma konusunda bir üne sahip olsa da bu sefer farklı bir yol izlemiş. Bu, her fırsatta yeni bilgiler ortaya çıkaran o dolambaçlı hikayelerden biri. İzleyenler belgesel bittikten sonra büyük ihtimalle Google’da isimleri araştıracak. Konu hayli ilginç. Çevrimiçi flört eskisi kadar tabu olmasa da, Morris’in filmi insanların sosyal medya aracılığıyla sundukları imajın her zaman gerçekte kim olduklarını yansıtmayabileceğini gösteriyor.

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Ana kahramanlarımız – Cecilie, Pernilla ve Ayleen – bunu zor yoldan öğreniyorlar. Her biri, flört uygulaması Tinder aracılığıyla Simon Leviev adında bir adamla tanışıyor. Bir servetin varisi olan Simon, tatlı, sofistike ve inanılmaz derecede zengin. Google aramaları kimliğini doğruluyor. Fotoğraflar ve video kayıtları, onu tasarımcı kıyafetleri giyerken, lüks restoranlarda yemek yerken ve egzotik yerlere dünyayı dolaşırken yakalamış durumda. Üç kadından her biri, Simon ve yaşam tarzı tarafından baştan çıkarılıyor. Hepsi romantik bir ilişki içinde olmasa da (Pernilla onu yakın bir arkadaş olarak görüyordu), hepsi onun aurasıyla büyülenmiş bir halde. Onunla beraber lüks içinde ve gayet eğlenceli zamanlar geçiriyorlar.

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Tabii ki bunların hiçbiri gerçek değildi ve hikaye ilerledikçe Simon’ın gerçek amaçlarını ortaya çıkarmaya başladı. Algılanan zenginliğini kadınlara güven inşa etmek için kullandı. Güvenlerini kazandıktan sonra harekete geçecekti. Kısaca onları kandırıyordu. Kötü giden bir iş anlaşmasıyla alakalı bir hikaye uydurdu. Mal varlığının dondurulduğunu söyledi. Asıl olaylar da zaten burada başlıyordu. Simon, biraz nakit borç isteyecek ve sonunda kurbanlarının birden fazla bankadan kredi alacağı noktaya kadar tırmanacaktı. Maalesef kadınlar tüm bu yalanlara inandı. Bu gerçekten ayrıntılı bir plandı ve Morris Simon’ın bunu nasıl başardığını ayrıntılarıyla anlatıyor. Neredeyse tamamen metin mesajları ve sesli notlar üzerinden iletişim kuran Simon, her kadına aynı görüntüyü sunarak ve onları kazanmak için belirli yönlerde ince ayar yaparak hilesini sürdürüyor.

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Simon’un ne söyleyeceğine dair belirli şablonları olduğunu görüyoruz. Her zaman en çok işe yarayanları kullanıyor. Cecilie, Pernilla ve Ayleen diğer insanlarda iyiliği görmek istediler ve tek suçları bu. Medya bu kadınları aptal ya da kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen servet avcıları olarak lanse etmişti. Belgesel dolandırılan kadınlara olayı kendi taraflarından anlatma şansını veriyor. Simon’ın onları hedef almasının nedeni merhametli olmaları. Hoşlandıkları ve sevdikleri romantik adamın aslında bir canavar olması onların suçu değil. Tinder Avcısı Netflix’teki diğer suç belgesellerinin aksine şiddet içermiyor. En azından fiziksel şiddet. Ancak, duygusal çöküntü açısından bakarsak olay çok daha farklı bir boyuta ulaşıyor.

Tinder Avcısı, Netflix İzle

Yorum Yap