İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Top Of The Lake “China Girl”, Gain İzle

Top Of The Lake “China Girl”, Gain İzle
+ - 0

Elisabeth Moss bu sıralar oldukça popüler. The Handmaid’s Tale dizisinde gayet güzel bir performans sergileyen yıldız oyuncu şimdi de Top Of The Lake dizisiyle karşımızda. Bu dizi Gain platformunun yeni ve iddialı yabancı yapımlarından biri. Dizi bir suç ve gerilim yapımı. İnce bir zekaya sahip yaratıcılar epey iyi bir iş çıkartmışlar. Ebeveyn olmak ya da çocuk istemek nedir ve onunla bağlantı kurmayı istemek ne kadar iç acıtıcıdır? Dizi bu sorulara cevap arıyor. Olaylara kadınlar açısından da bakmamızı sağlıyor. Dizi hemen hemen her kadının hayatında sürekli olarak ortaya çıkan zor, belirsiz sorulara tartışmasız bir öncelik veriyor.

Top Of The Lake China Girl Gain İzle

Top Of The Lake China Girl dizisinde Moss’un karakteri, Avustralyalı polis dedektifi Robin Griffin. Kendisi de aslında bazı sıkıntılar yaşamış bir kadın. Moss’un Robin’in duygusal durumlarının olağanüstü aralığını ve karmaşıklığını yaşama yeteneği ve bunu izleyiciye aktarabilme başarısı görülmeye değer. Tek kelimeyle büyüleyici bir oyunculuk sergilemiş. Avustralya sahilinde bir ceset karaya vurduktan sonra giderek daha karmaşık hale gelen bir dava üzerinde çalışıyor. Moss’un da kendisine has dertleri ve zaman zaman onu uykularında dahi rahat bırakmayan kabusları var. Sadece sıradan bir dedektif değil, aslında çok fazla derinliği olan bir karakter izliyoruz.

Top Of The Lake China Girl izle

Robin’in soruşturması onu Sidney’de bir grup seks işçisiyle, taşıyıcı annelere büyük meblağlar ödemeye istekli bir ebeveynler ağı ve doğumundan hemen sonra evlat edinilen kendi kızının ailesiyle tanışmaya götürüyor. Robin tecavüz yoluyla hamile kalmıştı ve bu yüzden kendi çocuğunu başkasına vermek zorunda kalmıştı. Kadına yönelik fiziksel ve cinsel şiddet dizinin ana temalarından ikisini oluşturuyor. Aslında, kadınların günlük olarak müzakere etmek için büyük miktarda zihinsel enerji harcamak zorunda kaldıkları cinsiyetçilik ve taciz türlerini ele alıyor. Toksik maskülenlik yerden yere vuruluyor. Aslında bunların hepsi gündelik hayatta kadınların bire bir yaşadığı olaylar. İzlerken erkekleri bile rahatsız edecek türden birçok “erkek” iğrençliğine tanık oluyoruz.

Top Of The Lake China Girl Seyret

Bir polis dramasının sağlam temel yapı taşlarına sahip. Polisiye bir dizi olması ve gizem ve gerilim içermesi diğer sosyal konular arasında eriyip gitmiyor. Yönetmen ve senaristler bunu gayet başarılı bir şekilde dengelemiş. Dizide ayrıca efsane oyuncu Nicole Kidman ve Game Of Thrones dizisindeki Brienne Of Tarth rolüyle büyük başarı elde eden Gwendoline Christie de var. Nicol Kidman Robin’in kızını evlat edinen kadın olan Julia’yı canlandırıyor. Karakter izleyenleri epey sinir edebilir, keza tavırları çok da çekici değil. Top Of The Lake “China Girl” izlemek için Gain abonesi olmak gerekiyor. Platformda yerli ve yabancı birçok kaliteli yapım yer alıyor ve ayrıca kısa filmler için de ayrı bir bölümü var. Bu kısa filmler de izlenmeye değer.

 

Yorum Yap