İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

Totems, Amazon Prime Video İzle

Totems, Amazon Prime Video İzle
+ - 0

Zor şartlar altında sınırları geçmek, her zaman casuslar için işlerinin bir parçası olmuştur. Niels Schneider, Vera Kolesnikova, José Garcia, Lambert Wilson ve Ana Girardot gibi uluslararası bir oyuncu kadrosuna sahip olan casus draması Totems çoğunlukla Prag’da çekildi. Prag kendisine has havası olan bir şehir. Yapım ekibinin çabalarıyla oluşan hafif grimsi havası ortama daha da gerilim veriyor. Dizinin hikayesi Fransız bilim insanı Francis Mareuil ile alakalı. ana karakterimiz tam olarak kendisi. Niels Schneider tarafından canlandırılıyor ve yetenekli oyuncu bu rolün hakkını fazlası ile vermiş. Genel anlamda dizide oyunculuklar epey ön planda.

Totems, Amazon Prime

Amazon Prime’ın Totems dizisinde Girardot ise bilim insanının eşi rolünde. Hemşire gibi görünmesine rağmen aslında bir ajan ve eski kocası da casusluk yoluna çekiliyor. Mareuil, Fransız Gizli Servisi ve CIA için çalışırken, elini sakatladıktan sonra KGB için çalışmaya zorlanan Rus bir piyanistle (Kolesnikova) tanışıyor. Hikayenin konusu Doğu ve Batı Almanya. Dolayısıyla Doğu ve Batı Berlin de işin içinde. Berlin’de diziyi çekmek yerine Prag’ın tercih edilmiş olması ilginç. Ancak, bu farklılık pek de dikkat çekmiyor. Diziyi izlerken konunun yoğunluğundan dolayı zaten mekanlara pek dikkat edemiyorsunuz. Casus dizilerinde ayrıntılar önemlidir ve bu ayrıntılar genelde ya sahnelerin kendisinde ya da diyaloglarda yer alıyor.

Totems, Amazon Prime Video İzle

Mareuil KGB’nin peşinde olduğunu biliyor ve her hareketi izleniyor. Aslında casusluk pek de onluk bir iş değil. Bir anda soğuk savaşın siyasi dalgasına kapılıyor. Karakterlerin çoğunun zaten ajanlık tecrübesi pek yok. Bilim adamı, hemşire, piyanist olarak çalışıyorlar, ancak herhangi bir eğitim almadan aniden casusluk yapma becerilerini bulmaları gerekiyor. Dizinin çekimleri pandemi döneminde gerçekleştirilmişti ve farklı mekanlarda ve ülkelerde çekildiği için ekip epey zorlandı. Ancak, ortaya güzel bir iş çıkınca çekilen tüm zorluklar unutuldu. Amazon’un Totems’i soğuk savaş dönemine ilgi duyan izleyiciler için epey ilgi çekici. Daha önce de aynı konuda sayısız yapım piyasaya çıktı. Bu dizi olaylara biraz daha farklı bakılmasını sağlıyor.

 

Soğuk Savaş dönemi gerilim dizisi olarak mükemmel bir şekilde işlev görse de diğer önemli ana teması, yani romantizmde bazı eksiklikler göze çarpabilir. Başta Schneider, Kolesnikova ve Girardot olmak üzere, yıldız kadrosu performansları için tüm alkışları hak ediyor. Dizinin aslında bir Romeo ve Juliet hikayesi olması lazım. Çünkü, izleyiciye aktarılan duygu o şekilde. Ancak yer yer işin casusluk ve gerilim kısmı duygusal yapının önüne geçiyor. Bu da bazen izleyicinin hevesini kursağında bırakabiliyor. Totems izlemek için Amazon Prime Video üyesi olmak yeterli. Platform artık Türkiye’deki içeriklere daha fazla önem veriyor ve yeni içerikler de ekleniyor. Yakın zamanda Türk izleyicisi daha fazlasını izleme şansını da bulacak gibi görünüyor.

 

Yorum Yap