İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Amazon Prime Video

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Treadstone, Amazon Prime Video İzle
+ - 0

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Robert Ludlum’un romanlarından uyarlanan Jason Bourne filmleri ilk çıktığında, ortalama aksiyon filminden daha akıllıca işlenmesinin faydalarından yararlandı. Bu dizi de Bourne serisinin yapımcılarından geliyor. Amazon Prime’ın Treadstone dizisi birçok şey vaat ediyor. Dizi zaten Bourne serisindeki örgütlerden birini anlatıyor. 1973’te Doğu Berlin’de başlayan ve günümüzde birden fazla mekanda geçen dizi insanları süper asker olmaları ve taktik bilgilerini bilinçaltında gömmeleri için eğiten Treadstone organizasyonu konu olarak seçmiş. Bourne da bu şekilde yetiştirilmiş ajanlardan biriydi. Hafızasını kaybetse bile bedeni ve kasları ne zaman ne yapması gerektiğini hatırlıyor ve ona göre tepki veriyordu.

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Aslında olay örgüsü birçok farklı yapımda gördüğümüz türden. Yani çok fazla orijinallik taşımıyor. Bir kişi, bir yerlerde, içlerinde barındırdıkları güçleri, belki etkinleştirilerek veya yüksek gerilim anında şiddet kullanmaya zorlanarak fark eder. Daha sonra bir organizasyon bu güçlere sahip olanların peşine düşer ve kovalamaca başlar. Karakterler bu sırada yeteneklerini kullanmayı öğrenir. Ortalama bir TV ya da sinema izleyicisi bu konuya sahip birçok yapım sayabilir. Bir dizi ya da sinema gurmesi olmanıza gerek yok. Treadstone dizisi zaten daha önce yapılmamışı yapma iddiasına sahip değil. Onun iddiası yapılmış olanı benzerlerinden daha iyi yapmakla alakalı. Bu konuda başarılı olup olmadığı da tamamen seyirciye bağlı.

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Dizideki kavga sahnelerine kimsenin bir itirazı olamaz. Sekanslar çok iyi kurgulanmış ve kareografiler de harika. dövüş sahneleri izleyenlere kesinlikle zevk verecektir. Patrick Fugit başta olmak üzere oyuncular gayet iyi performanslar sergilemiş. Aktris Han Hyo-joo da izleyenleri büyülüyor. Dizinin yaratıcısı Tim Kring aynı zamanda efsane olmuş yapımlardan biri olan Heroes’un da yapımcısı. Süper güçler konusunda epey deneyimi var. Treadstone, hayranların Bourne evreninde geçen bir diziden isteyeceği birçok şeyi bir araya getiriyor. Aksiyon sağlam, film müziği mükemmel ve tempo hızlı. Ancak, dizide Jason Bourne’den hiç bahsedilmiyor. Yani olayların zaman aralığını net olarak bilmek pek de mümkün değil.

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Treadstone, Jason Bourne’un dünyasında olmak isterken, aynı zamanda kendi mitolojisini de inşa etmek istiyor. Ancak dizinin, izleyicilerin bildiği ve sevdiği evrenin bir parçası olma konusundaki isteksizliğini gerçekten atması gerekiyor. Sanki filmin evreninde olmaktan pek de memnun değilmiş gibi bir havası var. Kendi hikayesini anlatmak istemesi gayet anlaşılabilir, ancak Bourne serisinin kitlesini kazanmak istiyorsa arada bazı göndermeler yapması lazım. Senaristler bundan özellikle kaçınıyormuş gibi duruyor. Macera, dövüş, çatışmalar, gizem, casusluk, gizemli bir örgüt… Bir aksiyon izleyicisinin aradığı her şey bu dizide mevcut. Bir şans verilebilir. Treadstone izlemek için Amazon Prime üyesi olmak şart. Prime Video’da pek çok kaliteli yapım var ve yavaş yavaş bu yapımlara Türkçe dublajlar da eklenmeye başladı. Türk izleyiciler için bu büyük bir kolaylık.

Treadstone, Amazon Prime Video İzle

Yorum Yap