İlginizi Çekebilir
Kidding Gain Izle
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

Trust, Gain izle

Trust, Gain izle
+ - 0

Trust, Gain
Gain en az yerli içerikler kadar yabancı yapımlara da önem veriyor. Özellikle son zamanlarda dünya çapında başarıya ulaşmış birçok diziyi seyircileriyle buluşturuyor. Bunlardan biri de büyük yankı uyandıran yapımlardan biri olan Trust. Dizi gerçek kişi ve olaylara dayanıyor ve bir dede ve torunu arasındaki mücadele ve tuhaf ilişkiyi anlatıyor.
Yaşlı adamın bir mülkü, bir kahyası ve bir haremi var. Erotizmden hoşlanıyor. Sabahları Worcestershire sosuyla karıştırılmış yumurta sarısı içiyor. Yine de tüm bu lüksün ortasında takıntılı bir şekilde cimri kalmayı başarmış ve resmen kuruşlarını sayıyor. Getty malikanesinde ücretsiz telefon yok; konuklara lobide kurulmuş bir ankesörlü telefon kulübesi gösteriliyor. Trust hastalıklı bir zenginliğe sahip bir adamla alakalı gayet gerçekçi ve başarılı bir dizi.
Konusu kapitalizmin aşındırıcı kalbi ile bağlantılı. Hem de ihtiyar Getty’nin inanılmaz canavar ruhu tarafından somutlaştırılmış bir halde. Zengin ve paralı bir petrol kralı, etrafındakilerin hayatlarını manipüle etmekten zevk alan bir adam. Buna en yakınları da dahil. Sekreterlerinden oğullarına kadar bu insanların neredeyse tamamı, paranın geldiği yer olduğu için onun zehirli varlığına dayanmayı seçiyor. Getty, onu en çok kimin sevdiğini kanıtlamak için harem kadınlarını birbirine düşürmek veya zar zor evcilleştirilmiş bir dişi aslanı lüks bir akşam yemeği partisine davet etmek gibi küçük oyunlarını oynamak için onların bu durumundan yararlanıyor.
Zenginlere has zevkleri yok değil. Kendi zevklerine karşı pek cimri de görünmüyor. Cimriliği hep başkalarına. Örneğin, bahçesine siyah kuğular getirtiyor. Oğlunun intiharı ise her şeyi değiştiriyor. Çünkü, ölen çocuğu aslında ileride kendi yerine geçmesini istediği varisiydi. Bu yüzden yeni bir varis arayışına giriyor. Derken hayatına 16 yaşındaki torunu Paul giriyor. Dedesinin tam tersi. Paul, bu birinci sınıf mülkte kot pantolon giyen ve hizmet personeline teşekkür eden bir bohem. Saygılı ve kültürlü bir genç. Dedesinin serveti de pek umrundaymış gibi durmuyor. Hippi hayat tarzını benimsemiş biri.

Trust, Gain
Dizi kameranın Getty’nin şehvetli lüksleri ile Paul’ün dikkatsizce çıplak ayakları arasında yaptığı kesimlerde, ikisi arasındaki sembolik farklılıkları ortaya koyuyor. Aynı zamanda, objektif yüzeysel farklılıkların altında daha sağlam ortak noktalar bulunuyor. Mesela güzel sanatlara duyulan aşk; kadınlar için bir zayıflık; uygunsuz olsa bile kararlı bir bağımsızlık… Aslında karakter olarak farklı olsalar da bazı zevkleri birbirine benziyor. Milyarlara yakın olmak insanın ruhunu çürütür – ve Paul, genç masumiyetine rağmen Paul’de zamanla değişmeye başlıyor.

Trust, Gain
Nihayetinde alacaklılarından kurtulmak için bir çare ararken kendi kaçırılma olayını planlıyor. Amacı dedesinden fidye koparabilmek. Dizinin gidişatı da bu noktada değişiyor. Trust dizisi aile ilişkileriyle alakalı başarılı bir yapım. Trust izlemek için Gain üyesi olmak yeterli Platformda izleyenleri pek çok yerli ve yabancı yapım da bekliyor.

Yorum Yap