Turkiyedeki Seri Katiller Exxen Izle

Türkiye’deki Seri Katiller, Exxen İzle

Exxen, Türkiye'deki Seri Katiller izle Ara 31, 2021 Yorum Yok

Türkiye’deki Seri Katiller, Exxen İzle

Birçok farklı platformda özellikle Amerikalı seri katiller hakkında belgeseller izlemişizdir. Sadece belgeseller değil, bu katiller hakkında birçok dizi ve film de yapılmıştır. Bu yapımlar dünya çapında büyük ilgi gören ve izleyici kitlesi de hayli geniş olan yapımlardır. Bazıları sadece korkunç birer canavardır, bazıları karizmatik katillerdir bazılarının ise hikayeleri öyle acıklıdır ki katilliğini unutup acımaya bile başlarız. Aralarında kendilerini Mesih ya da Deccal ilan edip olaya dini bir boyut kazandırmaya çalışanlar bile olmuştur. Onlara karşı duygularımız bize gösterilene göre şekillenir. Peki ya Türk seri katiller? Türkiye’deki seri katilleri merak edenler Exen’in bu yapımını mutlaka izlemeli.

Türkiye’deki Seri Katiller, Exxen İzle

Türkiye’deki Seri Katiller de aslında yabancı muadillerinden pek farklı değil. Hepsinin kendilerine has cinayet motivasyonları, hatta Amerikalı katillerden çok daha acı hayat hikayeleri var. Exxen’de yayınlanan bu belgeselde seri katiller her yönleriyle ele alınmış durumda. Dönemin şartları, çocukluklarında onları etkileyen travmalar, cinayetleri hangi amaçlarla işledikleri, kişiliklerinin ardında yatan psikolojik nedenler ve eylemleri bilimsel olarak izleyiciye sunuluyor. Yorumcular arasında malum davalarda rol almış adli tıpçılar ve gazetecilerin yanında psikologlar, psikiyatristler ve emniyet görevlileri de var. Katiller asla kahramanlaştırılmıyor ve onların birçok cana kıydıkları asla izleyicilerin aklından çıkarılmıyor. Katiller hakkında bilgiler verilirken maktullerin aileleri ve sevenlerini üzmeyecek ve kırmayacak şekilde davranılıyor.

Türkiye’deki Seri Katiller, Exxen İzle

Exxen’de yayınlanan Türkiye’deki Seri Katiller belgeseli 5 bölümden oluşan bir yapım. İlk iki bölümün isimleri ortak, Mutlak Sessizlik. Bu iki bölüm cinayet işlediği dönemde “Kolici Katil” olarak da bilinen Orhan Aksoy’a ayrılmış. Kendisi öldürdüğü kişileri kolileyerek İstanbul’un farklı yerlerine bıraktığı için bu ismi alan bir katil. Belki de cinayetleri konusunda aralarında en rahat olanı da o. Üçüncü bölümün ismi ise “9”. Belki de anlatılan katiller arasında en meşhuru olan Çivici Katil, gerçek adıyla Süleyman Aktaş’ı anlatıyor. Aktaş’ın yaptıkları ve daha sonra medyanın onu nasıl bir reyting aletine dönüştürdüğü de belgeselde sıkça yapılan eleştiriler arasında.

Türkiye’deki Seri Katiller, Exxen İzle

Dördüncü bölümün ismi ise “Ganimet”. Bu bölümde bahsedilen katil “Avcı” lakabıyla bilinen Hamdi Kayapınar. O insanları bir av kendisini ise bir avcı olarak gören bir katildi. Uzak mesafeden, elindeki tüfekle insanları avlıyor ve öldüklerinden emin olduğunda da gidip üzerlerindeki paraları alıyordu. Son bölümde ise öldürdüğü insanlar yaşadığı evin içine ve bahçesine gömen, 15 kişinin canını almış Abdullah Aksoy var. Bölümün ismi de cinayetlere hayli uygun; “Nekropol”. Türkiye’deki Seri Katiller Exxen platformunda yayınlanan en farklı içeriklerden biri. Farklı dizi izleme ortamlarında da yerel anlamda bir benzeri bulunmamakta. Bu ilginç belgeseli izlemek için Exxen üyesi olmak gerekiyor. Reklamlı ve reklamsız üyelik seçenekleriyle buraya üye olup tüm yerli ve yabancı içerikleri izlemek mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap