İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

Uncoupled Netflix İzle

Uncoupled Netflix İzle
+ - 0

How I Met Your Mother dizisinin Barney’i Neil Patrick Harris’in başrolde olduğu Netflix dizisi Uncoupled sonunda görücüye çıktı. Dizi büyük bir merakla bekleniyordu. Dizinin 8 bölümlük ilk sezonu şu an platformda izleyenleri bekliyor. Yeni Netflix komedi dizisi Uncoupled’ı “Sex and the City, ama gay hali” olarak tanımlamak mantıklı olabilir. Uncoupled’ın ortak yaratıcısı Darren Star tarafından yaratılan Sex and the City, döneminin ünlü bir yapımıydı. Eşcinsellik dizinin temelinde yer alıyor, bu asla inkar edilemez. Zaten ana karakter de yakın zamanda ilişkisi bitmiş ve yeni aşklara yelken açmaya çalışan bir gay.

Uncoupled İzle

Orta yaşlı Manhattan emlakçısı Michael (Neil Patrick Harris) 17 yıllık partneri tarafından terk ediliyor ve olaylar da bu süreçten sonra gelişiyor. Yaşının ilerlemiş olduğunu düşünmesi onun için yeni bir aşk bulmak adına epey önemli bir engel. Arkadaşlarına da bu konuda sızlandığını sık sık görüyoruz. Michael’ın eşcinsel arkadaşları, azgın yerel hava durumu sunucusu Billy (Emerson Brooks) ve yalnız sanat galerisi sahibi Stanley (Brooks Ashmanskas). Arkadaşlarını her konuda destekliyorlar. Kendileri de gay oldukları için onun nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu anlıyorlar. Fakat, onlar da Michael kadar uzun süreli bir ilişkiye sahip olmamışlar. 17 yıl gayet uzun bir süre ve Michael girdiği depresyonda sonuna kadar haklı.

Uncoupled Seyret

Neil Patrick Harris de gerçek hayatta eşcinsel olduğu için Michael karakterini oldukça iyi bir şekilde canlandırmış. Dizinin başrolü olarak başarılı bir iş çıkartmış. Bu araa yaşı ilerlemiş Michael ve daha genç gay erkeklerle arasındaki kuşak farkına ve anlaşamama durumuna da tanık oluyoruz. Beyaz eşcinsel erkekleri merkeze alması Netflix için bile eleştiri konusu. Keza dizide gayler varsa da bunlardan bazılarının siyahi olması gerektiği yönünde eleştiriler aldı. Ancak, bunun birçok izleyici için bir önemi yok. Harris’in ülkemizde de pek çok hayranı var ve bu diziyi keyifler seyredebilirler. Bir komedi olarak gayet başarılı, ancak yer yer sıkıcı da gelebiliyor.

Uncoupled Ücretsiz İzle

Uncoupled sadece eşcinsel bir erkeğin başına gelenler olarak düşünüldüğünde elbette konu açısından biraz kısırmış gibi görünebilir. Fakat, bunun dışında insan ilişkilerine de odaklanmış bir yapım. Aslında hayatın içinden bir konuya sahip. Türk izleyicisi için konu ekstrem gelse de önyargısız izlendiğinde eğlenceli bir sekiz bölüme tanık olmak mümkün. Dizi harika ya da muhteşem değil. Yeni bir şeyler sunmuyor ya da şaşırtıcı özelliklere sahip değil. Çerezlik olarak bakıldığında sadece eğlence için izlenebilir. Kötü bir dizi demek de verilen emeğe haksızlık olacaktır. Uncoupled izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Platformda eşcinsellik ile direkt ya da doğrudan alakalı pek çok yapım var ve bu da onlardan biri. Benzer birçok örneğini bulmak mümkün.

Yorum Yap