Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Reklamı Geç

Boşanmak her çiftin kabusudur. Bu kabus BBC First yapımı Us dizisinde anlatılmış ve şimdi de yerli platformlarımızdan biri olan Gain’de yayınlanıyor. Kocası Douglas’ı (Tom Hollander) Avrupa’da bir aile gezintisinin arifesinde “Sanırım evliliğimiz bitmiş olabilir” sözleriyle uyandırdığında, çarkları harekete geçiren Connie burada tüm olayları başlatan karakter olarak karşımıza çıkıyor. David Nicholls’un 2004 tarihli romanından uyarlanan Us dizisi krizdeki bir evliliğin portresidir. Komedi ve dram ağırlıklı bir yapımdır. Douglas bir aile krizi içinde hem yolculuktadır hem de 17 yaşındaki oğlu ile iletişim kurmaya çalışmaktadır. Hikaye aslında boşanmanın erkek tarafı ile çok daha alakalı.

Us İzle

Douglas kötü bir adam değil, sadece yumuşak bir adam. Biyokimyacılık firmasında orta düzey bir yönetici, listeler ve elektronik tablolar, haritalar, güzergahlar ve düzen adamı. Merhametli ve iyi bir adam. Ancak, bazılarına göre biraz sıkıcı olarak nitelendirilebilir. Pek aksiyon adamı sayılmaz ve kurduğu düzene büyük önem veren bir kişilik. Değişiklikler pek hoşuna gitmiyor. Karısı Connie bir sanatçı. Anne olduğunda işini bırakmak zorunda kalmış. Dünya görüşü kocasından çok ama çok farklı. Tabii sahip olduğu karakter de. Kendisi kaosu, hareketi ve eğlenceyi seviyor. İzleyici işin en başında bu ikilinin nasıl bir araya gelip evlendiğine şaşırabilir. Farklı kutupların çekimi demek doğru olur.

Us Seyret

Geri dönüş sahnelerinde nasıl bir araya geldiklerini ve beklenmedik evliliklerini oluşturan etkenleri izliyoruz. Zamanla birbirlerinden uzaklaştıklarına tanık oluyoruz. 20 yılı aşan evlilikten sonra bu zıtlıklar artık çekici gelmiyor – en azından Connie açısından. Tam olarak iğrendiği için değil, ama çocukları yakında yuvadan ayrılacağı için yaklaşmakta olan bir boşluk duygusu hissediyor. Gayet medeni bir çift. Tartışma ya da kavga yok. Olaysız bir şekilde konuşup boşanma konusunu dile getiriyorlar. Aralarında nefrete dair hiçbir iz yok. Douglas eşinin kararı sonrası gezi planlarını ertelemiyor ve Avrupa yolculuğuna çıkıyor. Bir nevi kendisini bulma ve tanıma yolculuğu olarak görülebilir. Ancak aklı her zaman yaşadığı son yirmi yılda ve evliliğinde.

Us Ücretsiz İzle

Connie açılış sahnesinde ayrılmak istediğini söylediğinde Douglas’ın yanıtı “ama yalnız kalacağız”. Kendisinin en büyük korkusu bu. Dizi ilerledikçe bu korkunun kendisinde nasıl bir etki bıraktığını daha net olarak görüyoruz. Hızı tükenen bir evliliğin tasvirinde inkar edilemez bir gerçek özü var, ama aynı zamanda belli bir suskunluk da var.  Olayların zaten kavgasız şekilde hallolmasının nedeni Douglas’ın bu suskun hali. Daha ilk andan itibaren durumu kabulleniyor. Belki de eşi biraz da bu yüzden soğudu kendisinden. Onu tam olarak bilemiyoruz. Us izlemek için Gain abonesi olmak yeterli. Platform kısa süre önce BBC First dizilerine yer vermeye başladı ve bu dizi de onlardan biri. Diğerlerini de izlemek isteyenler de göz atabilir.

5 Görüntülenme
Us, Gain İzle

Us, Gain İzle

Kategori

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap