İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Netflix Dizi

V Wars, Netflix İzle

V Wars, Netflix İzle
+ - 0

Jonathan Maberry’nin kitap serisinden uyarlanan V Wars insanları vampirimsi yaratıklara çeviren bir virüsün hakim olduğu bir dünyayı anlatıyor. Birçok izleyiciye göre Oyunculuğun senaryoyu geride bıraktığı dizilerden biri. Vampir mitolojisi, insanlık için sürekli bir hayranlık uyandıran bir şey. Bu yüzden sık sık bu konu hakkında yapımlar görüyoruz. Diziler ve filmlerin sayısını hatırlamak imkansız. Ancak, gün geçtikçe orijinallik daha da azalıyor. Vampirlik konusuna çok fazla şey eklenmiyor. Senaristler risk almak istemeyebilir ya da yaratıcılık konusunda sıkıntı çekiyor olabilirler. Fakat izleyiciler artık farklı şeyler görmek ve deneyimlemek istiyor.

V Wars İzle

V Wars da vampir alemine çok fazla bir yenilik getirmiyor. Klişeleri oldukça bol. Ancak hem sahneler hem de oyunculuklar açısından izleyicileri tatmin edebilecek bir yapım. Aşırı bir beklentiye girilmezse gayet zevk alınabilir. Yer yer uzun açıklama diyaloglarını saymazsak senaryo da o kadar sıkıcı değil. Hikayenin kendisi, bir kutup araştırma istasyonuna yaptığı geziden sonra en iyi arkadaşı Michael ile birlikte eski bir virüsü yeniden canlandıran Dr Luther’in etrafında dönüyor. Ne yazık ki, bu en yakın dostu Michael’ın kan emici bir vampire dönüşmesine neden oluyor. Enfeksiyon yayıldıkça, Luther, arkadaşını öldürücü öfkesinden geri getirmek ve enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için Ulusal Güvenlik ile birlikte çalışmak zorunda kalıyor.

V Wars Seyret

Hikaye ilerledikçe, enfeksiyon sayesinde dünyalarının alt üst olduğunu bulan Bobby ve kız kardeşler Dani ve Mila adlı bir vampir avcısını içeren birkaç farklı alt konu ortaya çıkıyor. Orijinal fikirler oldukça iyi olsa da, uygulama biraz zayıf kalıyor. İlk bir saatlik drama dilimi şaşırtıcı derecede iyi, vampirleri inandırıcı ve inandırıcı bir şekilde yazılmış bir başlangıç ​​hikayesiyle tanıtıyor. Ancak daha sonrası için harika diyebilmek imkansız. Bazı konular aniden terk ediliyor, bazı karakterler gelişme potansiyeli olmasına rağmen sabit kalıyor, zaman algısında çeşitli sıkıntılar oluşuyor ve cevapsız kalan sorular da var. Bunlar önemsiz şeylermiş gibi sadece üzerinden geçiliyor.

V Wars Netflix

V Wars çok kötü ya da çok iyi denebilecek bir yapım değil. Yine de vampir konusuna ilgisi olan ve vampirleri seven izleyiciler için denemeye değer bir yapım olabilir. Yukarıda da belirtildiği gibi, çok fazla beklentiye girilmediği sürece keyif verebilecek, Türk izleyicisinin “çerezlik” olarak nitelendirdiği yapımlardan biri. Dizinin ilk sezonu on bölümden oluşuyor ve sezon finalinde ikinci sezon ihtimaline karşı bazı açık kapılar bırakılmış. Ancak, dizi hakkında çok fazla olumlu eleştiri olmadığı için yeni bir sezonun gelme ihtimali hayli düşük gibi görünüyor. Yine de Netflix bir sürpriz gerçekleştirebilir. V Wars izlemek için Netflix abonesi olmak yeterli. Bu mecrada çok farklı vampir konulu film ve diziler de mevcut. İzleyiciler şanslarını ister bu diziden ister diğerlerinden yana deneyebilir.

 

Yorum Yap