İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Disney Plus

Wu-Tang: An American Saga, Disney Plus İzle

Wu-Tang: An American Saga, Disney Plus İzle
+ - 0

Wu-Tang Clan, 1992’den bu yana, hip-hop müziğinin önde gelen yüzü haline geldi ve 1993’te inanılmaz bir çıkış albümüyle grubu süperstarlığa giden bir yola koydu. Bazı eleştirmenler tarafından gezegendeki büyük hip-hop grubu olarak kabul edilen Wu-Tang epey zorlu bir ortamda yetişip başarıyı yakalayan insanların oluşturduğu bir hareket. Wu-Tang: An American Saga dizisi Bobby’nin süperstarlığa yükselişini betimleyen bir başlangıç ​​hikayesi. Tabii bu durum Dennis ve grubun diğer kurucuları için de geçerli. Dizide hikaye biraz gelişigüzel başlıyor, bir dizi karakter tanıtıyor ve izleyicinin yol boyunca bu adamların kim olduğunu anlamasını bekliyor.

Wu-Tang: An American Saga İzle

İlk başlarda dramanın can alıcı noktası, Bobby ve kardeşi Divine’ın tutuklanmasının ardından isteksizce uyuşturucu dünyasına atılması etrafında dönüyor. Bu, kendini hip-hop sanatçısı olma tutkusu ve hayali arasında bölünmüş halde bulan Bobby için özel bir sorun teşkil ediyor. Ancak sadece o değil, birçok genç uyuşturucu batağına saplanmış durumda. Ana hikaye ilerledikçe ve bölümler boyunca farklı destekleyici karakterler arasında bakış açısı değiştikçe izleyiciler olayları çok daha net görmeye başlıyor. Hip-hop müziği etrafında dönen bir gösteri için, Wu-Tang: An American Saga müzikler açısından da epey kaliteli bir yapım. Zaten müzik dizinin başrolünde. Wu Tang’ın kuruluşu ve ilerleyişi, uyuşturucu dünyasından sanat sayesinde çıkmak çok güzel yansıtılmış.

Wu-Tang: An American Saga Seyret

Özellikle de ilerleyen bölümlerde müzik olayların daha çok içine yerleşiyor. Stüdyo ve sokaklar… Gençlerin birinden kurtulup diğerine yönelmeleri gerekiyor ve bunun için mücadele ediyorlar. Görsellikler de tek kelimeyle harika. Diğer biyografi yapımlarında çok az gördüğümüz kalitede. İster elle çizilmiş animasyon bölümleri, isterse sessiz renklerin kasıtlı kullanımı olsun, Wu-Tang kendini sanatsal olarak ifade etmekten korkmuyor ve bu sarsıcı farklılıklar aslında rapçilerimiz için de farklılıkları zekice tasvir etmek için çalışıyor. Wu-Tang Klanı hakkında önceden bilgi sahibi olmadan diziye başlayacak izleyiciler merak etmesin. Konu bütünlüğü çok iyi kurgulanmış olduğundan bu izleyiciler için de herhangi bir sıkıntı yaşatmıyor.

Wu-Tang: An American Saga Ücretsiz İzle

Yapım her karakterin hayatındaki olayları dramatize ederek mükemmel bir iş çıkarıyor. Onları övmeden ya da yermeden, oldukları gibi tanıtıyor. Wu-Tang: An American Saga 1992’de Staten Island’ın ruh halini ve hissini mükemmel bir şekilde yakalayan iyi yazılmış bir biyografik drama. Zamanımızın en iyi rap gruplarından birini anlatan yapım Türk izleyicisinin de hoşuna gidecektir. Grubun ülkemizde de birçok fanı var. Kesinlikle göz atılması gereken bir yapım. Özellikle de rap müzik tutkunları mutlaka izlemeli. Hip hop hakkında izlenebilecek çok fazla eser yok. Bu yüzden de çölde bir vaha gibi. Wu-Tang: An American Saga izlemek için Disney Plus üyesi olmak gerekiyor. Platform her ne kadar Marvel ve Star Wars içerikleri ile ön plana çıksa da diğer yapımlar da gayet izlenesi.

Yorum Yap