İlginizi Çekebilir
5e85f0025542801ca04d6671
  1. Ana Sayfa
  2. Blutv dizi

Young Sheldon, Blutv İzle

Young Sheldon, Blutv İzle
+ - 0

Young Sheldon, Blutv İzle

Doğu Teksas, 1989 ve dokuz yaşında bir çocuk tren seti ile oynuyor. Tren sevgisi için değil, Newton’un birinci hareket yasasını, hareket halindeki bir nesnenin başka bir kuvvet tarafından etkilenmedikçe aynı hızda ve aynı yönde hareket halinde kaldığını göstermesini gözlemlemek için. Bu küçük çocuk büyüdüğünde çok iyi tanıdığımız Sheldon Cooper olacak. Üstelik ailenin geri kalanı da gayet normal. Anne, baba, ağabey, ikiz kız kardeş… Hepsi standart insanlar. Fakat, bu küçük çocuk bir dahi ve dahiler bazen kendilerine has hareketler yapabiliyor. Bu da diğer insanlara tuhaf gelebiliyor.

Young Sheldon, Blutv İzle

Sheldon, sürekli olarak okul yönetmeliklerinin ihlal edildiğine dikkat çeken ve öğretmenlerinden ne kadar çok şey bildiğini gösteren, sinir bozucu küçük bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor. En ilginç oyuncu seçimi, Sheldon’ın annesi olarak Zoe Perry. Perry, The Big Bang Theory’de aynı karakterin eski benliğini oynayan Laurie Metcalf’ın gerçek hayattaki kızı. Ayrıca görünüşleri, konuşmaları ve davranışları birbirine net olarak benziyor. Anne kız Sheldon’un farklı yaşlarındaki annesi rolündeler. Aynı zamanda, bir annenin koruyucu içgüdülerini barındırırken, olağanüstü yetenekli çocuğuyla nasıl başa çıkılacağını bilmek için mücadele eden bir kadın. Konu 80’li yılların Teksas’ında geçtiği için elbette birçok retro unsur da karşımıza çıkıyor. Dönem oldukça iyi yansıtılmış.

Young Sheldon, Blutv İzle

Sheldon bir gün büyüyüp The Big Bang Theory’deki kahramanlardan biri olacak, ancak şu anda sadece liseyi bitirmeyi umuyor. Dizi orjinal yapıma göre biraz daha aile odaklı. Burada genç Sheldon’un daha çocukken bile karakterinin pek de farklı olmadığını görüyoruz. Bir deha olduğu için ailesinin onun üzerinde pek bir etkisi yok. Annesi inançlı biri ama yine de onu kilise ve Tanrı konusunda ikna edemiyor. Babası ise bir futbol koçu ve futbola ilgisi olan büyük oğluyla daha alakalı gibi duruyor. Sheldon ve annesi arasındaki tatlı ilişki de diziyi izleten başka bir unsur. Sheldon Tanrı’ya inanmamasına rağmen annesiyle kiliseye gitmeye gönüllü olduğunda, “Ama ben anneme inanıyorum” der. Ve ona inanıyor. Young Sheldon yeni bir çığır açmasa bile izlemesi çok eğlenceli.

Young Sheldon, Blutv İzle

Young Sheldon dizisi The Big Bang Theory’nin spin off’u olsa da aslında tarz olarak da bambaşka bir yapım. Şakalardan sonra kahkaha ya da alkışlar duymuyoruz. Bu diziyi daha da gerçekçi hale getiriyor. Buradaki mizah saf güldürmeden çok duyguları da yakalamayı amaçlıyor. Hatta arada sırada insanı gayet üzen sahneler de yer alıyor. Senaristler bu dizide bambaşka yöntemler denemiş ve bunda başarılı da olmuş. Olayları anlatan kişi olarak da orjinal yapımda Sheldon’u canlandıran Jim Parsons’un sesini duyuyoruz. Young Sheldon izlemek için Blu TV abonesi olmak gerekiyor. Platformda tıpkı bunun gibi pek çok yerli ve yabancı yapım yer alıyor.

Young Sheldon, Blutv İzle

Yorum Yap