İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

Your Honor, Gain İzle

Your Honor, Gain İzle
+ - 0

Your Honor, Gain İzle

Gain yerli dizilere olduğu kadar yabancı dizilere de önem veriyor ve en iyileri seyircisiyle buluşturmaya çalışıyor. Son dizilerden biri de eleştirmenlerden tam not almış olan Your Honor dizisi. İngilizce’de “Sayın Yargıç” gibi bir anlamı var. Kelime kelime çevrildiğinde ise “Senin Onurun, Senin Şerefin” gibi anlamlara geliyor. Bunu özellikle belirttik, çünkü dizinin adının iki çevirisi de konuyla alakalı. Evladı için meslek onurunu hiçe sayan bir yargıcı anlatıyor. Bryan Cranston muhteşem performansıyla yine karşımızda. Ve tıpkı Breaking Bad dizisinde olduğu gibi aile bireyleri için kötü yollara sapmak zorunda kalan bir adam rolünde. Kaderi bu olsa gerek.

Your Honor, Gain İzle

İsrail dizisi Kvodo’nun ABD uyarlaması olan Your Honor bu özelliğiyle de dikkat çekiyor. Genelde farklı ülkeler ABD dizilerini uyarlar. Bu, kendisi ve baskı altında uzlaşma ve yozlaşma kapasitesi hakkındaki karanlık gerçekleri ortaya çıkaran iyi bir adamın hikayesi. Dizi nefes kesen merak uyandıran ve üzücü bir araba kazası ve uzun soluklu bir ölüm sahnesi ile başlıyor. Sahne izleyenleri epey geriyor ve bir yandan üzerken bir yandan da sinirlendiriyor. Yargıç Desiato’nun 17 yaşındaki astımlı oğlu Adam belalı bir mahallede takip edilirken astım ilacını arıyor. Ancak, gözünü yoldan ayırdığı için motorlu bir gence çarpıyor. Olayların başladığı yer de tam olarak burası.

Your Honor, Gain İzle

Sistemik adaletsizlikle mücadele ettiğiniz başka bir günden eve gelseniz ve oğlunuzun vur-kaç yaptığını öğrenseniz ne yapardınız? İlk başta, baba beklediğiniz gibi yapar – bir avukat arar, oğlunu elinden geldiğince görüşmeye hazırlar ve onu karakola götürür. Ancak Adam’ın öldürdüğü çocuğun yerel bir mafya patronu Jimmy’nin (Michael Stuhlbarg) oğlu Rocco Baxter olduğunu anladığında işler tamamen değişiyor. Çünkü, eğer itiraf ederse oğlunun da öldürüleceğinden adı gibi amin. Yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış adamın oğluna çarpmış olmanın bir izahı olmadığını biliyor. Çünkü, karşısındaki adam eyaletin en kötü adamı. Ailesi dışındaki herkese karşı acımasız ve gaddar. Böyle bir insandan her ne olursa olsun oğlunuzu korumak istersiniz. Bu yüzden Yargıç’ı anlayabiliyoruz.

Your Honor, Gain İzle

Tabii işin bir de ahlaki ikilem boyutu var. Bir kanun adamının kanun dışı işlere girmiş olması etik ve ahlak kavramlarını da sorgulatıyor. Elbette oğlunu bir suç lordunun elinde ölüme mahkum edemez. Böylece dizi, Michael’ın hukuk bilgisini ve profesyonel bağlantılarını kötü adamlardan bir adım önde olmak için kullanmasıyla geleneksel bir kedi-fare oyunu haline geliyor. Dizinin bir diğer artısı da kaliteli oyuncu kadrosu. Başrolden yan rollere herkes rollerini gayet iyi çalışmış ve izlerken alınan gerçeklik hissi tatmaya değer bir duygu. Özellikle Adam rolünde genç oyuncu Hunter Doohan performansıyla gelecek vaat ediyor. Dizi bazılarına yavaş gelebilir, ancak izlemeye değer.

Your Honor, Gain İzle

Bazıları Cranston’un rol aldığı her yapımı Breaking Bad ile karşılaştırıyor. Bu büyük bir hata. Her dizinin kendi hikayesi var ve Breaking Bad epey ekstrem bir örnek. Your Honor izlemek için Gain abonesi olmanız yeterli. Gain’de birçok yerli ve yabancı içerik izleyenleri bekliyor. Üstelik bazılarını üyelik gerektirmeden, ücretsiz izleyebiliyorsunuz. Premium üyelik ile ise tüm içeriklere erişebiliyorsunuz.

Your Honor, Gain İzle

Yorum Yap