İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gain İzle

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle
+ - 0

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Zoey tipik bir San Francisco teknoloji şirketinde bir programcı olarak karşımıza çıkıyor. Karakterler ve diyaloglar sıradan ve yapay başlıyor. Zoey, prosedüre müzik ekleyerek daha az klostrofobik hale getirilen bir MR çekimi için doktora gidiyor. Tam o anda bir deprem oluyor ve genç kadının beyni bu deneysel cihazdan etkileniyor. İşler tamamen bambaşka bir hal alıyor. Beynine kelimenin tam anlamıyla müziğin kendisi yükleniyor. Yavaş yavaş Zoey, insanların müzik yoluyla içsel düşüncelerini ifade ettiğini ara sıra duyduğunu ve gördüğünü keşfediyor. Bu bir nevi süper güç gibi bir şey ve önce durumuna hayret ediyor.

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Bir sahnede, tüm San Francisco The Beatles’ın “Help!” şarkısını söylüyormuş gibi görünüyor. Bir diğerinde, görünüşte mutlu bir iş arkadaşının sessiz, iç karartıcı iç düşüncelerini duyuyor. Yaratıcı bir şekilde kullanıldığında harika olabilecek bir yetenek. Dizinin en ilginç sahneleri Zoey’in babası Mitch ile olan diyalogları. Mitch, onu çok fazla konuşamaz veya hareket edemez hale getiren dejeneratif bir nörolojik durumdan muzdarip. Zoey dokunaklı bir sahnede babasının içindeki müziği de duyuyor ve bu onu epey duygulandırıyor. Tabii izleyiciyi de. Dizide hem müzik hem de drama olduğundan bir çeşit melodrama olarak izlenebilir. Zoey bu eşsiz yeteneğini sadece bir kişiyle sır olarak saklıyor ve o kişi de komşusu Mo.

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Zoey edindiği güçle insanların paylaşmamayı tercih ettiği düşünce ve duygular hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlıyor. Hem tanımadığı hem de çevresindeki insanlar hakkında şaşırtıcı gerçekler öğrenir. Bunlardan bazıları da epey endişe vericidir. Ancak Zoey çok geçmeden, insanların düşüncelerini duyabilmenin, özellikle de konu hasta babası Mitch ile iletişim kurmak ve annesine içinde bulundukları koşullarla başa çıkmasına yardım etmek söz konusu olduğunda, birkaç avantajı olabileceğini fark eder. Bu yüksek konseptli müzikal komedi, müziğin insanların yüksek sesle söyleyemedikleri duygu ve düşüncelerini iletmek için kullanıldığı eğlenceli ve sıcak bir hikaye sunuyor. Burada müzik ruhun gıdası değil, bizzat kendisi.

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Dizinin yazarı Winsberg, diziyi kendi babasının ilerleyici supranükleer felçten (Zoey’nin babasının sahip olduğu aynı hastalık) etkilenerek kaleme aldı. Zoey ve babasının sahneleri gerçek olaylara dayandığından birçok sahneye göre çok daha üzücü ve etkili. Fakat, dizinin genel anlamıyla bir komedi dizisi olduğunu söylemek de mümkün. Zihin okumak, hem de bu şekilde müzik aracılığı ile okumak her zaman hoş sonuçlar doğurmayabilir. Zoey yeteneğinin iyi yönlerinden faydalanırken olumsuz getirileriyle de mücadele etmek zorunda kalıyor. Hem de pek çok kez. Zoey’s Extraordinary Playlist gayet eğlenceli bir dizi. Ülkemizde Gain platformunda yayınlanıyor ve burada sunulan yabancı diziler içerisinde en iyilerden biri olarak göze çarpıyor. Gain’de birçok yerli ve yabancı içerik de izleyenlerin beğenilerini bekliyor.

Zoey’s Extraordinary Playlist, Gain İzle

Yorum Yap